O musulmanilor, aveti grija de pasii vostri!

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Subiectul de astazi este “directionarea pasilor nostri” si are o tema generala, pentru femei si deopotriva pentru barbati. Deci avem nevoie sa ne directionam pe noi insine in aceasta viata, pentru a nu fi rataciti si pentru a nu da sansa dusmanului sa ne ia de pe calea cea dreapta, calea pe care Allah vrea sa ramanem.

Si cu siguranta fiecare musulman stie care este dusmanul lui... Adevaratul dusman este sheitan, aceasta dusmanie dintre sheitan si oameni este de la inceputul creatiei omului. Cand Allah l-a creat pe tatal oamenilor (Adam), sheitan a inceput sa-l urasca si sa-si faca un plan pentru a-l distruge si dupa cum stiti atunci cand Allah a cerut ingerilor sa se prosterneze el a refuzat... asa ca acest dusman, sheitan este sursa raului care exista in aceasta lume... tot raul pe care il vedem, cine e in spatele lui?Cine se ascunde? sheitan!!!

Bineinteles, el isi foloseste ajutoarele lui dintre oameni, asa cum noi ii numim sheitain ins (diavoli umani). Deci acesti oameni sunt niste instrumente folosite de sheitan. Dar adevarata sursa a raului in aceasta lume este sheitan.
Allah Subahna W Taala, Preainaltul, a avertizat in mod particular pentru fiecare om in multe parti din Quran, ca nimeni sa nu-l ia pe sheitan ca prieten apropiat dar noi nu ascultam si il luam pe sheiatn ca prieten apropiat.

Allah preainaltul, Subhana w Taala a spus in Sfantul Quran: in surat al-khaf...cand nu s-a prosternat Iblis, Allah ne mustra, Allah ne invinuieste pe noi, fiii lui Adam, iata le-a spus ingerilor... prosternati-va inaintea lui Adam, aratandu-i respect, si ei s-au prosternat in afara de Iblis, el a refuzat, si acum.... Este Iblis unul dintre djini sau dintre ingeri?

Este unul dintre djini, pentru ca Allah a fost foarte clar.Deci aceasta neintelegere pe care multi dintre musulmani o au, trebuie corectata, si anume ca Iblis nu este dintre ingeri ci unul dintre djini.Mai mult, Iblis este tatal djinilor,asa cum Adam este tatal fiintelor umane.Deci cine este tatal oamenilor?Adam(Pacea fie cu el)
Cine este tatal djinilor? Iblis.
Deci putem vedea... Iblis - Adam. Amandoi sunt tati, Adam tatal oamenilor si Iblis este tatal djinilor.

Si djinii, de asemenea, sunt de doua feluri: musulmani si nemusulmani si musulmanii dintre djini au si ei diferite grupuri, diferite secte ca si noi oamenii.
Deci Allah Preainaltul a spus ca exceptie a facut Iblis (referindu-se la prosternare). El era unul dintre djini si a incalcat comanda Stapanului sau. A refuzat sa se prosterneze si a refuzat sa-l asculte pe Allah, a spus: Eu sunt mai bun decat Adam, pe mine ma-I creat din Foc, iar pe el din lut... asa ca el a respins comanda lui Allah Subhana w Taala, Preainaltul...

Din aceatsa cauza, Allah Subhanaw Taala l-a blestemat si i-a spus: Blestemul Meu sa fie asupra ta pana in ziua cand voi reainvia oameni si tu vei fi deasemenea in Focul Iadului
Ce l-a rugat pe Allah iblis?

I-a spus: o Allah, da-mi un timp, vedeti? Iblis il roaga pe Allah. I-a spus: Da-mi o sansa si ai sa vezi ce voi face cu ei, ii voi impresura din dreapta si din stanga din fata, din spate - ii voi inconjura voi veni din orice colt, pentru a-i indeparta de la calea cea dreapta.
Dar noi stim ca directile sunt in numar de sase. Dar Iblis nu a mentionat de sus si jos. De ce?
Pentru ca sus este Allah, si jos este semnul umilintei, al prosternarii pe care el n-a facut-o... asa ca el nu poate veni de sus si subhan Allah frati si surori, raul vine din directiile pe care Iblis le-a mentionat si asta de ce? Pentru ca noi sa avansam... sa avansam spre Focul Iadului.
Sheitan a spus ca ii va astepta pe oamenii pe drumul cel drept... Sheitan, dragi frati si surori, nu merge in Cluburi de noapte, pentru ca cei din cluburi sunt clientii lui permanenti, sheitan merge la mosqee, sheitan munceste greu la cei care incearca sa invete despre calea cea dreapta la cei care fac tot efortul lor sa-l adeore pe Allah Subhana w Taala, el la aceia munceste greu... asta este munca lui, el nu are treaba cu cei care sunt deja in clubul lui. De accea el a spus O Alah mai da-mi o sansa pana in ziua respectiva.Si vei gasi ca numai cativa dintre ei sunt multumitori.
Iar Allah Preainaltul i-a spus: Du-te, si oricine te urmeaza va fi in focul Iadului.
Iar iblis a spus: Am sa imi dau toata silinta sa-i fac pe ei sa nu te asculte ,iar Alah i-a spus: Atata timp cat ei isi cer iertare Eu am sa-i iert Subhan Allah.ALlhamdulilah

De cate ori facem noi lucruri care il supara pe Allah? De foarrte multe ori, nu? Si cu toate acestea usa Iertarii este deschisa, atata timp cat te intorci la Allah,El te va accepta,sheitan incearca sa te duca departe dar Allah ii spune lui sheitan:Ei sunt servitori mei iar daca ei se intorc la Mine cu sinceritate si daca imi cer sa-i iert,am sa-i Iert.
Deci niciodata dragi frati si surori sa nu va pierdeti speranta ca Allah nu v-ar ierta pacatele,niciodata sa nu va pierdeti aceatsa speranta,Usa este deschisa.Intoarceti-va la Allah si El va va accepta ..........de accea in ziua de Arafah(pe muntele Arafah) in acea zi...sheitan plange plange plange si transpira.De ce sheitan plange???El spune-Ani si ani am lucrat la greu sai abat de la calea cea buna pe acesti oameni ani intregi..si acum intr-o secunda toate pacatele lor vor fi iertate.Toate eforturile mele s-au dovedit a fi in zadar.

Allah subhana w Taala spune in surat Al khaf ca sheitan a fost unul dintre djini si a refuzat sa se supuna comenizii lui Allah,
Allah ne spune ce e cu voi copii a lui Adam?Cum de il luati pe Iblis dusmanul tatalui vostru si dusmanul vostru ca si prieten?Si luati copii lui (a sheitanului)(stiti ca sheitan are copii)
Si numai asta..djini..sheitanii participa cu noi in relatile sexuale..and facem dragoste daca nu spunem dwa(ruga de protectie)shietan face dragoste cu tine.
De accea profetul Muhamamd sallallahu alahi wa sallam ne-a spus sa facem dwa cand vrem sa facem dragoste cu sotia-O Allah .salveza-ne de sheitan si salveaza rezultatul acestui act de sheitan(progenitura)..iar daca Allah va da din acel act un copil acel copil va fi salvat de rautatea sheitanului. De accea puneti-va dwa la capul patului..nu este nimic rau ...ca sa ne amintim de ea.
Ibn Omar odata a uitat sa spuna acea dwa si obisnuia sa o spuna mai apoi..exact ca si atunci cand mananci si uiti sa spui bismillah..spui cand iti amintesti


Profetul Muhammad sallalllahu alahi wa sallam a spus ca sheitan trimite in fiecare zi cu treaba pe copii sai.Si la sfarsit de zi ei trebuie sa-i dea raportul lui Iblis..I-am facut pe ei sa comita adulter,ei prima data au vb la tel...sau pe chat..s-au intalnit apoi,,,si mai tarziu s-au culcat impreuna.
Un altul spune l-am provocat pe om si l-am facut sa ucida ..da?

..si la sfarsit de zi fiecare merge cu reportul la tatal lui mandri de ceea ce au facut...unul spune ... astazi s-a certat cutare si cutare..si nu i-am parasit pana nu i-am facut sa divorteze
Deci imaginati-va femeia si barbatul fata in fata sheitan pe langa ei..ei se cearta..si sheitan ii sopteste femeii...nu pastra tacerea arata-i personalitatea ta
apoi ii spune barbatului: Arata-i ca esti barbat adevarat..provocandu-i pe amandoi pana cand barbatul va spune talaq .Deci sheitanul acesta duce aceasta veste minunata tatalui sau si ce face tatal sau??Il pune pe acest sheitan in dreapta lui....spunandu-i Tu esti fiul meu iubit.Asta am vrut sa se intample!!

Ne intrebam de ce?

Pentru ca el stie ca copii acelei familii vor fi pierduti..sau vor suferii...asa ca fratilor daca sotia vostra va spune “divorteaza-ma ...doar zambiti si parasiti incaperea.Cateodata femeile cand spun divorteza-ma... dar ele nu vor sa spuna asta de fapt acel divorteza-ma inseamna “Iubeste-ma” nu?Deci nu o luati in serios pentru ca sheitan incearca sa faca acest lucru..Acest cuvant nu trebuie sa vina in mintea noastra ..trebuie sa-l uitam.
Allah Subhana W Taala ne-a spus ca acest sheitan are o strategie in a despartii familii..deci are un plan si il executa pe etape.

168 baqara:...SI NU URMATI PASI LUI SHEITAN caci el va este dusman marturisit.

Deci sheitan te ia pas cu pas..el nu ii spune unei femei..de ex..daca il intalnesti pe acest om vei comite zina!!!Nu!!

El ii va spune ca acel barbat se va casatori cu ea,deci el ii da soapte frumoase..
Profetul Muhammad sallallahu alahi wa sallam a spus: Daca este un barbat si o femeie singura a treia persona este diavolul chiar daca ei sunt de 80-90 de ani. Pe Oameni batrani sheitan incearca sa-i deruteze..

De accea profetul sallallahu alahi wa sallam a spus: NICIODATA SA NU MERGETI INTR-UN LOC UNDE SUNT NUMAI FEMEI.
Pentru ca femeia este slabiciunea barbatului “femeia” si seitan stie cu exactitate..si profetul Sallallahu alahi wa sallam a spus..Nu am lasat o fitna mai mare pentru barbati cum sunt FEMEILE.De accea el sallallahu alahi wa sallam a ordonat barbatilor sa nu meraga unde sunt femei acelasi lucru este cu femeile..ele nu trebuie sa se amestece cu barbatii pentru ca daca ei se amesteca insemna fitna mare.Ispita este mai mare.
Asa ca Allah a spus sa nu se urmeze pasii sheitanului acelasi lucru ,unele surori au conversati pe internet si ele isi spun ca nu e nimic rau in asta unele dintre ele incep sa cheme la islam prin internet si discuta cu barbati cu intentia de a face chemarea la Islam.treziti-va surorilor..de cand femeia face invitatie la islam ptr barbati ??
Allah subhana w Taala ne-a spus sa nu urmam pasi setitanului dar din pacate noi cateodata uitam si stam impreuna cu femeile si glumim etc ,iar cand ne amintim atunci trebuie sa spunem dwa sa ne ierte Allah.
In surat Araf(7)200........

“Si daca vreodata Sheitan te imboldeste,ispitindu-te la rau cauta refugiu la Allah caci El este Cel care aude totul Binestiutor(traducerea sensurilor)”

Deci daca vreo idee de la diavol iti trece prin minte tu stai si te bucuri de acea fantezie..stiti ca multi dintre oameni barbati si femei comit zina (adulter)in mintile lor.

Sheik Al-Islam ibn Taymiah a spus ca daca un barbat in timp ce se culca cu sotia lui isi imagineaza o alta femeie accea este zinna(adulter).Ideeile care iti vin in minte indeparteaza-le imediat ptr ca sheitan ti-i le pune in minte...am primit mai multe mailuri f multe surori se plang..l-am gasit pe sotul meu la internet vizonand femei dezbracate..etc foarte multe surori au aceasta problema,de ce?pentru ca asta vine de la sheitan si pentru ca sunt slabi in iman acei barbati.
Deci daca sheitan pune in mintea ta aceste ideei cauta protectie la Allah intoarce-te la Allah..numai El iti va intari credinta intoarce-te la el si cerei iertare.Deci frati si surori cand aceste ideei vin in mintea voastra amintiti-va de Allah..cautati protectie si cereti iertare..spuneti Astafir Allah Iarta-ma si ajuta-ma O ,Allah
Am sa va dau exemplu ,un frate care a studiat in America si care era musulman practicant avea ca si colegi de camin alti musulmani care nu erau practianti, aduceau fete cu ei faceau multe rele....si intr-o zi au luat niste fete si au adus doua pentru fratele nostru ,iar el mi-a spus: Pe Allah cand am vazut acele doua fete mi-i s-au muiat genunchii si m-am simtit f slab..am simtit ca voi cadea in pacat...asa ca am fugit in camera si am blocat usa si am spus: O Allah salveza-ma si am deschis Quranul si spre surprinderea mea primul verset pe care l-am citit era huri in corturi(si nu isi parasesc niciodata corturile..ele te asteapta pe tine) si nu au fost mai inainte atinse nici de oameni nici de djini.
Si mi-a spus: Cand am citit aya respectiva a fost ca si cum cineva a aruncat apa rece peste mine..deci Alah salveza Alah ajuta.
Deci de fiecare data cand te simti slab..intoarce-te la Allah..si credeti-ma ca placerea este numai pe moment..dupa aceea ,momentele de trsitete te cuprind,depresie etc
Deci tu ai nevoie sa practici rabdarea ,fi rabdator pentru o ora si nu vei regreta mai tarziu.
De asemenea Alah Subhana w Taala in sura 35 verset 6 a spus:traducerea sensurilor -” intr-adevar sheitan e dusman tie deci trateaza-l ca si pe dusman”.
Din pacate multi dintre noi nu il trateaza pe sheitan ca si pe un dusman il tratam pe sheitan ca si prieten apropiat el invita la Foc..el vrea sa aiba cati mai multi tovarasi in Foc si ce va face el mai tarziu in ziua judecatii?
Si din pacate majorittatea oamenilor il vor urma pe sheiatn in foc,iar el va sta si se va adresa lor spunandu-le:

Intr-adevar Allah va promis si si-a tinut cuvantul eu v-am promis si nu imi voi tine cuvantul. Nu am avut vreo autoritate sau vreo putere asupra voastra...doar v-am chemat si voi m-ati urmat..asa ca nu ma blamati pe mine si blamati-va pe voi ..pentru ca in aceasta zi..cu toti ma veti urma in Foc.
Asa ca dragi frati si surori..noi facem multe greseli zilnic trebuie sa ne intoarcem la Allah si s acerem iertare.
Cine stie cate bariere avem de trecut in ziua judecatii ca sa ajungem in Paradis?

Avem 7 bariere ptr a ajunge in Paradis

1.shirk(a face asociati lui Allah)-Daca ai cazut in acea capcand aia a fost totul ptr tine..ramai in Focul Iadului pe vesnicie.Si daca ai trecut de ea..nu puteai sa treci doar cunoscand Tawhidul.-LA ILAHA ILLA LLAH

2.Bidah(inovatile) si nu vei putea sa scapi de ele doar cunoscand sunnah Profetului Muhamamd sallallahu alahi wa sallam.
3.Pacatele mari- si nu vei scapa numai daca le cunosti...
4.Pacatele minore
5.Sheitan incearca sa te distraga sa faci lucruri bune sa te distraga de la dawah(de la a face chemare la silam in a raspandi mesajul)
6.Trebuie sa treci acest test-de ex avem 2 fapte bune pe care vrem sa le facem..una este cu raslata mare si cealalata cu rasplata mai mica..el va incerca sa te faca sa o alegi pe cea care are mai putina rasplata.
Acum va inreb pe voi surioarelor,va dau un exemplu: o surioara a nascut un copil...ce e mai bine sa mergem la cursurile de religie sau sa mergem sa o vizitam pe surioara care deabia a nascut..printr-o cezariana

unde mergem prima data?Care are mai multa raslata?Ca vizitam surioara nu?Ingeri vor veni cu voi nu?Corect?
Stiti ,voi va gandit asa..o surioara a nascut multi ingeri se vor ruga ptr noi si ne vor insotii ,,,deci nu mergem la lectia de religie mergem la spital...dar in realitate lectia de religie are mai multa rasplata ,din momentul in care iti parasesti casa...ingerii te insotesc scrind fapte bune ptr tine..apoi tuDA ajungi la lectie...tot acest timp in care tu stai ingeri se roaga pentru tine iar la finalul lectiei toate pacatele tale sunt sterse

Allah Subhana w Taala a spus: toate pacatele lor le sterg.
Si seitan stie acest lucru de accea va veni sa va incurce,si va va lasa sa faceti un lucuru bun dar cu rasplata mai mica.
Asa ca el ne incurca...sa merg la lecti de islam sau sa ma duc la rugaciunea zanaja..de inmormantare??

7.si ultima bariera spre Paradis este cea mai grea.Ibn Qaim a numit-o..pozitia de lupta..unde shietan va veni insusi luptandu-se cu tine..si folosindu-si toate resursele sa te doboare.
Ibn Qaim a spus ca Allah adora sa ne vada ca trecem cu brio acest nivel...dar daca ai trecut alhamdulilah esti salvat.
Ce ne arata istoria?Daca citim despre invatati islamului ce s-a intamplat cu ei?Imam ahmad bin hanbal..cati ani a stat in inchisoare??De cate ori nu l-au batut?Sheik al-Islam ibn Taymiah ce s-a intamplat cu el?A murit in inchisoare!!De ce?
Pentru ca a spus adevarul.

O alta povestire ...un barbat pe nume Dioha i-a spus fiului sau.Te voi invata o lectie azi....Doar urmareste-ma si asculta ceea ce iti spun sa faci ...asa ca au luat un magar si au plecat ..in drum au trecut pe langa un grup de oameni ,iar acestia cand i-au vazut au zis: Acesti oameni sunt chiar nebuni,au magar si niciunul nu-l calareste...apoi tatal l-a intrebat pe baiat...ai auzit ce au spus ?Baiatul a raspuns afirmativ..Atunci tatal a spus: Am sa calaresc eu magarul...mergand tot asa..au intalnit un alt grup de oameni iar oameni au spus..Acel tata nu are mila in suflet..cum poate sa-si lase copilul cel mic sa mearga pe langa ei?Atunci tatal i-a spus baiatului...hai urca tu ...si eu voi merge pe langa magar..asa ca au trecut pe langa alt grup si acei oameni au spus: Acest baiat nu are educatie..tatal sau merge pe jos si el calare\?Ce e asta?
Atunci tatal si-a intrebat copilul..Ai auzit ce au spus?El a raspuns afirmativ..atunci tatal i-a spus: Acum haide noi sa caram magarul....Au trecut pe langa alt grup si acestia au spus ..Acesti oameni sunt nebuni...ei cara magarul?Atunci tatal a spus: vezi..oameni nu te vor lasa in pace ..oameni nu vor fi satisfacuti niciodata asa ca nu-i asculta si nu te intreba..ce vor zice ei..gandeste-te doar la ceea ce Alah va spune.

Profetul Muhamamd sallallahu alahiw a sallam a spus comanionilor.Vreti sa stiti de ce mi-e teama ptr voi?Ei au raspuns da profetule vrem...Atunci mesagerul lui Alah sallallahu alahi wa sallam a zis: Shirkul ascuns..si asta inseamna sa stai in salah(in rugaciune) si sa incepi sa o faci perfecta(rugaciunea)pentru ca cineva se uita la tine in acest timp..in mod normal te rogi ca si un pui care manaca graunte...sus jos cu miscari foarte rapide,dar acum ca cineva se uita la tine..incepi sa prelungesti rugaciunea,sa ai concentrare etc..asa ca acesta este shirkul ascuns si gasim aceasta explicatie in sunna Ibn Maja'a
Un alt lucru pe care ar trebui sa il avem este :tawaqul...sa avem incredere in Allah,noi nu avem incredere ca Alah ne va proteja..ca Allah ne va salva.
Stiti cand Alah subhana w Taala i-a spus profetului Ibrahim(Avram) (pacea fie cu el) sa-si paraseasca sotia si pe fiul sau Izmaeel in acea vale in Meka..cu toti stim povestea. Da?

.Hajar (sotia lui Avram) l-a intrebat pe acesta doar o singura intrebare..Domnul tau ti-a poruncit?Avram(Pacea fi cu el) nu i-a raspuns doar i-a zis: Du-te...aceasta este credinta in Allah...increderea in Allah
Alah ne spune in Sfantul Quran ca daca El ne ajuta ,daca el porunceste un bine ,nimeni nu poate sa opreasca acel bine.

Acum vreau sa va intreb..sunteti pregatite ca in fiecare zi sa aveti macar o ora pentru religie?Cat timp pierdem la televior vizionand filme,.sau la telefon,sau la chat cu prietenele?”Timpul “este parte din viata voastra si veti fi intrebate in ziua judecatii ce ati facut cu timpul vostru.Deci aveti grija de timpul vostru cum il petreceti..ptr multumirea lui Allah sau ptr multumirea lui Shietan.
Subhanaka Allahumma wabihamdika ashadu an La ilaha illa anta astagfiruka wa atubu ilaika

sheikh salem al amry
 

sa_ha_ra

New Member
Salam alekum!Interesant subiect,insha Allah. Eu cred ca orice om,indiferent de religia din care face parte trebuie sa aiba grja de pasii pe care ii face in viata.De ei depinde soarta lui pe pamant,dar si dincolo. Ceea ce nu imi este mie in clar este urmatorul aspect:de ce trebuie facut dwa.Adica de facem dragoste cu sheitan?Care este scopul lui in acest moment intim intre parteneri.Si referitor la divort,cand sotul iti spune divortez de tine,sunt de acord ca aici e mana celui rau,ca de fapt in tot ce se intampla rau in lumea aceasta. Ai spus ca trebuie sa parasim incaperea. Dar daca el,sotul,spune te parasesc.E cam acelasi lucru cu divortul.Si atunci parasim incaperea? Sunt atatea cazuri de divort,nu stiu daca in toate am putea da vina pe sheitan. Sunt diferite motive pentru care se divorteaza si de aici *!*!*!*!ind,fiecare partener isi face alti pasi in viata. La acest moment de rascruce,divortul,oare cel de sus(d-zeu,allah,,,ca tot una e) nu are putere mai mare ca sheitan?Si nu numai,in toate rautatile care se intampla.In fond este o lupta intre rau si bine,iar binele trebuie sa primeze. Aici e indoiala mea.Pentru ca,s-a intamplat sa faci un pas bun in viata,corect si sa primesti rasplata un lucru rau.
Sper ca m-ati inteles ce am vrut eu sa spun :)...
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Asalamu aleikom wa rahmatu llahi

Buna Sa Ha Ra-draga mea tu sti ca eu tin la tine-dar nu pot sa fu de acord cu tine cand ai spus"orice om indiferent de religia din care face parte trebuie sa aiba grija de pasi lui"
Calea cea dreapta este una singura nu sunt mai multe cai...
Si daca un "crestin" vrea sa mearga cat mai drept pe religia lui invatand din cartea pe care o are..din pacate acel crestin daca nu se va indrepta va merge in Iad..PENTRU FAPTUL CA II FACE ASOCIATI LUI ALLAH...adorandul pe isus

Iar despre divort te rog sa ai putina rabdare cu voia Lui Allah vom face un subiect separat care insa Alah iti va raspunde intrebarilor tale..


Sheitan draga mea participa cu noi in multe actiuni,:( de exemplu daca noi cand incepem sa mancam nu spunem Bismillah el se hraneste impreuna cu noi.

De asemenea cand intram in casa noastra trebuie sa spunem-Bismillah..si sa salutam ingerii...daca nu spunem Bismillah atunci sheitan spune: In seara aceasta am unde sa dorm-


Alhamdulilah Islamul este religia completa si avem raspuns la fiecare intrebare.Allah Akbar

wa aelikom salam

O zi buna draga mea.C.:hijabi:
 

sa_ha_ra

New Member
Of ,stiam eu ca intru in polemica daca spun ce spun.Acuma,draga mea,stii tu ca ,si sa nu imi spui ca nu e asa,fiecare om,sau cel putin,majoritatea,om credincios spune lucruri bune despre religia sa. Eu nu fac afirmatii ca e buna una,sau cealata,doar "inspectez" sa ma conving ca vizita mea aici e cu un scop,cel al adevarului.Pentru mine,nu pentru altul. Ma gandeam eu ca trebuie sa fiu in contradictie cu voi,mai ales ca nu sunt lucruri pe care nu le inteleg,imi bat capul cu ele.In contradictie,la modul frumos,ca accept explicatii.:)...Subiectele sunt fff interesante,de aceea eu pun intrebari ,pentru ca nu am aflat toate raspunsurile de care am nevoie pentru THE BIG STEP. You know,insha Allah.
Wasalaam!!
Nice day you too!See you later :).
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Asalamu aleikom
Buna C.
Draga mea..lov u..tu sti..stai linistita nu ai intrat in nici o contradictie..ideea e urmatoarea...eu as fi nedreata fata de mine sa spun...da..Religia ta e ok si a mea e ok....Nu!!!Cum sa spun asa ceva?Din moment ce eu am fugit de ea......subhan Allah...Islamul este autentic ..si Allah are grija ca Islamul sa se raspandeasca si El Subhana w Taala pastreaza aceasta religie neatinsa,curata,asa cum a fost coborata.

Deci fiecare e liber sa creada sau sa nu creada.. dar cu consecinte...
Ne auzim deseara insha Allah
wa aleikom salaam
 
Top