Za nove clanove -Esselamu alejkum!

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Esselamu aleikum

I ja sam cito tu knjigu prije par godina.Tada kad sam je cito izgledala mi je fascinirano kako je napisao. Mozda bi je trebo opet procitati, posto prvi put nisam obraco paznju na mnoge stvari.
 

Tesnim

New Member
Na sta konkretno mislite da nije sigurno?

Meni je djelovalo malo uvjerljivo zato sto sam neke stvari prije nalazila u drugim knjigama, ali mi je ipak bilo sve to malo sumnjivo.

Pa sta vi mislite o masoneriji i sl?
 

Haris88

Junior Member
Na sta konkretno mislite da nije sigurno?

Meni je djelovalo malo uvjerljivo zato sto sam neke stvari prije nalazila u drugim knjigama, ali mi je ipak bilo sve to malo sumnjivo.

Pa sta vi mislite o masoneriji i sl?

Ja sam dosad naišao na par knjiga, i za svaku od njih sam naišao na primjedbe. Od mnogih ljudi od kojih sam čuo da su sreli sa tom knjigom sam takođe čuo da ima puno šuhveli stvari. Naravno da nije ni on toliko "mahnit" pa da sve iz temelja novo piše; nećeš naći nijednu knjigu koja ne spominje nešto iz druge knjige. Tako da je tu pomješao laž i istinu, da ga Allah uputi.

Što se mene lično tiče i masonerije, nemam neko pozitivno mišljenje, jer ljudi koji za sebe tvrde da su ljudi od morala i poštenje (a ko to ne tvrdi?) sami se sebi suprotstavljaju svojim tajnovitostima. Kako može čovjek koji kaže da se drži visokih moralnih standarda da sve o sebi o krije? Helem nejse, ponovo što se mene lično tiče, pokušavam se više zabaviti nekim pravim islamskim knjigama, nešto što će me uputiti na dobro oba svijeta. (Preporučujem sad Ahiretsku opskrbu ;)) Knjige ovog tipa su nalikna bajke, filmove, od 100 str jednu da nađeš da je OK. A i da je sve OK, čovjek nema ama baš nikakve koristi od toga, tako da čovjek samo izgubi vrijeme.
 

Tesnim

New Member
:blackhijab: Da, da, shvatam! Mislim da trebam "temeljito":) razmisliti o svemu tome:).
Allah vas nagradio braco i sestre. Amin!
We selam!
:hearts:
 

Haris88

Junior Member
We alejkumu-s-selam...

Amin, Allah i tebe nagradio...

Ne sjećam se da sam rekao: Ehlen we sehlen biki, dobro nam došla na TTI.
 

Vehid

New Member
sellam..onaj da pitam..e ovako ja nikad nisam isao u mekteb i nisam bas nesto vjerski obrazovan tip..u vezi onih sihira...mozel mi neko ukratko napisati kako da uocimo dal neko ima sihire pod tim pojmom podrazumijevam(ponasanje, sta jede itd...) eh i da li se mogu sihiri baciti npr da vas ta osoba koja to radi nikad nije vidjela a vi ste culi price o njoj pa pitam moze li ta osoba bukvalno receno sa daljine baciti sihire na vas...toliko za sad....Sellam
 

muharram23

New Member
Staff member
E ja sam bas tu i citala od njega.U toj njegovoj knjizi ima previse nagadjanja i stvari koje niti su dokazane niti se mogu dokazati,kao i daif hadisa.


salamu alaykum

ta kniga se zove "razgovor sa dzinnom muslimanom" autor muhammed isa dawud. Ima dosta cudni i tacnih stvari. Ima dosta dokaza iz buharije i muslima. Allah zna najbolje

veselam
 

Tesnim

New Member
salamu alaykum

ta kniga se zove "razgovor sa dzinnom muslimanom" autor muhammed isa dawud. Ima dosta cudni i tacnih stvari. Ima dosta dokaza iz buharije i muslima. Allah zna najbolje

veselam

alejkumusselam
Ima stvarno nekih vjerodostojnih hadisa, a osim toga, meni bas i ne djeluju njegove knjige toliko cudne. Ima i cudnijih stvari:hijabi:.
Ali opet............
Allah najbolje zna:
Ako saznate nesto novo o njemu, javnite:hijabi:
We selam
 

Tesnim

New Member
Selamu alejkum

Sestro, dali si ti to licno vidjela ili?

weselam

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu!

:hijabi:
Pa nesto me to podsjeca na onaj zakon u Njemackoj da se sve uginule zivotinje odvoze na ˝preradu˝ da bi se dobilo stocno brasno bogato animalnim bjelancevinama, a sluzi za veci profit, jer se njime tovi stoka.:girl3:

Ne znam koliko vam je to poznato...

We selam!
 
Top