Dijalog izmedzu krscanina i "muslimana" !

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
KRSCANIN: ti si jelde musliman ?

MUSLIMAN: da, jesam zasto pitas ?

KRSCANIN: pa zato sto ti pijes alkohol, uzimas drogu, a to nesmiju muslimani ili ?

MUSLIMAN: istina, ali ja sam izuzetak

KRSCANIN: aha, a zasto ? jesili ti nesto posebno ?

MUSLIMAN: naravno, ja sam ja, i ja radim ono sto meni pase

KRSCANIN: ali predhodno si rekao da si musliman, zasto sad govoris drugcije ?

MUSLIMAN: ma neznam, nije ni vazno

KRSCANIN: hmm, ti uvjek govoris da ces ozeniti jednu muslimanku, i da mora biti (nevina), a cinis blud sa svakom drugom koju vidis, zar to nije nepravedno ?

MUSLIMAN: ja sam muskarac, i ja radim sta meni pase

KRSCANIN: ja sam mislio da u islamu su svi jednaki (nema razlike) ?

MUSLIMAN: da, i to je tacno sto kazes

KRSCANIN: ali zasto kazes onda da si ti muskarac i da to mozes raditi, zar to nije (dvolicanstvo) ?

MUSLIMAN: hmm, da u pravu si ali....ma bolje promijenimo temu

KRSCANIN: zasto ?

MUSLIMAN: nemam vise volje o islamu da pricam

KRSCANIN: hmm, alaj si ti jedan cudan musliman, neradis nista za vjeru, samo kazes onako da si "musliman"

MUSLIAMAN: hej, ja nisam cudan, nego nemam vremena da sve to radim

KRSCANIN: ja i ti radimo sve isto, ali ja ipak idem u crkvu, a ti, ti samo ponekad ides u dzamiju petkom na molitvu (dzumu) i to zbog tvog oca

MUSLIMAN: pa sta, bitno je da idem u dzamiju

KRSCANIN: znas li ti ustvari ikako kako se obavlja molitva ?

MUSLIMAN: naravno da znam

KRSCANIN: cuj ? kakvo iznenadzenje ti ipak radis nesto za tvoju vjeru, ali zar to nije malo, ti obavljas molitvu samo kad tebi odgovara, vi muslimani morate 5 puta na dan da se molite ili ?

MUSLIMAN: hmm, da ali meni je 5 puta na dan puno, ujutro sam u skoli, popodne sam sa vama (drustvom) i navece sam sa svojim curama u "disco"

KRSCANIN: ja nebih nikad pomislio da si ti musliman, da te ne poznajem

MUSLIMAN: zasto to ?

KRSCANIN: pogledaj sebe i tvog rodzaka, on obavlja molitvu 5 puta na dan, on uci redovno Kur'an, ide u dzamiju, ne cini blud sa zenama, ima postovanja prema starijima, ne krade, ne pije, ne laze.....vi govorite sasvim razlicito bez obzira sto ste obadvojica muslimani, na njemu se moze viditi da je musliman, a tebe prvo mora cojk upitati "sta si"

MUSLIMAN: dosta mi je vise, i tebe i svega, pocecu to da praktikujem ali tek kasnije kad se ozenim

KRSCANIN: aha, to sad neki novi izgovor jel ? prvo si rekao da nemas volje, pa onda nemas vremena pa sad "kad se ozenis"

MUSLIMAN: hej, ides mi na zivce

KRSCANIN: de ba, smiri se malo hajmo mi nesto popiti

MUSLIMAN: ja, napokon je nesto pametno izaslo iz tvojih usta


Sta reci na ovo subhanallah....nazalost ovakve nase (muslimanske) omladine je jako puno svugdje u svijetu, nema pojma o vjeri ni ko je ni sta je, takodze nazalost da doceka da jedan bezvrijedni kafir, zna bolje o njegovoj vjeri nego licno on, i sta mislite sad neki se kafir potrefi da zeli saznati sto vise o islamu pa naleti na ovakvog "modernog muslimana" da Allah sacuva i uputi tu omladinu na put istine i spasa Amin

Prevela sa Njemackog Sumeja
 
Top