Dobre vijesti

muharram23

New Member
Staff member
selamu alejkum braco i sestre

Ako bogda InshaAllah u aprilu nam dolazi Sejh Hisham Al-areef koji je imam u trecoj svetoj dzamiji, a to je Al-Aksa dzamija. Sejh Hishaam je studirao uz sejha Al-albanija oko 30 godina sa jos par studenata kao shaykh Muhammed Musa Nasr, Shaykh Halabi, Shaykh Jibaali, Shakh Rebi' itd. Sejh Hisham je taj koji nas je savjetovao da otovimo masjid u st. louis koji ce pozivati ljudi po ispravnom Quran i sunnetu onako kako su to Ashabi cinili. Ko kod zeli, moze InshAllah prisustvovati u tom programu. Sejh isto zeli da ima uzivo predavanje na tevelvizoru. On nas je obavjestio da hoce da pozovemo Vijesti kao cnn, fox idr. da odrzi predavanje predavanje o terrorizmu. Tako da objasni ljudima dali je terorizam ukorijen u islamu i sta to islam kaze o terorizmu. Nadam se da ce sve inshAllah proci sa uspjehom. Jos se trenutno nezna kad ce se to odrzati u aprilu, ali inshAllah biti ce postavljeno na nasoj stranici www.grandmasjid.com. Molim da cekirate stranicu kako bih znali tacno kad sejh dolazi. Takoder, ko moze da pomogne dunjalucki (novcano, kritikom) zelimo vas da nam posaljete na nasoj stranici, a mozete napisati cekove na moje ime :). Salim se!!!

Da vas Allah nagradi

Veselam
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
selamu alejkum braco i sestre

Ako bogda InshaAllah u aprilu nam dolazi Sejh Hisham Al-areef koji je imam u trecoj svetoj dzamiji, a to je Al-Aksa dzamija. Sejh Hishaam je studirao uz sejha Al-albanija oko 30 godina sa jos par studenata kao shaykh Muhammed Musa Nasr, Shaykh Halabi, Shaykh Jibaali, Shakh Rebi' itd. Sejh Hisham je taj koji nas je savjetovao da otovimo masjid u st. louis koji ce pozivati ljudi po ispravnom Quran i sunnetu onako kako su to Ashabi cinili. Ko kod zeli, moze InshAllah prisustvovati u tom programu. Sejh isto zeli da ima uzivo predavanje na tevelvizoru. On nas je obavjestio da hoce da pozovemo Vijesti kao cnn, fox idr. da odrzi predavanje predavanje o terrorizmu. Tako da objasni ljudima dali je terorizam ukorijen u islamu i sta to islam kaze o terorizmu. Nadam se da ce sve inshAllah proci sa uspjehom. Jos se trenutno nezna kad ce se to odrzati u aprilu, ali inshAllah biti ce postavljeno na nasoj stranici www.grandmasjid.com. Molim da cekirate stranicu kako bih znali tacno kad sejh dolazi. Takoder, ko moze da pomogne dunjalucki (novcano, kritikom) zelimo vas da nam posaljete na nasoj stranici, a mozete napisati cekove na moje ime :). Salim se!!!

Da vas Allah nagradi

Veselam

MashAllah fina vijest, javi kad dodje inshallah

weselam
 

Lejlla

muslima
Staff member
S obzirom da je tema dobre vijesti evo ja se javljam sa dvije dobre vijesti . A ova tema ubuduce moze posluziti za sve dobre vijesti vezane za islam i muslimane inshAllah.:ma:
 

Lejlla

muslima
Staff member
Turska : Dopustene marame na fakultetima


9. veljače (Februar) - Turski parlament je premoćnom većinom odobrio s*!*!*!*!u ustavnu promjenu kojom se ukida zabrana nošenja marame na sveučilištima, objavio je predsjednik parlamenta. Parlament, u kojem veliku većinu ima vladajuća stranka desnog centra AK, glasovao je s 411 glasova "za" ukidanje ustavnog članka kojim se studenticama branio ulazak na sveučilišta s islamskim rupcem na glavi. Protiv ukidanja zabrane glasovala su 103 zastupnika.

Glasovanju u parlamentu prethodila je duga te često emocionalna rasprava o tome pitanju koje je otkrilo duboku podijeljenost Turske, 99-posto muslimanske zemlje sa sekularnim sustavom. Protivnici marame strahuju da će ukidanje zabrane voditi k jačem utjecaju religije na visokoškolskim ustanovama čime će slabiti sekularni ustroj turske države kakav je 20-ih godina prošlog stoljeća ustanovio otac moderne Turske, Mustafa Kemal Ataturk.

Vlada mora pripremiti izmjenu zakona, a oporbena Republikanska narodna stranka najavila je da će se obratiti ustavnome sudu u pokušaju da blokira reformu. Vlada tvrdi da promjena Ustava ženama pruža slobodu da same odluče hoće li na sveučilištu ulaziti pokrivene glave ili ne, a protivnici strahuju da vlada premijera Recepa Tayyipa Erdogana, čija stranka program temelji na islamističkim korijenima, teži uvesti zemlju u strogo islamsko društvo, čak u konačnici nametnuti islamsko pravo (šarijat).

Vlada se pak poziva na ankete koje govore da je 65 posto Turaka za ukidanje zabrane marame na sveučilištima. Osim elite, ukidanju zabrane protive se i poslovni krugovi Turske, a nezadovoljstvo promjenom ustava su iskazali deseci tisuća ljudi na prosvjedu u središtu Ankare. Uz turske zastave prosvjednici su izvikivali slogane "Turska je sekularna država i takvom će ostati". Prije tjedan dana 100.000 ljudi okupilo se pred Ataturkovim muzejem u kampanji protiv promjena ustava.
Izvor: http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=40850
_________________
www.islam-vo-srce.5forum.net
 

Lejlla

muslima
Staff member
Muslimani Makedonije dobili bitku: Legalizirana šamija


Prije nekoliko brojeva u SAFF-u smo pisali o problemima koje imaju muslimanke u Makedoniji koje žele nositi hidžab, što je kur´anski imperativ svim muslimankama.

Ovih dana je u našu redakciju stiglo pismo iz Makedonije u kojem nam se iz Udruženja «Islam i nauka» zahvaljuju i informiraju nas o najnovijim događanjima vezanim za probleme pokrivenih žena.
Nakon izlaska na press-konferenciju, Udruženje žena «Islam i nauka» dobilo je veliku medijsku podršku. Svi su mediji informiranja bili prisutni na pressu, a zatim i na okruglom stolu pod nazivom «Šamija u ličnim dokumentima».

Iako su na taj okrugli sto bili pozvani i predstavnici MUP-a, oni nisu poslali svoga predstavnika. Ali zato, nekoliko dana kasnije, ministrica unutrašnjih poslova mr. Gordana Jankulovska primila je apsolventicu Pravnog fakulteta Mersihu Smailović sa prijedlogom za izmjenu pravilnika. Tom je prilikom ministrica obećala da će izaći u susret muslimankama, što je i uradila. Promjena pravilnika za slikanje za putne isprave u zakonu izvršena je od strane ministrice, te je 31.12.2007. izašao novi pravilnik gdje se briše dio: «koji se odnose na posebne okolnosti utvrđene od strane organa koji izdaje pasoš (religiozne, medicinske ili kulturne)» i zamjenjuje se riječima: «Zbog religioznih, medicinskih i kulturnih razloga». Ovo je stupilo u praksu osam dana nakon objavljivanja u «Službenim novinama» (službenom listu).

«Nadamo se da će muslimani iz ovoga naučiti da ne smiju biti potlačeni, već moraju dići svoj glas za svoja prava koja se u velikom broju slučajeva krše. Pa neka sad neko kaže da obrazovanje vjernika i vjernica nije obaveza. Nek vas Allah nagradi svakim dobrom!», stoji u pismu iz Makedonije.

(SAFF)
 

muharram23

New Member
Staff member
salamu alaykum

ok sejh dolazi inshaAllah apr 2-7. Program ce biti 4-6 petak, sub, nedjelja. Bujrum svakom. Pozvat cemo mediju tako sto ce sejh odrzati predavanje o terorizmu. Nadamo se da ce te nam doci inshAllah u posjetu.


veselam
 

uskupi

Junior Member
selamu alejkum braco i sestre

Ako bogda InshaAllah u aprilu nam dolazi Sejh Hisham Al-areef koji je imam u trecoj svetoj dzamiji, a to je Al-Aksa dzamija. Sejh Hishaam je studirao uz sejha Al-albanija oko 30 godina sa jos par studenata kao shaykh Muhammed Musa Nasr, Shaykh Halabi, Shaykh Jibaali, Shakh Rebi' itd. Sejh Hisham je taj koji nas je savjetovao da otovimo masjid u st. louis koji ce pozivati ljudi po ispravnom Quran i sunnetu onako kako su to Ashabi cinili. Ko kod zeli, moze InshAllah prisustvovati u tom programu. Sejh isto zeli da ima uzivo predavanje na tevelvizoru. On nas je obavjestio da hoce da pozovemo Vijesti kao cnn, fox idr. da odrzi predavanje predavanje o terrorizmu. Tako da objasni ljudima dali je terorizam ukorijen u islamu i sta to islam kaze o terorizmu. Nadam se da ce sve inshAllah proci sa uspjehom. Jos se trenutno nezna kad ce se to odrzati u aprilu, ali inshAllah biti ce postavljeno na nasoj stranici www.grandmasjid.com. Molim da cekirate stranicu kako bih znali tacno kad sejh dolazi. Takoder, ko moze da pomogne dunjalucki (novcano, kritikom) zelimo vas da nam posaljete na nasoj stranici, a mozete napisati cekove na moje ime :). Salim se!!!

Da vas Allah nagradi

Veselam

assalam alaikum ...a gdje to shejh dolazi...assalam alaikum
 

muharram23

New Member
Staff member
assaam alaikum ...uh to je isuvuse daleko za mene naime ja sam is Makedonije ,a ja pomislih da ce uvazeni shejh doci u S
arajevo.Sve najljepse onda ...assalam alaikum


heheh wa alejkumusselam

ma nije daleko brate, zemlja je mala.

hajde onda eselamu alejkum :)
 

X_Hidzab_X

New Member
Es-Selamu Alejkum we rahmetullah we berekatuhu braco i sestre, Halali brate muharram23 koji ce kanal prenositi ders?? zivim u Chicagu pa me zanima ako ce biti na TV.

Es-Selamu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
 

muharram23

New Member
Staff member
Es-Selamu Alejkum we rahmetullah we berekatuhu braco i sestre, Halali brate muharram23 koji ce kanal prenositi ders?? zivim u Chicagu pa me zanima ako ce biti na TV.

Es-Selamu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

salamu alaykum

eh sestro, nisi tjeli cafiri da dodu :). Cafiri uvjek govore da islamski ucenjaci nece da govore protiv terorizma, a uvjek kad ucenjaci zele da objasne sta je islam a sta je to terrorizam, cafiri nece da dodu ili da prenesu nego uvjek nadu nekoga da prestavlja islam negativno tako da pokazu losu sliku o islamu. Ali nema veze, oni samo sebi u zabludu odvode.

wasalam
 
Top