Imam jedno pitanje

MuSaFiR88

New Member
Ja se prije nisam pridrzavao pravila i serijata islama, pa sam svasta radio da sad ne nabrajam jer me je jako stid svega toga i pokajao sam se dragom Allahu i molim Ga da mi oprosti i nadam se da sam sada na pravom putu i da ce mi oprostiti moje grijehe. Ozenio sam se, supruga mi je pokrivena i oboje redovno obavljamo namaz i trudimo se da slijedimo Kur'an i sunnet Muhammeda a.s.
E sad imam jedan problem, dok nisam poceo da praktikujem vjeru redovno sam se samozadovoljavao i to sam prestao onog trenutka kad sam poceo prakticirati vjeru jer sam procitao da je samozadovoljavanje neozenjenog muskarca zabranjeno. E sad me taj grijeh spopada jer sam u velikoj poteskoci.
Radim izvan zemlje i ne dolazim kuci i po 4 mjeseca da li mi je dozvoljeno samozadovoljavanje u ovom slucaju?
Drugo pitanje je da li je zabranjeno imati fotografije ili snimke na kojoj smo ja i moja supruga u intimnim pozama i da taj materijal posjedujemo samo ja i moja supruga znaci da bi to opet bila samo nasa intima?
Hvala vam na odgovoru koji slijedi i volio bih da odgovog bude brz posto sam u velikoj dilemi i neznam sta da radim.
 
Top