O Musulmana Minunata

:salam2:

Sunt cu gandul shi cu inima la sora noastra Roxana-Fatima-Zahra,Allah subhanahu sa o aiba in grija sa; vreau ca toate sa ne gandim la suferintele mari prin care trece.
Ash vrea a fiu acolo langa ea, sa o mangai shi sa ii spun vorbele cele mai frumoase,sa ii ofer un mare buchet de flori,NU AM CUNOSCUT-O NICIODATA PERSONAL insa, dragele mele regret foarte mult ca nu am avut aceasta ONOARE!
Am sa va fac cunoshtintza cu surioara voastra Fatima-Zahra din Iasi, dr.stomatolog in varsta de 37 de ani mama a 4 copilashi,cu domiciul in Gaza-Bet lahia.
O mama devotata,o buna sotzie,o femeie musulmana :ma:care a muncit foarte mult pentru familia ei,iar gandurile ei erau la surorile din comunitatea din care face parte.
Initziatoarea REVISTEI``PILULA``,care a scos 5 numere unde au scris surorile :hijabi:noastre din Gaza.
O surioara pe care ar trebui ca toate sa o urmam,a facut tot ce putut pentru a aduce la cunostinta"ISLAMUL" fetelor din mica comunitate de romance.
Sa facem duwa:tti_sister: pentru sora noastra,care are acum multa nevoie de atentzia noastra!
Allah subhanahu sa o aiba in paza Sa,shi sa-i usureze chinurile prin care trece si sa-i dea tot ceea ce este mai bine pentru ea!




Ameen!!!

Multzumesc din suflet surioarei noastre Simona-Marcela care mi a furnizt datele necesare.
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As salamu aleikom wa rahmatu llahi wa barakatuhu

Fie ca Allah sa-i ofere ceea ce e mai bun ptr ea.Amen

Nici nu mai stim,in aceasta lume plina de..stim cu toti ce, daca e bine sa ne rugam ca cineva sa se insnatoaseasca.....cum a scris si surioara noastra...Mai bine Allah sa-i dea ceea ce e mai bine ptr ea.Nu trebuie sa disparam...e adevarat dar pentru un musulman adevarat deja se simte jarul care arde in mainile lui.....

Allah sa fie cu cei Care Il Iubesc
Multumim surioara Gabriela.Allah sa fie multumi de tine

wa aleikom salam
 

Alina1968

New Member
ASALAMU ALEYCOM.DIN PARTEA SURORII NOASTRE ROXANA,VA TRANZMIT MULTUMIRI PT.URARILE SI GINDURILE VOASTRE BUNE.ALLAH SA FIE MULTUMIT DE VOI.ALLAH SA O AJUTE SA FIE APROAPE DE FAM.EI SI SA-I USUREZE BOALA.AMIN.
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As salamu aleikom wa rahmatu llahi wa barakatuhu
Surioara Alina te rugam sa ne mai spui ce face surioara noastra Roxana.Fie ca Allah sa-i usureze durerile si greutatile.Amen

Allah sa fie multumit de tine

wa aleikom salam
 

Alina1968

New Member
As salamu aleikom wa rahmatu llahi wa barakatuhu
Surioara Alina te rugam sa ne mai spui ce face surioara noastra Roxana.Fie ca Allah sa-i usureze durerile si greutatile.Amen

Allah sa fie multumit de tine

wa aleikom salam

Asalamu aleycom
Va multumesc in numele surorii noastre Roxana,pt.gindurile frumoase.
Alhamdulillah acum,dupa multa suferinta ,se simte ceva mai bine.Este adevarat schimbarile in bine sunt f.mici,dar mai bine decit deloc,sau in mai rau.Cel mai mult conteaza ca este prezenta in casa alaturi de copii,de fam.,de rude.
Nu ar trebui sa abordez un subiect delicat, dar nu ma pot abtine,si anume asa zisele prietene ii au fost alaturi doar la inceput cind s-a aflat ca este bolnava,s-a facut can-can,apoi a fost data uitarii.Mai intreaba uneori unele,asa c-a din curiozitate.Dar ar fi mult mai de pret un telefon sau o scurta vizita,i-ar prinde tare bine bunei Roxana.Aici asi vrea sa citez niste vorbe :
,,nu simplu amic gindeste ca prietenia s-a sfirsit cind v-ati certat...,un prieten adevarat te suna dupa o cearta.Un simplu amic asteapta ca tu sa fii mereu acolo pt.el...,un prieten adevarat asteapta sa fie acolo mereu pt.el'.
Allah sa ne ierte,el stie mai bine ce e in sufletul fiecaruia.
Wa alecomo salam.
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Asalamu alekom wa rahmatu llahi

Surioara fie ca Allah sa te bnecuvanteze si pe tine si pe familia ta .Il rugam pe Preainaltul Allah sa aiba grija de surioara noastra Roxana sa ii usureze suferintele ei .

Wa aleikom salam.Multumim ptr instintare si te rugam sa ne ti la curent in sha Allah
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Salamu aleikom wa rahmatu llahi

Alhamulilah surioara nostra s-a ridicat in pat si a inceput sa mearga Allah akbar alhamdulilah

YA Alah protejez-o.

wa alikom salam
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
salamu aleikom wa rahmatu llahi w abrakatuhu

,Mi-ar fi placut sa vin acum si sa va spun ca surioara noastra alearga in gradina cu copii ei,dar nu am cum sa fac acest lucru.

Allah a poruncit un termen pentru fiecare suflet si acesta a fost termenul ei.

Fie ca Allah sa o ierte si sa o pazeasca de chinul mormantului.Insha Allah rugile noastre sa-i fie de folos.

Insha Allah sa nu uitam si familia ei : fie ca Allah sa le aline suferinta

inna lillahi wa inna ilahi rajion

Allah sa o ierte

wa aleikom salam
 

IslaamWay

New Member
Salam aleykum wa rahmatullahi wa barakatuhu !

Allah Preainaltul sa-i usureze sufletul si sa o faca pe ea dintre locuitorii Paradisului. Amin.
 
Top