ODAKLE SE TRENUTNO JAVLJATE?

Lejlla

muslima
Staff member
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu braco i sestre!

Evo otvaram ovu temu pa nek napise ko zeli odakle se javlja i odakle je inace sa prostora Balkana da vidimo gdje nas sve ima sada inshAllah.

Evo ja prva da pocnem . :lol:Ja sam rodjena sam u Crnoj Gori tu sam i odrasla tacnije u Podgorici a trenutno se nalazim u Holandiji .Eto ja zapoces pa vi nastavite inshAllah.

Weselam!
 

muharram23

New Member
Staff member
salamu alejkum

ja sam originalno iz bosanskog novog, krajina a trenutno sam u st. louisu u ameriki. Lejla, kako taj holadanski jezik? subhanAllah ja ga nikako nemogu slusati, tako je cudan i nije drag za slusati :).

weselam
 

Lejlla

muslima
Staff member
salamu alejkum

ja sam originalno iz bosanskog novog, krajina a trenutno sam u st. louisu u ameriki. Lejla, kako taj holadanski jezik? subhanAllah ja ga nikako nemogu slusati, tako je cudan i nije drag za slusati :).

weselam

Ve alejkumu selam !

Pa jezik bas kao sto kazes nije bas prijatan za uho ali eto da se nauciti kad se vec mora.Inace evo i na ovom forumu ima dio odvojen za holandski jezik ,jer ovdje muslimana ima mashAllah po zvanicnim podacima preko miliona .U velikom gradovima je jako vidljiva prisutnost islama i muslimana na svakom koraku elhamdulillah.

Weselam!
 

albanian selefi

New Member
we alejkum esselaam we rahmetullaahi we berekaatuh!
Ja sam originalno is Kosova ( Pec ) al ima par meseci da zivim i radim u Njemacku. trenutno sam u Njemacku ( Nurnberg ). Kad zaversim posao ovde opet cu u Holandiji ( Leiden ) inshaAllah... lol komplikavano tri mesta :lol:
dao sam sve informacije :shymuslima1:,,, zbijla zasto ne mogu da nadjem ikonu i za "shymuslim" i braca su shy ne samo sestre :ma:

Lejla, kako taj holadanski jezik? subhanAllah ja ga nikako nemogu slusati, tako je cudan i nije drag za slusati .
Akhi za mene to je najtezi jezik, lakse bi mi bilo da naucim kinezki nego holandski jezik,,, dosta vrijeme sam bio tamo al jednostavno predajem se, ne mogu da naucim taj jezik
fi amanillah
 

AAminAA

Amatullah
:salam2:

Ehlen we sehlen akhi . Masha'Allah ima nas svud odkud . Nego, nekako mi tvoj nick "shtrchi" . Mi slijedimo put Poslanika s.a.w.s., Ashaba r.a., Tabi'ina i tabi tabi'ina r.a.. Dakle , put chasnih selefa.

Ali, mi nismo selefije , jer selef znachi neshto shto je bilo odavno.Allah s.w.t., nas je u Kur'anu chasnom nazvao muslimanima, sve ostale podjele na grupacije i nazivanje nekim drugim imenima sem muslimani je neprihvatljivo.
Halali, ali iskren mi je nashihat, jer mnogi danas jako grijeshe kad sebe nazivaju, selefija, sufija itd.,

:wasalam:
 

muharram23

New Member
Staff member
:salam2:

Ehlen we sehlen akhi . Masha'Allah ima nas svud odkud . Nego, nekako mi tvoj nick "shtrchi" . Mi slijedimo put Poslanika s.a.w.s., Ashaba r.a., Tabi'ina i tabi tabi'ina r.a.. Dakle , put chasnih selefa.

Ali, mi nismo selefije , jer selef znachi neshto shto je bilo odavno.Allah s.w.t., nas je u Kur'anu chasnom nazvao muslimanima, sve ostale podjele na grupacije i nazivanje nekim drugim imenima sem muslimani je neprihvatljivo.
Halali, ali iskren mi je nashihat, jer mnogi danas jako grijeshe kad sebe nazivaju, selefija, sufija itd.,

:wasalam:

salamu alejkum sestro

Nadam se sestro da znas naseg casnog sejha Muhammad nassiruddeen Al-Albanija r.a, muhaddisaa (hafiza hadisa). On je vrlo dobro objasnio tu rijec selefi. Ti si upravo da mi nikad nemozemo biti selef (predhodnik) odnosi se na (ashabi, tabi'ini, tabi tabiini). Ali ih slijedimo po quranu i sunnetu onako kako je to poslanik s.vs i zatim the 3 zlate generacije razumjele ovu vjeru. Ali zato kazemo da smo selefi. Kao sto ljudi koji kazu da slijede ebu hanifu r.a nikad nemogu biti ebu hanifa ali se zovo hanefije sto slijede tako zvano, ebu hanifu r.a. Pa posto mi slijedimo selef (generacija poslanika svs, pa zatim ashabi, tabi tabiini) zato se zovemo selefi. Ali nejse, evo dole jedan clanak izmedu sejha nasir uddina al albanija da mu se Allah smiluje i podari jannatul firdaws. ameen.

Šejh al-Albani: «Insistiram da sam Selefi»
Posted by admin on September 6th, 2007 filed in Manhadž


[ Pobijanje neta č nog ( la ž nog ) principa Aa ’ id al - Qarnija ]


Pitalac: Jedan od talib ul ‘ilm (onih koji traže znanje) sa prostora Nedžda (Saudijska Arabija) je rekao: «Ko god kaže ja sam Selefi» ili «ja sam Tablighi» i tako dalje, od njega se traži da učini tevbu. Ukoliko odbije, treba da bude ubijen, kao hadd (Islamska kazna).

Šejkh: Ja ne mislim da je on to rekao.

Pitalac: Tako mi Allâha Šejkh, on je ovo rekao, a evo snimljene kasete koja to potvđuje.

[Onda je pitalac pustio kasetu na kojoj se čuje glas Aa ’ id al - Qarni koji je rekao slijede ć e :

I znajte, Allâh vas sačuvao, da nije dozvoljeno bilo kome činiti obligatornim (obaveznim) nekome da slijedi jedan od mezheba. Pa ko god kaže ljudima ili nekome među Allâhovim robovima: «Ti moraš biti Hanbelija, Malikija, Šafija, ili Hanefija, od njega se traži da učini tevbu. A ako ne učini tevbu treba biti ubijen. I ko god učini obaveznim nekome od ljudi da bude Ihvani, Selefi, Tablighi ili Sururi – učini ovo obligatornim – od njega se traži da učini tevbu, a ako to ne uradi treba biti ubijen. Ovo je zato što nas Allâh nije nazvao nikako drugo osim Muslimanima.»


Onda se kaseta prekida i Šejkh daje komentar ]

Šejkh: Ja ne mislim da bi učenjak ovo rekao. Ne mislim da bi osoba sa znanjem rekla ovako nešto! [Ljudi se smiju u pozadini] Š to se ti č e nekog ko nije u č en , onda je moguće da bi mogao reći ovako nešto ili čak i gore.

Pitalac: Pa šta je vaš savjet O Šejkh?

Odgovor: Moj savjet njemu je da razumije šta je značenje riječi Selefi. I ovom prilikom mu kažem: «Da li se ti oslobađaš od Selefa??» On će reći «Ne» ako je osoba sa znanjem. Ali ako je od onih što ništa ne znaju, on će reći «Ja samo slijedim Qur’an i Sunnet.»

Ali kako ti razumiješ Qur’an i kako razumiješ Sunnet? Da li interpretiraš (tumačiš) Qur’an, metodom prvo Qur’anom pa onda Sunnetom? Kako mi ovo zovemo? Ovo je greška. Nama nije dozvoljeno da kažemo: «Mi tumačimo Qur’an prvo Qur’anom pa Sunnetom». Ne, mi tumačimo Qur’an Qur’anom i Sunnetom, zajedno. Ovo je zato što apsolutno ne možemo razumjeti Qur’an bez Sunneta.

Ovo je razlog što sam ja u nekim mojim knjigama pominjao da je jedan od dokaza za odbacivanje hadisa Mu’âda Ibn Džebela u kojem je on rekao da je Allâhov Poslanik (sal-Allâhu ‘alejhi ve sellem) – kako hadis potvrđuje – kada je poslao Mu’âda Ibn Džebela u Jemen rekao: «Čime ćeš suditi?» Mu’âd je rekao: «Allâhovom knjigom». Pa je Poslanik rekao: «A ako ne nađeš odgovor u njoj?» Mu’âd je rekao: «Onda Sunnetom Allâhovog Poslanika». Pa je Poslanik rekao: «A ako ne nađeš odgovor u njemu?» Mu’âd je rekao: «Težiću da donesem svoje mišljenje». Na što je Poslanik (sal-Allâhu ‘alejhi ve sellem) rekao: «Svaka hvala pripada Allâhu koji je uputio izaslanika Allâhovog Poslanika ka onome što Allâhov Poslanik voli».

Ovo je munkar hadis (hadis koji se odbacuje). Zašto? Je li ispravno, uz pogled na one koji su završili školu Muhammeda (sal-Allâhu ‘alejhi ve sellem), kako se u današnjem vremenu uobičajeno radi, praviti razliku između Qur’ana i Sunneta i plasirati Sunnet sa pogledom na Qur’an na isto mjesto kao i mišljenje sa pogledom na Sunnet? Kada učenjak počinje gledati na svoje mišljenje? – kada ne nađe odgovor u Sunnetu. Kada počinje gledati na Sunnet? – kada ne može naći odgovor u Qur’anu. Ovo nije ispravno. Obligatorno je kombinirati Qur’an i Sunnet zajedno jer potiču iz jednog izvora.

Ali ovaj hadis daje Sunnetu plasman ispod Qur’ana, izjednačujući ga sa pozicijom mišljenja ispod Sunneta. Kada se čovjek trudi da donese svoje mišljenje (?) – kada ne nađe odgovor u Sunnetu. Kada se upućuje na Sunnet (?) – kada ne nađe odgovor u Qur’anu.

Ovo je pogrešno. Prvo je tačno. Kada se čovjek trudi da donese svoje mišljenje (?) – kada ne nađe odgovor u Sunnetu. Kada se upućuje na Sunnet (?) – kada ne nađe odgovor u Qur’anu. Ovo je pogrešno. Zašto?

Sada ćemo postaviti pitanje u vezi sa mrtvim životinjama u moru. Da li su one Halâl ili Harâm? Allâh kaže: «Zabranjuje vam se strv (mrtve životinje) [al-Mâ’idah: 3]»

Znači našli smo odgovor u Qur’anu, zar ne? Ne, mi moramo nastaviti sa potragom, ima li nešto u Sunnetu što daje odgovor na ovaj ajet, što ga ograničava? Da, ima. Zato učenjak u stvari nema izbora nego da kombinira Qur’an i Sunnet.

Stvar je u tome kako je Allâhov Poslanik (sal-Allâhu ‘alejhi ve sellem) rekao: «Ne dopustite nikome od vas da sjedi ispružen na kauču govoreći: ‘Ovo je Allâhova Knjiga, pa što god u njoj nađemo da je halâl, izjavljujemo da je dozvoljeno. A što god u njoj nađemo da je harâm, izjavljujemo da nije dozvoljeno (uz isključenje Sunneta)’. Uistinu, meni je dat Qur’an i nešto slično njemu zajedno sa njim. Uistinu, ono što je zabranio Allâhov Poslanik je kao ono što je Allâh zabranio.»

Zato nema načina da bilo ko može praviti podjelu između Qur’ana i Sunneta. Pa ko god kaže: «Tumačićemo Qur’an Qur’anom pa onda Sunnetom» ovoj se osobi to desilo zbog ovog munkar hadisa.

Nego mi jedino tumačimo Qur’an Qur’anom i Sunnetom, zajedno. Štoviše, ako ne nađemo tefsir (tumačenje) ajeta ni u Qur’anu ni u Sunnetu, onda gledamo šta o tome kažu pravedni prethodnici (Salaf As-Sâlih), pogotovo ashabi kojima su Allâhove riječi prenešene direktno od Poslanika (sal-Allâhu ‘alejhi ve sellem).

Po mom mišljenju, najmanje što se može reći (o ovoj osobi) – a ja ne znam nivo njegovog znanja – najmanje što se može reći je da je nepažljiv prema ovoj činjenici. A u stvari je ovo ozbiljan nemar sa njegove strane, pogotovo pošto je donio tako oštru presudu – da ko god se ne pokaje treba biti ubijen.

Pa prenesite mu radosne vijesti da ja još uvijek insistiram da sam Salafee – koji slijedi Knjigu i Sunnet i metodologiju Salaf As-Sâlih. A ko god ne prihvati ovaj menhadž (metodologiju) nema razlike između njega i Râfidah. I bez sumnje, dokle god je on na prostorima Nedžda, nema razlike između njega i Râfidah, ovo je isto što je Al-Hadâd učinio.

Pitalac: A mi smo s tobom, O Šejkh.

Sejkh: Da te Allâh nagradi


takoder mozes jos procita ovdje rasprava sa sejh albanijom na engleskom. Ako nerazumjes, onda inshAllah cu ti prevesti. Ja mislim da pricas engleski.

Allaah Has Named us Muslims, So Why Ascribe Ourselves to the Salaf

This doubt was very beatifully answered by Imaam al-Albaani in his discussion with someone o*!n this subject, recorded o*!n the cassette entitled, "I am Salafi", and here is a presentation of the vital parts of it:

Shaikh al-Albaani: "When it is said to you, ‘What is your madhhab’, what is your reply?"

Questioner: "A Muslim".

Shaikh al-Albaani: "This is not sufficient!".

Questioner: "Allaah has named us Muslims" and he recited the saying of Allaah Most High, "He is the o*!ne who has called you Muslims beforehand." (al-Hajj 22:78)

Shaikh al-Albaani: "This would be a correct answer if we were in the very first times (of Islaam) before the sects had appeared and spread. But if we were to ask, now, any Muslim from any of these sects with which we differ o*!n account of aqeedah, his answer would not be any different to this word. All of them – the Shi’ite Rafidi, the Khaariji, the Nusayri Alawi – would say, "I am a Muslim". Hence, this is not sufficient in these days."

Questioner: "In that case I say, I am a Muslim upon the Book and the Sunnah."

Shaikh al-Albaani: "This is not sufficient either".

Questioner: "Why?"

Shaikh al-Albaani: "Do you find any of those whom we have just mentioned by way of example saying, ‘I am a Muslim who is not upon the Book and the Sunnah’?" Who is the o*!ne who says, ‘I am not upon the Book and the Sunnah’?"

At this point the Shaikh then began to explain in detail the importance of being upon the Book and the Sunnah in light of the understanding of the Salaf us-Saalih…

Questioner: "In that case I am a Muslim upon the Book and the Sunnah with the understanding of the Salaf us-Saalih".

Shaikh al-Albaani: "When a person asks you about your madhhab, is this what you will say to him?"

Questioner: "Yes".

Shaikh al-Albaani: "What is your view that we shorten this phrase in the language, since the best words are those that are few but indicated the desired intent, so we say, ‘Salafi’?" End of quotation.


A evo nesto extra mozes procitati na ovoj stranici od dawi selefije

http://minber.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=602&Itemid=41

Allah sva zna najbolje
veselam
 

albanian selefi

New Member
we alejkum esselaam
ughti aminaa jazak Allahu hajr za tvoj nasihat ali inshaAllah ako hocemo da pricamo u tome bilo bi bolje na neki nov thread. sad za sada jedino sto mogu da ti kazem je da ja ne kazem da sam SELEF ima rezlike izmedju SELEF i SELEFI ... ja pratim put selefa inshaAllah i zato kazem da sam selefi. nije nesto samo u vezi ime dok ne pratim taj put kako treba i dok ne razumes islam kako su oni razumeli... ako znas istoriju prve grupe sto su radili novatorije u islam kao sto su khawaridji i kaderi razumeces neke stvari. to sto ja hocu da kazem je ovi imena nisu od mene ni od shejh albani nego ovi imena su od vreme Muhammeda aleji selatu we selaam. samo da ti dam neke primere :ehli sunne we djema'a nemaju samo ovo ime, oni se nazivaju i firkatu nadji'a, ehlil hadith, selefi i tako dajle i za to ima dosta argumenata al posto moj bosanski nije dobar i ne znam kako da nadjem prevod na bosanski ja cu inshaAllah da postim na engleski.

Imaam al-Asbahaanee (d.535H) - rahimahullaah - said: "The sign of Ahlus-Sunnah is that they follow the Salafus-Saalih and abandon all that is innovated and newly introduced into the Deen." [Al-Hujjah fee Bayaanil Mahajjah 1/364]

Abu Haneefah (d. 150H) (rahimahullaah) said: "Adhere to the athar (narration) and the tareeqah (way) of the Salaf (Pious Predecessors) and beware of newly invented matters for all of it is innovation" [Reported by As-Suyootee in Sawn al Mantaq wal-Kalaam p.32]

lbn Taymiyyah (d.728H) - rahimahullaah - said: "There is no criticism for the one who proclaims the way (madhdhab) of the Salaf, who attaches himself to it and refers to it. Rather, it is obligatory to accept that from him by unanimous agreement (Ittifaaq) because the way (madhdhab) of the Salaf is nothing but the Truth (Haqq)." [Majmoo al-Fataawaa 4:149]

Imaam adh-Dhahabee (d.748H) - rahimahullaah - said: "It is authentically related from ad-Daaraqutnee that he said: There is nothing more despised by me than 'ilmul-kalaam (innovated speech and rhetorics). I say: He never entered into 'ilmul-kalaam, nor argumentation. Rather, was a Salafee (a follower of the Salaf)."[Siyar 16/457]

As-Sam'aanee (d.562H) said in al-lnsaab (3/273): "As-Salafi: this is an ascription to the Salaf and following their ways, in that which is related from them." lbn al-Atheer (d.630H) said in al-Lubaab fee Tahdheebul-lnsaab (2/162), commenting upon the previous saying of as-Sam'aanee: "And a group were known by this ascription." So the meaning is: that the term Salafi, and its ascription to them, was a matter known in the time of Imaam as-Sam'aanee, or before him.

The Messenger (sallallaahu alaihi wasallam) said, "There will not cease to be a group from my Ummah manifest and upon the truth not being harmed by those who forsake them neither by those who oppose them" and he (sallallaahu alaihi wasallam) also said, "And this Ummah will split into seventy-three sects, all of them in the Hellfire but one". They said, which one is this O Messenger of Allaah? He replied, "They are those who are upon what I and my companions are upon today".

Ako bi te ja pitao ko od ovija grupe ce u dzennet dal bi ti rekla muslimani? kad znamo da ima mnoge grupe kao sto su sufi, eshari, mu'tezili i tkd tkd, oni jesu muslimani al kakvi muslimani? nije samo se nazivati musliman treba i razumeti ISLAM kako je nasa prva i najbojla generacija ( SELEF ) razumeli.

Hence Salafiyyah is a group of people (i.e. the Salafis) upon the madhhab of the Salaf, upon what the Messenger (sallallaahu alaihi wasallam) and his companions were upon and it is not a hizb from amongst the contemporary groups present today

And "the Salafis" (Salafiyyoon) is the plural of "Salafi", which is an ascription to the Salaf, and its meaning has already preceded. And they are the ones who traverse upon the minhaaj of the Salaf, from amongst the followers of the Book and the Sunnah, those who call to them both, and to acting upon them, as a result of which they are from Ahl us-Sunnah wal-Jamaa’ah."

Stated ‘Abdul-Azeez bin Abdur-Rahmaan Aal as-Sa’ood, "Indeed I am Salafi, my aqidah is Salafiyyah, by whose requirements I traverse upon the Book and the Sunnah". (Stated during the pilgrimage of 1965, ‘Al-Mushaf was-Sayf’ p.135).

Abu Haneefah (d. 150H) (rahimahullaah) said: "Adhere to the athar (narration) and the tareeqah (way) of the Salaf (Pious Predecessors) and beware of newly invented matters for all of it is innovation." (Reported by As-Suyootee in Sawn al Mantaq wal-Kalaam p.32)

In addition to that, the word "Salaf" was used by the Prophet (sallallaahu alaihi wasallam) himself. He said to Faatimah, "How excellent a Salaf I am for you." (Muslim, no. 2450).

Imaam Muslim brings in his Muqaddimah to his Saheeh (p.16) the saying of Abdullaah ibn al-Mubaarak – which he would say in front of all the people, "Abandon the hadeeths of Amr bin Thaabit, for he used to abuse the Salaf".

Setro selfijjah je ISLAM i ISLAM je selefijjah. ove reci nisu od mene nego od ove rjeci sto si vec procitala ako razumes engleski.


Stated al-Haafidh ibn Hajr about Abu Amr ibn as-Saalah, " He was extremely strong and given to devotion, Salafi in the generality ( of his afairs) ... (Siyar 23/142) "

Stated as-Suyooti about ibn as-Saalah, " He was Salafi, abstemius and was of sound creed",,, (Tabaaqat al-Hufadh p.500).

Sestro ako si ikad cuo za ovija ulema onda ces razumeti neke stvari. Mi ne sledimo nikoga na slep nacin.
Ove su samo malo malo rjeci sto se tice ove teme,,, ako citas knjige od poztani nasi ulema sto so umrli davno rahimehullahu te'ala alejhi razumeces mnoge stvari. Na kraj samo da kazem raslog zasto sam ja postirao vise od ulema sto su davno ziveli,,, razlog je da dam argumenata da ovo nije neka novatorija sto je sad pocela kako neki ljudi kaze nego ovo je od ISLAMA, i treba razumeti islam kako je SELEF razumeo ako mi tvrdimo da pratimo njih.

Edit:
Tvoj nasihat je welcome, al ipak ja ti dam nasihat da uzmes argumenata od kurana i sunneta kako je nasa najbojla generacija razumela a ne nesto sto covjek misli da je hak, jer mi nemamo znanje da dajemo koment ajeta i haditha jer verovatno cemo pogresiti. Mi jesmo muslimani al i treba znati kakvi muslimani,,, muslimani sto uzimaju vjeru kako mi hocemo? ili muslimani sto uzimamo vjeru kako su sahabi razumeli,,, nema razumenje islama kako treba dok se mi ne vratimo i ne citamo kako su sahaba tabi'ini i tabitabi'ini razumeli i znaj da source za sve ovo sto ti ja kazem su ULEMA, a ne ljudi sto su tek poceli da studiraju islam. Ima vise da se prica o vezi toga al znam da sam izasao iz teme jer tema je "ODAKLE SE TRENUTNO JAVLJATE? "


Esselaamu alejkum we rahmetullaahi we berekaatuh!
 

AAminAA

Amatullah
:salam2:

Neka je Allahova milost nashem shejhu Albaniju rahimehullah alejh, i insha'Allah mnek mu Allah dragi podari mjesto u Dzennet-ul-Firdewsu. Amin !

Braco da nebi imali neke nepotrebne polemike, mogu s ponosu reci da sam muslimanka koja slijedi put Seleful sahih elhamdulillah.

Dzezzak Allahu Khajern !
 

muharram23

New Member
Staff member
:salam2:

Neka je Allahova milost nashem shejhu Albaniju rahimehullah alejh, i insha'Allah mnek mu Allah dragi podari mjesto u Dzennet-ul-Firdewsu. Amin !

Braco da nebi imali neke nepotrebne polemike, mogu s ponosu reci da sam muslimanka koja slijedi put Seleful sahih elhamdulillah.

Dzezzak Allahu Khajern !

Salamu alaykum

Khair inshAllah.

wasalam
 

Zehra

Junior Member
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu braco i sestre!

Evo otvaram ovu temu pa nek napise ko zeli odakle se javlja i odakle je inace sa prostora Balkana da vidimo gdje nas sve ima sada inshAllah.

Evo ja prva da pocnem . :lol:Ja sam rodjena sam u Crnoj Gori tu sam i odrasla tacnije u Podgorici a trenutno se nalazim u Holandiji .Eto ja zapoces pa vi nastavite inshAllah.

Weselam!
Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekaatuhu!
Trenutno zivim u Hollandiji a za koji dan InsaAllah vracamo se u Bosnu tacnije Gradacac a inace sam rodjena u Modrickom Lugu kod Modrice.
Holandija je lijepa drzava Bozije davanje ali nije za mene. Zivim ovdje 8 godina al nikako da se naviknem, ako Bogda bice bolje InsAllah al u mojoj Bosni
Wesselamu alejkum
 

Ensarija

Junior Member
Masus selam

Esselamu alejkum, mashaAllah ima nas od svukud, vjera se siri elhamdulillah.
Rodjen sam u Sjenici, sadasnja republika Srbija, ali trenutno zivim i radim u Sarajevu, odakle se javljam, moja sljdeca destinacija ako Bog da je Holandija, Njemacka ili Jordan zavisno od posla gdje prihvatim.
Mahsus selam!
 

Lejlla

muslima
Staff member
Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekaatuhu!
Trenutno zivim u Hollandiji a za koji dan InsaAllah vracamo se u Bosnu tacnije Gradacac a inace sam rodjena u Modrickom Lugu kod Modrice.
Holandija je lijepa drzava Bozije davanje ali nije za mene. Zivim ovdje 8 godina al nikako da se naviknem, ako Bogda bice bolje InsAllah al u mojoj Bosni
Wesselamu alejkum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

A znamo li se nas nas dvije mozda sestro ?Dolazis li na druzenja ,bajrame,iftare mozda u dzemat Hidzra u Beverwijku ?:hijabi:

Weselam!
 

Haris88

Junior Member
Inače rođen u Sandžaku (ujednom gradu za koji mnogi nisu čuli pa da ne komplikujem :p), a trenutno stud(ent)iram u PG.

Haj' što se ispisah...
 
Top