türkçe bilenler buraya -who know Turkish here (TURKEY)

rebel13

New Member
selamun alşeykum
arkadaşalrb u foruma yeni üye oldum yenı gordum...türkçöe bilenler burada sohbet edebiliriz heralde...inş. konuyu yanlıs yere açmamısım....bizde müslüman çocuklar oldugumuz için buraya açtım...videoda gelir inş. ileride... :) :)
ben muhammed türkiyeden varsa baska turklerlede tanısmak isterim...ingilizcem çok az kıt...ama meraklı oldugum için bu foruma denk geldim...çok güzel bir site...alaha emanet olun...

dilek

OntheWayOf ALLAH
Öncelikle hoş geldiniz :) Sanırım yanlış yere açtınız konuyu ama olsun ;) aman aman bi ingilizceniz olmasına gerek yok, çat pat yeterli zaten ;)

safiya58

Junior Member
:salam2:

foruma hoş geldin. Seni aramızda görmek ne kadar güzel. Ben de ingilizceyi mükemmel konuşmuyorum. Ama önemli olan anlaşılır olması. TTI Güzel bir site. Faydalı olur inşallah. Inglizceyi de sıkça uygularsan ilerletebilirsin.

:wasalam:

Yousef83

Junior Member
Bende Turkce biliyorum.3 yil gecti hala calisiyorum.Gercekte yazmak olarak ve okumak cok sorun degil ama konusmak konusunda henuz problemler var.Ingiltere'de bir Turk aile ile uzun sure tanisiyorum ve biz gercek aile gibi bana yardim ve emekler cok var,unutulmaz.5 defa Turkiye geldim.Hep bayram veya ramazan ay icinde.Turk halki cok seviyorum,ulkede gorunme olarak cok guzel.

turkishman

New Member
SELAM

Arkadaşlar bu siteyi daha bugün keşfettim vede burada türk arkadaşlarımızında bulunduğunu görmek sevindirici.Daha sık bir şekilde forumda görüşmek ümidiyle.Esselamun aleyküm

rebel13

New Member
turntoıslam

arkadalar şöyle bir fikrim var malum ülkemizde maalesef müslümanlar arasında bir birlik yok herkes cemaatlare bolunmus ve herkes kendi hocasının peşinde baska hocaların ise fikirlerini takmıyorlar....bu çok kötü...
ben şeyh halid yasinin videolarını izledim cok etkilendim..ve izleyen herkesde etkileniyor.ben şu fikirdeyim bizde turntoislam tarzi ama ttürkçe hizmet veren bir site acalım..şeyh halid yasin gibi alimlerin videolarını alt yazıya dökelim ve paylaşalım....boyle birçok yabancı alimin videolarını türkçe altyazıyla yayınlayalım ve kendi açtıgımız sitemizde yayınlayalım...ben hiç bir alimi aytyırmıyorum.bazılarının fikirlerinde kabnul etmediklerim oluyor ama bunları tartışma konusu yapmaktan mümkün oldugunca kaçınıyorum ve sitemizde yine ayrım yapmadan hem türk hemde yabancı alimlerin videolarını yaynlayalım.diyorum işte bizde bir site açalım ornegin islamagirenler...hidayetkervani islama donneler v.s. bir isim belirleyelim işte...ve burada hidayet öykülerini yayınlayalım...ayrıca bu alimlerin sohbetlerini...sitenin temel içeriği hidayet öyküleri olacak inş(çünkü buynlar insanları cok etkiliyor)...
sonrra batılıların müslüman olma öykülerini türkçeye cevirip yayınlayalım....örnegin buyuk ihtimal izlemişsinizdir avusturyalı gencin hidayet öyküsü var bir tane izleyen cok etkileniyor bu hidayet öykülerini hem yazı hemde video olarak türkçeye cevirelim....bunun için bir çeviri ekibi olusturalım...baka sitelerdende ingilizce bilenler bulup veya tanıdıklarımızdan iyi bir ekip olusturabiliriz...
ben web tasarımıda yapıyorum...sitenin kurulması site adı ve alanı ve kurulumu dair her şeyi ben karsılarım...benim istediğim bir çeviri ekibi kurmak..bu konuda yardımcı olabilecekler bana özel mesaj atabilirler....
ayrıca yaptıgım bir iki site örnegi vereyim sevdamizsincecenya.com kuranadavet.net garipleryurdu.net ..v.s.
a.e.o.

m_nww

New Member
selam

Bende Turkce biliyorum.3 yil gecti hala calisiyorum.Gercekte yazmak olarak ve okumak cok sorun degil ama konusmak konusunda henuz problemler var.Ingiltere'de bir Turk aile ile uzun sure tanisiyorum ve biz gercek aile gibi bana yardim ve emekler cok var,unutulmaz.5 defa Turkiye geldim.Hep bayram veya ramazan ay icinde.Turk halki cok seviyorum,ulkede gorunme olarak cok guzel.

selam..
cok dogru soyledin..ben de konusma cok problem oluyor.. ben bir yil boyunca turkce ogreniyorum ama hala konusamam.hehe:confused:

path_of_salaf

New Member
s.a.

maşallah yabancı arkadaşlar türkçeniz iyi sayılır... konuşmada iyi olmadığınızı söylüyorsunuz ama yazdıklarınız anlaşılıyor. :SMILY206:

guang-ming

New Member
selam..
cok dogru soyledin..ben de konusma cok problem oluyor.. ben bir yil boyunca turkce ogreniyorum ama hala konusamam.hehe:confused:

ben de yabanciyim. aslen cinliyim. (yani Chinese) turkce hakikattan kolay bir dil degil. fakat cok guzel bir dil. cunku icinde cok arapca kelimeleri var. guzel konusuldugu zaman insanin kulaga muzik gibi gelir.
Allah sizin yardimciniz olsun dilerim.
selamlar.

Muvahhidullah

New Member
selamun aleykum müslüman kardşlerim

bu siteyi daha bir kaç ay önce gmrdüm..Rabbim yapanlardan razı olsun...
kendi sitem olan islamidevrim.com da reklamını bile yaptım. siteyi yapan arkadaşlar türkçe dil bölümü açamazlar mı acaba?

Barbaros

New Member
benim bir sorum olcak bende yeni sayilirim neden Turkce forum yok romence bolum acilmis kac romen musluman var fransizca flemenkce Turkce ve Farisice bolum acilmamasi bu sitede cok buyuk bir ayiptir bu iki dil islamin arapcadan sonra en onemli dilleri sayilir Turkler islamin bayraktarligi yapmistir 1000 yil farisiler gerek bilim gerek edebiyat yonunden muthis bir dildir her ne kadar siilesmis olsalarda

abdullah1111

Junior Member
Selam arkadaslar

ben inglizim, ama yasadim turkeyde. çok sevyorum turkeyayi.

(ozuldilerim ben turkçe yazimayi tam bilmiyorum) ama dili sevyorum

TURKEYA YASASIN