ZNAKOVI PO KOJIMA SE RASPOZNAJE CRNI MAG - SIHIRBAZ

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Poznavanje znakova, osobina i sifata crnih magova, sihirbaza i vračara je veoma bitna stvar u životu, jer se samo na taj način možemo sačuvati šerra i zla kojeg nam mogu nanijeti ljudi koji se bave sihrom i crnom magijom. Allah dž.š., kaže: "Tako mi tebi potanko ajete izlažemo, kako bi se put griješnika dobro razotkrio!" (el-En'am, 55.)

Neće se pojaviti sihirbaz u nekom mjestu a da Allah dž.š., ne dadne nekog od muslimana da otkrije tu osobu i da mu bruku iznese na vidjelo, ukazujući na zla i zablude kojima taj čovjek poziva. Upoznavajući se sa detaljima i opisima vezanim za sihirbaze i magove – musliman je još više u stanju i poziciji sačuvati se od njihovog šejtanskog djelovanja!
250_Sihirbaz_oo1.jpg

250_Sihirbaz_1.jpg

250_Sihirbaz_2.jpg


Crna magija ili sihr je jedan od teških i pogubnih grijeha koji se u islamu sankcionira samo smrtnom kaznom tj. udarcom oštre sablje po vratu sihirbaza! Sihr može biti postavljen na razne načine, putem jela ili pića, prskanja krvlju ili mokraćom ili vodom, posipanja prašinom, putem dimljenja ili nakađivanja...

Kod koga se nađu neki od slijedećih znakova, znaj da je ta osoba crni mag - sihirbaz, kojeg se, bez ikakve sumnje niti dvojbe, moraš kloniti. To su sljedeći znakovi:

1. Svaka osoba koja od svog pacijenta traži da učini nešto što nije u skladu sa Kur'anom i Sunnetom poput klanja određene životinje bez spomena Allahovog imena nad njom, ili zahtjevanje da se određeni papiri sa određenim nejasnim i nerazgovjetnim zapisima spale i da se pacijent, zatim, nakadi na taj dim, ili zahtijevanje od pacijenta da se ne kupa ili da ne uzima abdest određeno vrijeme, ili zahtijevanje od pacijenta da se odbije od ljudi jedno vrijeme, i da živi sam!?

2. Svaka osoba koja daje pacijentu papir ili platno ispisano nekim znakovima, brojevima, slikama, kvadratima, isprekidanim slovima – pa makar na sebi imalo i kur'anskih ajeta – koje se stavlja radi obmanjivanja pacijenta, a radi kačenja o vrat ili stavljanja u džep ili torbu ili auto ili kuću, ili mu pak daje neku nepoznatu stvar sa zahtjevom da je zakopa na neku tajno mjesto, plašeći ga time da tu stvar ne smije otvoriti ili razmotati – u suprotnom će ga svašta snaći! Sve su ovo zabranjene stvari koje spadaju u domen poigravanja s razumima ljudi, a neke su štetne i škodljive, tako da će se sve to uništiti bacajući ga u vatru.

3. Svaka osoba koja traži od pacijenta njegovo ime i ime majke ili ime njegove žene kako bi povezivao između tih slova i na osnovu njih gatao, a i zbog toga što sihirbazi ne vjeruju u šeri'atski čisti brak već svakog čovjeka vežu za njegovu majku.

4. Svaka osoba koja s početka liječenja pacijenta počne učiti Kur'an a poslije toga zavšri liječenje mumlajući neke nerazgovjetne riječi.

5. Raspituje se o bračnim podacima roditelja bolesnog.

6. Uzima privatne bolesnikove stvari, kao što su (odjeća, veš, maramice, kapa itd.), kako bi preko njih pravio svoje sihrove.

7. Ponekad zahtijeva da mu se dovede životinja određenih osobina kako bi je zaklao, bez spominjanja Allahovog imena. Ponekad njenom krvlju namaže bolesna mjesta kod pacijenta ili baci žrtvu na pusto mjesto, i često puta traži da je životinja crne boje.

8. Pisanje talismana (vradžbina, hamajlija, zapisa).

9. Uči čarolije i izgovara nerazumljive talismane.

10. Daje bolesniku hamajlije ili zapise koji se sastoje od trouglova, kvadrata ili četverouglova na kojima su ispisana neka slova i brojevi ili možda i određeni kur'anski ajeti samo unazad ispisani, a ponekada pacijentu daje i ispisana kuhana jaja za jelo.

11. Naređuje bolesniku da se izdvoji od ljudi jedan određen period, boraveći u sobi u koju ne ulazi sunčeva svjetlost.

12. Ponekad traži od bolesnika da se ne pere vodom jedan određen period.

13. Daje bolesniku stvari koje će zakopati u zemlju.

14. Daje bolesniku neke papire koje će spaliti i nakaditi se njima.

15. Priča nerazumljivim govorom.

16. Ponekad sihirbaz obavještava bolesnika o njegovom imenu, imenu mjesta iz kojeg je i o problemu zbog kojeg je došao, prije nego mu pacijent i saopšti to.

17. Osoba koja Kur'an mješa s nečistoćama i nedžasetom je crni mag - sihirbaz!

18. Sihirbaz se nekada služi nečistoćama i nedžasetom u liječenju svojih pacijenata tako što ih maže ili masira svinjskim mastima, izmetom od čovjeka ili životinja.

19. Sihirbazi su ponekada u stanju opčarati oči prisutnih i predstaviti im se kao da hodaju po vodi ili da lete po vazduhu.

20. Osoba sihirbaz je ona koja se redovno ismijava sa vjerom i vjerskim propisima, i potcjenjuje i zeza ljude oko sebe!

21. Sihirbazi su često puta nečiste i džunub osobe koje se druže sa psima ili se pak vole osamljivat ili nečista mjesta posjećivat.

22. Sihirbaz je osoba kafir - nevjernik u Allaha dž.š., i što mu je nevjerstvo složenije i jače utoliko su mu šejtani pokorniji, pa zbog toga sihirbazi često puta nipodaštavaju Kur'an, mješajući ga sa krvlju i nedžasetom!

Ovo su samo neki od znakova koji nam mogu pomoći u raspoznavanju sihirbaza od pravog i ispravnog liječnika Allahovom knjigom.


Par izreka Poslanika s.a.w.s., vezanih za sihr i crnu magiju:
Safijja bint Ebu Ubejd r.a., prenosi: "Ko ode gataru, zatraži mu uslugu i povjeruje mu u to – neće mu se ukabuliti namaz četrdeset dana!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3046.)

Abdullah b. Mes'ud r.a., prenosi: "Ko ode gataru ili sihirbazu ili vračaru – pa mu zatraži uslugu i povjeruje mu u ono što zbori – taj je uznevjerovao u ono što je objavljeno Muhammedu s.a.w.s.!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3048.)

Ebu Musa el-Eš'ari r.a., prenosi: "U džennet neće ući osoba koja je notorni alkoholičar, niti osoba koje vjeruje u magiju niti osoba koja kida rodbinske veze!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3050.)

Ibnu Abbas r.a., prenosi: "Ko se poduči astrologiji podučio se jednom dijelu sihra/magije, kolko god uveća - uvećaće mu se." (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3051.)

Priredio: Sead ef. Jasavić, prof. fikha
Imam "Sultanija" džamije, Plav, CG
Bosnjaci.net

Evo iz privatne arhive. Najcesce su ovako dati zapisi, zato ako ima ista od ovoga onda se treba spaliti;

irhadove slike 035.jpg[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]
 

Attachments

  • irhadove slike 036.jpg
    irhadove slike 036.jpg
    1.9 MB · Views: 10,719
  • irhadove slike 037.jpg
    irhadove slike 037.jpg
    1.9 MB · Views: 10,221
  • irhadove slike 038.jpg
    irhadove slike 038.jpg
    1.8 MB · Views: 10,081
  • irhadove slike 043.jpg
    irhadove slike 043.jpg
    1.9 MB · Views: 10,960

Belajbeg

New Member
Sihir

SIHIR je zlo iz dna mraka.
Nijedan oblik crnomagijskih čina nije tako strašan i opak kao sihir. Sihir predstavlja zlo koje se agresivno širi nastojeći uništiti onoga kome je namijenjeno.
 

jani1

New Member
religija i magija

Izvinjavam se možda nije bilo dovoljno jasno formulišano, Pitam....

Zašto bih čovjek volijo da živi z uvjek?

Qu*ran kaže da neče puno ljudi stići kot boga. Uopšte je pun črnih magičnih trikova i finta /paktova/ koje možemo da jih odradimo, a kad pakt lomimo onda očemo uzbog greha odlaziti kot Iblisa?

U istini je jednaki sistem oduzimanje energije od živih ljudi kao u knjigama Crne magije.

Isto možem da kažem i za Biblijo kao za Jezus Kristusa, u opšte ovu su vse bili Demoni, koji so radili s crnom magijo.

Definicija Bele magije postoji u finitumu (končnost)
Definicija Ćrne magije postoji u Infinitium (bezkončnosti)
 

Farshi_turaab

New Member
Halali mi jani1, al ja sam od svega napisanog razumijela svega rečenicu ili dvije kako treba, između ostalog i onu "Zašto bi čovjek volio da živi zauvijek?" Da budem iskrena, u svijetu kakav je, ja ne bih voljela zauvijek da živim i da mogu, a ne mogu. A što se tiče sihra, crne magije, to i onaj koji radi samo kratkotrajnu korist može da dobije, a jadan je na Ahiretu.


A što se tiče Isusa, odnosno Isa, alejhi selama, on nije bio nikakav ni demon ni sihirbaz, estagfirullah, on je bio Allahov Poslanik, kojem je Allah dao mu'džize (nadnaravne stvari, čuda) koje je koristio da bi ljudima dokazao da je istina ono sa čime je on došao. To su imali i svi ostali poslanici, 'alejhimu-s-selam.


Ja ne znam koje si ti vjeroispovijesti, al što se tiče Islama, ta crna magija, odnosno sihr je strogo zabranjena a ljudima je data kao kušnja. Ovo sve se jasno vidi iz riječi Uzvišenog Allaha, koji u Kur'anu kaže:


"...A Sulejman nije bio nevjernik, - šejtani su nevjernici učeći ljude vradžbini i onome što je bilo nadahnuto dvojici meleka, Harutu i Marutu, u Babilonu . A njih dvojice nisu nikoga učili dok mu ne bi rekli: "Mi samo iskušavamo, i ti ne budi nevjernik!" I ljudi su od njih dvojice učili kako će muža od žene rastaviti, ali nisu mogli time nikome bez Allahove volje nauditi. Učili su ono što će im nauditi i od čega nikakve koristi neće imati iako su znali da onaj koji tom vještinom vlada neće nikakve sreće na onom svijetu imati. A doista je jadno ono za što su se prodali, kada bi samo znali! "

A Kur'an je zaista jedina Istina.
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Primjer ljecenja od sihra

sihr_1.jpg
I mudzahidi u Bosni bili su jedna od preferiranih meta Vatikana na koju su usmjeravali vojsku dzina. U sjecanju mi je slucaj mladica iz spomenute populacije kada se obratio za pomoc u cudnom i teskom dusevnom stanju, pogodjen dzinskom vojskom koja je usmjerena iz Vatikana. Njegovo lijecenje trajalo je od podne do sabaha iduceg dana, nastojeci da se oboljeli rijesi opsjednutosti ceta dzina poslatih od strane Vatikana na mudzahide u Bosni. Na koncu, poslije...

visesatnog ucenja, koje je rezultiralo da se dzini jave, razgovaraju, predstave i priznaju odakle su i na koga poslati, nakon teskog dijaloga, rasprava, ubjedjivanja, neki njihovi oficiri i starjesine primili su islam zajedno sa djelom vojske, koja se podjelila na dva djela- muslimani konvertiti i krscani. Nakon ponovljeni bezuspjesni pokusaja da ne dini nemuslimani pokore i izadju, izmedju ove dvije grupe u tjelu dolazi do borbe na zivot ili smrt.

Prisutni, koji su pomagali, drzali su i obuzdavali ovog mladica dok se ucila rukja i vodio dijalog, bili su frapirani onim sto se pritom desavalo. Poskakali su na noge i donosili tekbire , gledajuci kako po tjelu oboljelog, posebno po stomaku, odjednom kao da provri. Cudno talasanje stomaka i pokreti, koji na povrsini koze podsjecaju na pokrete koje pravi voda kad kljuca, ubrzano su se smjenjivali pred pogledima prisutnih. Ruke i noge su se odjednom sukobile. Desna ruka udarala lijevu, lijeva desnu, tako i noge.

Pozvan je i TV kamerman, koji je snimio najzanimljivije detalje. Na koncu te borbe unutar tjela oboljelog, koja je zavrsila neprirodnim bjezanjem i puzanjem lijeve rukekoju je desna hvatala i pokusavala zadrzati, javio se sa selamom starjesina muslimana, zadihan i izranjavan, podnoseci izvjestaj o pobjedi, sehidima i o poginulim, ranjenim i zarobljenim neprijateljima. Posto su muslimani pobjedili, oni su bez problema pristali na izlazak i napustanje tjela ovog mladica, koji je, Allahovom voljom, ozdravio.

Iz knjige: "Lijecenje Kur'anom od ograjisanja, sihra i uroka" - autor: dr. Muharem Stulanovic
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Simptomi da je džinn tu

rukja.png


Znakovi i simptomi koji se pojavljuju na insanu tokom ucenja rukje

Prilikom učenja šerijatske rukje nad bolesnikom, ako se pojave svi ili neki od ovih znakova, znaj da je džinn prisutan:

1) Treperenje ili igranje očnih kapaka ubrzano
2) Vrištanje
3) Stavljanje ruku na oči
4) Uzimanje ruke liječnika, te njeno podizanje u zrak
5) Duboko uzimanje zraka nekoliko puta

6) Izuzetna mirnoća, smirenost u tišina tjela (ovo znaju primijetiti uglavnom iskusni liječnici)
7) Učestalo i jako puhanje (kao kad se zadišeš nakon dugog trčanja)
8) Usmjeren pogled u jednu tačku, zurenje u nju
9) Nemogučnost govora
10) Jako ili slabije drhtanje tijela

11) Udaranje nogu (ispod članaka) jedna od drugu
12) Plač tihi ili povečani
13) Promjena glasa ( iz muškog u ženski ili u grublji i sl)
14) Udaranje i napad na liječnika
15) Žestoko odbijanje da se nastavi sa ruqjom (nakon što ju je bolesnik rado prihvatio na početku)

16) Da ruke jedna drugu udaraju isto tako noge
17) Psovanje liječniku
18) Ponavljanje učenja Kur'ana za liječnikom (dakle šta god liječnik prouči, on ponovi za njim, ili zajedno sa njim uči)
19) Histerično smijanje
20) Dugo gledanje u oči liječnika bez i jednog treptaja

21) Ponavljanje nekog odreženog imena
22) Ponavljanje riječi „NE“ ili „DA“ ili „DŽINN“
23) Traženje od liječnika da prestane učiti
24) Ponavljanje riječi:“ZAPALIT ČEŠ NAS“ ili „UBIT ČEŠ NAS“.

Allah najbolje zna!!!

Ako covjek nije u prilici da ode kod nekog ispravnog i bogobojaznog ljecnika kur'anom, onda je jedan od najlaksih nacina da se otkrije da li neko boluje od ovih bolesti je da pusti Kur'ansku suru "El-Bekare" (preko kompjutera, linije i sl.) te da zazmiri i da stoji ili sjedi uspravno i tako slusa ucenje te Kur'anske sure. Ako covjek ima dzinna u sebi, najcesce ce se pokazati neki od gore navedenih znakova na tijelu poslije 10, 20, a kod nekih i 40-50 minuta slusanja ove sure.
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Ne ljecite se kod sihrbaza

sihr_0.jpg

Isao kod srbina da ga lijeci

Neki dan, dok smo klanjali dzumu namaz, ustade jedan covjek, koji je klanjao u mojoj blizini, i panicno zapomaga: "Muka mi je ... lose mi je... sta cu? Jedan brat ga uze i odvede u susjednu prostoriju gdje se ne klanja. Mene nesto presjece, jer pomislih: "Evo mu dosao Melek smrti." Kada smo zavrsili sa namzom, ustanem i odem do tog covjeka, da vidim sta se desava.

Vidim da je se smirio i da pije vodu, pa ga upitam kako je, i sta je se desilo. Rece mi da je osjetio jako gusenje dok smo bili na namazu i da je trpio da ne prekine namaz, ali nije mogao vise izdrzati. Pomislim da covjek (meni neznan) ima problema sa srcem, medjutim on nastavi pricati i rece da osjeti veliki strah i paniku dok je na namazu i da osjeca kao da ga neko gusi.

Poslije kraceg razgovora s njim reknem mu da neki simptomi koje osjeca, mogu biti, ali da nije sigurno, od napada dzinna, pa mi rece da je imao problema sa sihrom prije nekoliko godina i da je isao kod jednog "hodze" da ga lijeci. Taj mu "hodza" nije mogao pomoci, pa ga je poslao kod jednog srbina da mu skida sihr??? "Sta??? Pa sta ce ti srbin pomoci u vezi toga i na koji nacin ce te on ljeciti?" - upitam ga zacudjeno, a on mi odgovori da sada zna da je pogrjesio sto je isao kod tog "hodze" i poslije kod tog srbina.

Ovaj primjer sam naveo da ukazem kako su ovi lopovi i varalice braca po vjeri, bio on "musliman", srbin ili nesto drugo i da suradjuju izmedju sebe da bi ostvarili neke neznatne materijalne koristi.

Kada cemo vec jednom izvuci pouku

Da su problemi sa sihrom i dzinsko-sejtanskim napadima uhvatili velikog maha kod naseg naroda je vec poznata stvar, a jos jedna mala cinjenica koja ukazuje na to je trenutna anketa na ovoj stranici, gdje smo pitali, izmedju ostalog, da li posjetioci stranice imaju problema sa sihrom i da li poznaju nekog sa tim problemima. Trenutno ima oko 500 ostavljenih glasova, a jedna trecina od toga je glasalo upravo ovako kako smo naveli. Zaista veliki broj.

E sad, kad covjeka pogodi ovo iskusenje i ovaj musibet, onda mnogi, ne poznajuci ovu tematiku idu svima i svakom da traze lijeka. Prica mi jedna starija zena prije nekoliko godina da su ljudi (mnogi bosnjaci) organizovano isli kod nekog hrvata, koji je tada zivio u Njemackoj, da ih lijeci od ovih bolesti. Kao navodno, on je bio puno poznat po to svom lijecenju, i nije uzimao nikakvu nadoknadu za to, "osim" sto bi na kraju seanse ljudima preporucivao i prodavao nakakve specijalne narukvice (talismane) koje ce ih cuvati, a koje su bile izrazito skupe???

Kada zadese ovi problemi insana, onda on u onom bunilu i strahu (ko i malo zna o ovim bolestima zna da to moze biti veoma strasno) pokusava da nadje spas, pa ponekad pribjegava onim stvarima za koje zna da su sumnjive ili cak i pogresne, kao n.pr. ide kod ljudi za koje je cuo da su nesigurni, trazi zapise i hamajlije i vjesa ih na sebe itd. .

Nas savjet: NE RADITE TAKO, oslonite se na Allaha, dz.s., i znajte da je vas Gospodar upoznat sa vasim iskusenjem, jer se ono nije moglo desiti bez Njegovog odobrenja i znanja. TRAZITE LIJEKA KOD ALLAHA, trazite lijeka na dozvoljen nacin, zikrom, ucenjem Kur'ana, ISKRENIM DOVAMA, idite da vas lijece Kur'anom oni ljudi koji su poznati kao dobri vjernici i dobri ljudi.

ZNAJTE da veliki broj onih koji govore da lijece od sihra, da ti ljudi upravo rade sa sihrom, da su to sihrbazi ili lopovi i prevaranti, koji vam sa svojim prijateljima dzinnima sejtanima zele neko zlo ili zele doci do vaseg imetka. NE IDITE I NE KONTAKTIRAJTE ljude koji vam preporucuju da se ne kupate duzi vremenski period, da koljete kokosi, golubove i sl. i da se spricate njihovom krvlju.

DOBRO SE RASPITAJTE kad cujete da se neki covjek bavi lijecenjem Kur'anom, prije nego sto mu odete, da li on to radi na ispravan nacin, jer puno je manji broj onih koji to rade ispravno i iskreno od onih koji to rade pogresno i sa zlom namjerom.

Preporucujemo vam da od nasih poznatih i priznatih alima i daija nabavite knjige, audio i video materijal na ovu temu i da se bolje upoznate sa ispravnim islamskim stavovima po ovom pitanju. U rubrici "Sihr-dzinni" na ovoj stranici imate vise tekstova koji govore o spomenutim stvarima, pa vam stoga, isto tako preporucujemo, da pogledate arhivu te rubrike.

Da nas Allah, dz.s., sviju sacuva i uputi putevima koji vode Njegovom zadovoljstvu i Njegovom oprostu, amin!
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Dzinski napadi prilikom sna (zastita)

mora.png

U snu cujem zenske i muske glasove, navracaju me da izgovorim neke stvari, koje su jako ruzne. Jednom prilikom dok sam spavala osjetila sam neciju ruku oko moga struka kako me drzi, probudila sam se, ali nisam mogla da se pomaknem. Jako sam se uplasila, jer osjetila sam kako pomjera ruku. Htjela sam, od straha, da vrisnem, ali sam cula jedan glas koji rece: "NEMOJ". U nekim prilikama cujem glasove kao...

kroz moje misli idu, ali ovaj put sam cula kao u stvarnosti. Isto, jednom dok sam spavala pocela sam da vristim i ono me udari po glavi, kao pravi insan, jednostavno sam osjetila kako me nesto puce po glavi... Sta mi se ovo desava i kako da se zastitim od ovoga?

DRUGO PITANJE: Sta treba raditi ako covjek ima nocne more o dzinima i ako se smiju i navracaju covjeka da kaze da je neko drugi Bog, covjek se s njima svadja i odgoni ih i prijeti da ce ih Allah kazniti. Da li je to los znak ako covjek pocne na takav nacin komunicirati sa dzinima?

Odgovor:

Ima vise nacina kako izbjeci napade dzinna i njihove smutnje i kontakte kojima se, najcesce, putem snova koriste kako bi strahom i smutnjom naceli i poceli njihove kontakte i nijete. Da bi izbjegla kontakte moras biti jaka i ustrajna u Islamu, klanjati odredjene namaze, biti pod abdestom sto cesce, zivjeti zivotom koji ne privlaci paznju dzinna (tj. izbjegavati sto vise grijesenje), spominjati cesto Allaha, azze we dzell, kroz razne zikrove i dr..

Nocne more su samo sejtansko-dzinsko zastrasivanje koje ponekad, kazem ponekad, predje u svakodnevne kako psihicko tako i fizicko djelovanje, pa se slabo imanska osoba, koja to dozivljava preda tom svijetu bez borbe. Cilj sejtana je taj da odvrati vjernika i vjernicu od robovanja Allahu subhanehu we te`ala, tako da se koriste svim i svacim ne bi li im to uspjelo, ali ponovo ponavljam, uspjeva kod onih nestabilnih. Zato se ne boj, u islamu ima lijeka za ove njihove spletke, jer njihov je cilj zaplasiti, pa vladati, a posto se mi bojimo samo Allaha, onda nam njihovo zastrasivanje ne moze nauditi.

To je njihov nacin rada, udaljiti insana od Allaha i pribliziti covjeka njihovom gospodaru, sejtanu, l.a., pa ce naravno koristiti i rijeci, kako Bog ne postoji, kako ima drugih bogova itd itd.. Od velike je koristi i ta svadja koju snivac vodi sa njima, jer se to iman (vjerovanje) snivaca bori sa njima, zato je jako vazno da covjek (snivac) sa sobom ponese nekoliko stvari prije spavanja, a to je oruzje protiv tih nepozvanih gostiju.

Oruzje se sastoji od abdesta, prvog pancira protiv njih, zatim prouciti prije spavanja Ajetul Kursij, onda tri zadnje sure, Ihlas, Feleq i Nas, koje se prouce u dlanove pa se tijelo potare tim dlanovima. Zatim prouciti 33 subhanAllah, 33 elhamdulillah i 34 Allahu ekber, da bi na kraju proucili suru el Kafirun, tako da se naoruzani spavac slobodno ovim oruzjem moze upustiti u san, jer za svako prouceno dobijas zastitnika meleka.

Na pitanja odgovorio Abu Amr ibn Fadl, brat koji zivi u Makedoniji i koji lijeci ucenjem Kur'ana
***************************************
NEKOLIKO SAVJETA OD REDAKCIJE OVE STRANICE

Oni koji imaju problema sa dzinnima (sihrom, urokom ili messom) najcesce posljedice njihovih napada osjecaju prilikom sna, odnosno kasno u noc pocinju njihovi napadi, jer tada najlakse mogu uplasiti covjeka (kad insan spava ili je u polu budnom stanju). Ti napadi mogu biti svakonocni ili u odredjenim danima u sedmici ili mjesecu, a najcesce vrijeme napada je izmedju 1-4 sata iza pola noci. Covjek usnije strasne snove, ili neki cak osjete dodire ili cuju glasove (u nekim slucajevima ljudi vide neke utvare, osjete pritiskanje, drzanje itd.) i ovo cesto insana probudi i onako u polubudnom stanju se nastave daljni napadi.

Covjek osjeti strah i paniku, koja se rijecima ne moze opisati, i najvjerovatnije se covjek ne bi ovako uplasio da je insan budan i svjestan, ali dzinni koriste bas ovakve situacije da plase ljude u ovakvom stanju i kada je tama okolo. Zato pored ovih savjeta, koje je brat gore iznio, i mi zelimo dodati jos nekoliko savjeta, koje covjeku mogu biti od velike koristi u ovakvim situacijama:

- imati upaljenu nocnu lampu u sobi u kojoj se spava (izbjegavati da bude skroz mrak u sobi)
- ako je se u mogucnosti ne spavati sam u sobi
- u blizini imati nesto na cemu se moze upaliti da uci sura El-Bekara (mp3, mobilni, kastofon, linija i sl.) i to upaliti da uci kada covjek bude uplasen i probudjen iz sna

- poprskati postelju, gdje se spava, vodom nad kojom su proucene sure: Fatiha, Ihlas, Feleq, Nas i ajetul Kursijj
- poslije aksama pustati suru El-Bakara da prouci u kuci (ako se ne moze uvijek stici da se pusti cijela sura da prouci, onda pustiti da prouci ajetul-Kursijj i zadnja tri ajeta iz ove sure - a taj kratki dio mozete naci ovdje.


num.com
 

izVANsvemirac

New Member
"Par izreka Poslanika s.a.w.s., vezanih za sihr i crnu magiju:
Safijja bint Ebu Ubejd r.a., prenosi: "Ko ode gataru, zatraži mu uslugu i povjeruje mu u to – neće mu se ukabuliti namaz četrdeset dana!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3046.)

Abdullah b. Mes'ud r.a., prenosi: "Ko ode gataru ili sihirbazu ili vračaru – pa mu zatraži uslugu i povjeruje mu u ono što zbori – taj je uznevjerovao u ono što je objavljeno Muhammedu s.a.w.s.!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3048.)

Ebu Musa el-Eš'ari r.a., prenosi: "U džennet neće ući osoba koja je notorni alkoholičar, niti osoba koje vjeruje u magiju niti osoba koja kida rodbinske veze!" (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3050.)

Ibnu Abbas r.a., prenosi: "Ko se poduči astrologiji podučio se jednom dijelu sihra/magije, kolko god uveća - uvećaće mu se." (Sahihu el-Tergib vel-Terhib, br.3051.)"

Zar ovo ne bi trebalo značiti da i ostatak svijeta ne treba vjerovati u sve to, ili ja nešto ne shvatam. Mislim, ako krenemo čisto logički zaključivati stvari bi trebale biti dosta lijepo poredane:
Ako si vjernik, vjeruješ u Allaha, i vjeruješ da će te On zaštiti od takvog zla - nemaš razloga da se plašiš.
Ako ne vjeruješ u Boga, onda nema smisla da vjeruješ ni u džine i ostala duhovna bića te opet nema potrebe da se plašiš.

Ne bih volio da budem isključiv po ovom pitanju, ali moje mišljenje je da je u većini situacija u pitanju samo ljudska slabost. Većina tih pacijenata mi izgleda kao osobe koje se ne usuđuju priznati da su odgovorne za svoje postupke, te onda traže izgovor i opravdanje u nečemu što mogu pripisati višoj sili i zlu koje je van njihove moći.

Budimo realni, niko od nas nije savršen. Svakom se desi da uradi nešto zbog čega se stidi, ili nešto što mu u njegovom sisitemu vrijednosti ne priliči da radi.
Kako da se riješimo loših navika i postupaka ako ne priznajemo da su naša krivica? Mislim, možemo otići nekom ko će nas liječiti od toga, i onda biti zdravi dok ne naleti novi val te bolesti, ili, konačno, postati imuni na bolest i živjeti mnogo kvalitetniji život.
 
Top