Bajram serif mubarek olsun ili Bajrambarecula

Dema

New Member
Trebami odgovor na jedno pitanje.

kad se cestita, pa pravilu se kaze BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN, skraceno BAJRAM BAREK OLSUN.

to sto me zanima je, gdje pise u islamu da se kaze BAJRAMBARECULA?

U danskoj sam primijetijo kad fino postavis Bosancu BAJRAM BAREK OLSUN, on ti odgovara BAJRAMBARECULA.

A kad ti postavi onda isto govori BAJRAMBARECULA.

A U hercegovaca BAJRAM MUBAREK OLSUN odgovara ti allahrazijala ili allahrasosum.

Sta je po pravilu u bosni i hercegovini?
 

muharram23

New Member
Staff member
Trebami odgovor na jedno pitanje.

kad se cestita, pa pravilu se kaze BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN, skraceno BAJRAM BAREK OLSUN.

to sto me zanima je, gdje pise u islamu da se kaze BAJRAMBARECULA?

U danskoj sam primijetijo kad fino postavis Bosancu BAJRAM BAREK OLSUN, on ti odgovara BAJRAMBARECULA.

A kad ti postavi onda isto govori BAJRAMBARECULA.

A U hercegovaca BAJRAM MUBAREK OLSUN odgovara ti allahrazijala ili allahrasosum.

Sta je po pravilu u bosni i hercegovini?

salamu alejkum

tradicija poslanika :saw: kako se nalazi u zbirki muslimovih kolekcija dova poslanika :saw: da bi govorio "takaballahu minna wa minkum" sto znaci u blizkom prijevodu "da Allah primi odnas i odvas". Bajram baric i ostale izreke ja mislim da dolaze porijeklom od turskih tradicija od nasih pradjeda. Znaci ispravnije i bolje je da govorimo onako kako je to poslanik :saw: i njegovi ashabi cinili a to je da bi govorili za Eid (bajram) "takaballahu minna wa minkum" da Allah primi odnas i odvas. Ija vama svima kazem "takaballahu miinna wa minkum" da Allah primi odvas i odnas. Ameen

wassalam
 

Haris88

Junior Member
Meni se čini da je Bajram barećula u narodu vremenom postalo skraćivanjem onoga Bajram Mubarek.

Ja uvijek kažem: "Bajram Mubarek" ili "Bajram Šerif Mubarek Olsun," a odgovaram sa "Allah Razi Olsun." I čestitke poput su dozvoljene.

Tekabbelallahu minna ve minkum i Bajram Mubarek svima!
 

Lejlla

muslima
Staff member
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve bekrekatuhu!


TekabelAllahu Minna ve minkum!


Bajram Serif Mubarek Olsun!


Eid Mubarak!



Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve bekrekatuhu!


hadz11.jpg
 
Top