ODRICANJE OD NOVOTARIJA I NOVOTARA

muharram23

New Member
Staff member
ODRICANJE OD NOVOTARIJA I NOVOTARA
[1 DIO]
Jedno od najgorih zala koje se proširilo u Ummetu i koje se zakompliciralo i postalo nejasno mnoštvu ljudi jesu zabluđujuće novotarije. Njima se želi dopuniti ono što, navodno, Allah nije dopunio. Želi se reći da vjera nije upotpunjena.
Es-Sujuti
, Allah mu se smilovao, u definiciji novotarije je rekao: „Novotarija predstavlja čin koji se kosi sa Šerijatom, ili iziskuje da se njome nešto doda ili oduzme." (El emru bi ittibai, Es Sujuti, 24)
Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, u svakom svome obraćanju (hutbi) upozoravao je na novotariju govoreći: „Najgore su uvedene stvari, a svaka uvedena stvar je novota-rija, svaka novotarija je zabluda, a svaka zabluda vodi u Vatru."
Također Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: „U zadnjim generacijama moga Ummeta bit će ljudi koji će vam pričati ono što niste čuli ni vi ni vaši očevi. Zato ih se čuvajte!" (Muslim, 12/1)
Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže o Medini: „...ko u njoj uvede nešto novo (novotariju) ili da utočište novotaru, neka je na njega Allahovo prokletstvo, prokletstvo meleka i svih ljudi. Allah od njega neće primiti ni obavezno ni dobrovoljno djelo."(El Buhari, Kitabu itisam, 187/8,7306, Muslim, Kitabu hadz, 994/2, 1366)
Imam Eš-Šatibi kaže: „Ovaj hadis u općenitom kontekstu obuhvata svaku uvedenu stvar suprotnu šerijatu
, a novotarije su najružnije uvedene stvari." (El Itisam, Imam Eš-Šatibi, 96/1)
Mnogobrojne su predaje od ispravnih prethodnika (selefu saliha) koje upozoravaju na novotarije i njihove sljedbenike. Njihovi životopisi su ispunjeni izbjegavanjem sljedbenika novotarije, njihovim ponižavanjem i potcjenjivanjem. Kada bi prenio sve ono što se o njima navodi, to bi dostiglo jedan tom, a možda i više tomova.
Ibn Abbas, radijAllahu anhu, kaže: „Nemoj se družiti sa sljedbenicima strasti, jer od druženja sa njima obolijevaju srca." (El Ibane kubra, Ibn Batta, 438/2)
Imam El-Evzai
kaže: „Bojte se Allaha, skupino muslimana! Primajte savjete savjetodavaca i preporuke onih koji vam ih upućuju. Znajte da je ova nauka vjera i pogledajte šta činite, od koga je uzimate, koga slijedite i u koga imate povjerenja u pogledu vaše vjere. Svi sljedbenici novotarija negiraju i iznose potvore, grješnici su, ničemu ne posvećuju pažnju, ništa ne razmatraju, niti se čuvaju....", sve do riječi: „Zato ih se pazite, držite ih pod sumnjom, odbijajte ih i izbjegavajte! Vaši prvi učenjaci, a i ispravni nasljednici, su tako činili i naređivali." (Tarihu dimiški, 362/6)
El-Fudajl ibn Ijad
kaže: „Allah ima meleke koji tragaju za halkama zikra. Zato pogledaj s kime ćeš sjediti. Neka to ne bude sa novotarom, jer Allah ne gleda u novotare. Znak licemjerja je da čovjek ustane i sjedne sa novotarom. Sreo sam odabrane ljude, a svi su bili sljedbenici Sunneta, koji su zabranjivali druženje sa sljedbenicima novotarija." (Hilajetu evlija, 104/8)
El-Fudajl ibn Ijad
ima mnoge vrijedne izreke o pokuđenosti sljedbenika novotarija i upozorenja na njih, a od njih su:

Nemoj sjediti sa novotarom, jer se bojim da se ne tebe ne spusti prokletstvo."

Ko zavoli novotara, Allah će mu njegova djela poništiti i izvaditi svjetlost islama iz njegovog srca."

Jedem sa židovom i kršćaninom, ali ne jedem sa novotarom i volim da između mene i sljedbebnika novotarije bude pregrada od željeza." (El Ibane kubra, Ibn Batta, 460/2)
Od Ibn Sirina prenosi se da je od nekog novotara čuo neku riječ, pa je stavio svoje prste u uši rekavši: „Nije dozvoljeno da sa njim pričam sve dok ne ustane sa svog mjesta." (El Ibane, Ibn Batta, 473/2)
Jahja ibn Ebi Kesir
kaže: „Kad susretneš novotara na jednom putu kreni drugim putem." (El Ibane kubra, Ibn Batta, 475/2)
Abdullah Ibnul-Mubarek
kaže: „Na licu novotara je tama, pa makar se mazao uljem trideset puta dnevno." (Šerh usulu itiqad ehli sunne, Imam Lalikai, 284)
Također je rekao Ibnul Mubarek: „Allah Uzvišeni je uskratio pokajanje svakom novotaru." (Silsiletu sahiha, 1620)
Imam Ahmed
kaže: „Kaburovi sljedbenika Sunneta koji su bili veliki griješnici su vrtovi. Kaburovi pobožnjaka sljedbenika novotarija su provalije. Grješnici iz reda sljedbenika Sunneta su Allahovi štićenici, a evlije, isposnici iz reda sljedbenika novotarija su Allahovi neprijatelji." (Tabaqatu hanabile, 184/1)
Imam Ahmed
, također kaže: „Nije nikome potrebno da se druži, miješa i bude prijazan prema sljedbenicima novotarija." (El Ibane kubra, Ibn Batta, 475/2)
Imam Ibn Bettah El-Akberi
kaže: „Od Sunneta je izbjegavanje svakog onoga koji nosi uvjerenje o onome što smo spomenuli (tj., novotarijama), njegovo izbjegavanje i mržnja prema njemu. Također, treba izbjegavati one koji sa njima prijateljuju, pomažu ih, brane i druže se sa njima, makar se takav pokazivao da slijedi Sunnet." (El Ibane kubra, Ibn Batta, 282)
El-Fudajl ibn Ijad
kaže: „Ko poštuje novotara pomogao je rušenje Islama. Ko se nasmije u lice novotaru omalovažio je ono što je Allah objavio Muhammedu, sallallahu alejhi ve sellem. Ko svoju kćerku uda za novotara, prekinuo je svoje rodbinske odnose sa njom. Ko slijedi dženazu novotara neprestano će biti pod Allahovom srdžbom sve dok se ne vrati." (Šerhu Sunne, El Berbehari, 139)
El-Fudajl ibn Ijad
kaže: „Duše su vojske sastavljene. One koje se upoznaju i spoje se. One koje se ne poznaju, raziđu se. Nije moguće da se sljedbenik Sunneta druži sa sljedbenikom novotarije, osim iz licemjerja." (El Ibane el Kubra, Ibn Batta, 456/2; Lalikai, 138/1)
Imam Ebu Osman Ismail Es Sabuni, Allah mu se smilovao, prenosi priču o sljedbenicima Sunneta: „Oni mrze sljedbenike novotarija koji su unijeli u Vjeru ono što nije od nje. Ne vole ih niti se sa njima druže." (Aqidetu selef ashabul hadis, Imam Sabuni, 118)
Opisao ih je: „Međusobno se vole radi vjere i mrze se radi vjere. Čuvaju se rasprave o temeljima vjere i razmirica u vjeri. Izbjegavaju sljedbenike novotarija i zabluda. Bore se protiv novotara i sljedbenika ružnih i sramotnih strasti." (Aqidetu selef ashabul hadis, Imam Sabuni, 117)
Imam Eš-Šatibi kaže: „Spašena grupa su sljedbenici Sunneta kojima je naređeno da budu neprijatelji prema sljedbenicima novotarija, da ih progone i da kažnjavaju one koji im se priključe u njihovom pravcu. Nama je naređeno da im budemo neprijatelji, a njima je naređeno da nam budu prijatelji i da se povrate u Džemat." (El Itisam, Imam Šatibi, 120/1)
Imam Eš-Šatibi kaže: „Poštivanje novotara za sobom povlači dvije moguće štete koje uzrokuju rušenje Islama:
Prva: Usmjeravanje pažnje običnih ljudi i neznalica ka tom poštivanju. Oni su uvjereni da je novotar najbolji čovjek i da je ono na čemu je on bolje od onoga na čemu su drugi. To je uzrok slijeđenja novotarije, a sljedbenici Sunneta će ostati po strani.
Druga: Ako bude bio potšivan zbog svoje novotarije to će mu biti podstrek da unosi novotarije u svemu i u svakoj situaciji. Novotarija će zaživjeti, a Sunneti zamrijeti. To je rušenje islama. (El Itisam, Imam Eš Šatibi, 114/1)
El-Fudajl ibn Ijad
kaže: „Ko poštuje novotara pomogao je rušenje Islama. Ko se nasmije u lice novotaru omalovažio je ono što je Allah objavio Muhammedu, sallallahu alejhi ve sellem. Ko svoju kćerku uda za novotara, prekinuo je svoje rodbinske odnose sa njom. Ko slijedi dženazu novotara neprestano će biti pod Allahovom srdžbom sve dok se ne vrati." (Šerhu Sunne, El Berbehari, 139)
Imam Ahmed
kaže: „Ako čovjek poselami novotara, on ga voli." (Tabaqatu hanabile, 196/1)
Mifdal ibn Muhelhel
kaže: „Kada bi ti novotar sa kojim sjediš govorio o svojoj novotariji, ti bi ga se čuvao i od njega pobjegao. Međutim, on prvo navede predaju iz Sunneta na početku sjedenja, a zatim ti uvede svoju novotariju koja možda uđe u tvoje srce, pa kada će onda izaći iz njega?" (El Ibane kubra, Ibn Batta, 444/2)
El-Fudajl ibn Ijad kaže: „Duše su vojske sastavljene. One koje se upoznaju i spoje se. One koje se ne poznaju, raziđu se. Nije moguće da se sljedbenik Sunneta druži sa sljedbenikom novotarije, osim iz licemjerja." (El Ibane el Kubra, Ibn Batta, 456/2; Lalikai, 138/1)
Imam El-Berbehari kaže: „Kada vidiš nekog čovjeka kako sjedi sa drugim čovjekom iz reda sljedbenika strasti upozori ga i upoznaj ga. Ako bude sjedio nakon što je saznao za to, onda ga se čuvaj, jer je i on sljedbenik strasti." (Šerhu Sunne, El Berbehari, 121)

Kada je Sufjan Es-Sevri došao u Basru razmatrao je stanje Er-Rebi'a (tj., Ibn Sabiha) i njegov ugled kod ljudi. Upitao je o njegovom pravcu. Rekli su: „Njegov pravac je isključivo Sunnet. Pitao je o njegovoj družbi i saradnicima. Odgovorili su: „Kaderije." Rekao je: „I on je kaderija!" (El Ibane kubra, Ibn Batta, 453/2)

Ibn Avn kaže: „Onaj koji sjedi sa sljedbenicima novotarija za nas je gori od sljedbenika novotarija." (El Ibane kubra, Ibn Batta, 473/2)

Imam Ahmed, također kaže: „Nije nikome potrebno da se druži, miješa i bude prijazan prema sljedbenicima novotarija." (El Ibane kubra, Ibn Batta, 475/2)

Ibn Kudame kaže: „Ispravni prethodnici (selefu salih) su zabranjivali druženje sa novotarima i gledanje u njihove knjige." (Adabu eš šeria, Ibn Muflih, 232/11)

Sufjan Es-Sevri kaže: „Ko sluša novotara Allah mu neće dati koristi od onoga što je slušao, a ko se sa njim bude rukovao postepeno prekida veze islama." (El Emru bi ittibai, Sujuti, 19)

Ejjub Es-Sihtijani pozvan je da okupa mrtvaca. Krenuo je sa ljudima i otkrio lice mrtvaca, pa ga je prepoznao. Rekao je: „Priđite ovom vašem prijatelju. Ja ga neću gasuliti. Vidio sam ga kako zajedno hoda sa novotarima." (El Ibane Kubra, Ibn Batta, 467/2)
--
"Neka se čuvaju oni koji se suprotstavljaju Vjerovjesniku, da ih nebi fitna ili neka bolna kazna zadesila." (An-Nur:63)
 

nermin_b

New Member
volijo bi na ovu temu da mi objasnis koje su to vrste novotarije i novotara kojih se trebamo čuvati jer mi ovdje nije jasno, znam da postoji novotarija koje izvode iz vjere, a ima i onih koje nisu na tom nivou. Barem kojiko je meni poznato pa te molim u ime Allaha da mi navedeš te novotarije ili neke od njih koje se praktikuju kod nas.
 

Lejlla

muslima
Staff member
koje su to vrste novotarije i novotara kojih se trebamo čuvati jer mi ovdje nije jasno

Trebamo se cuvati novotarija u ibadetima .Sve za sta nema uporista i dokaza u Kur'anu i sunnetu Allahovog poslanika,s.a.v.s., a smatra se na bilo koji nacin ibatetom toga se trebamo kloniti pa makar i nasi roditelji to praktokovali.

Značenje bid´ata - novotarije u islamu

http://www.youtube.com/watch?v=zSxfl2ooAHw

Evo na ovom videu ce ti lijepo oni koji brane novatarije u vjeri sami objaniti o kojim se novotarijama zapravo radi i koji su njihovi argumenti kojim brane praktikovanje tih istih novotarija u vjeri.

E sad ti poslusaj ovaj ders i argumente kojima on brani novotarije u vjeri ,pa se i sam onda zapitaj .

Dali je Poslanik,s.a.v.s., klanjao teravih namaza ? Odgovor je jasan JESTE klanjao je.

Onda se zapitaj dali je Poslanik,s.a.v.s., proslavljao mevlude ?Odgovror NIJE.

Onda ce ti biti i samom jasno ,da ovi hadisi koji se koriste kao argumenti ,zapravo sami govore protiv onih koji ih koriste kao dokaz za dozvoljenost uvodjenja novotarija u cistu i savrsenu Allahovu vjeru islam.
 

muharram23

New Member
Staff member
volijo bi na ovu temu da mi objasnis koje su to vrste novotarije i novotara kojih se trebamo čuvati jer mi ovdje nije jasno, znam da postoji novotarija koje izvode iz vjere, a ima i onih koje nisu na tom nivou. Barem kojiko je meni poznato pa te molim u ime Allaha da mi navedeš te novotarije ili neke od njih koje se praktikuju kod nas.


Selamu alejkum

brate, prvo navedi selam i kazi kosi tako da se upoznamo prvo. Sto se tice novotarija ja sam samo naveo sta su self to jest prve 3 generacije koje je poslanik saw: rekao "khajrunnaas elqarni, thumme ellezine jelunehum thummellletzhine jeluunem"

U najblizem prijevodu sto znaci "da je najbolja generacije je moja generacije (ashabi) pa zatim generacije poslije njih, pa zatim generacije poslije njih".

Znaci prve dvije generacije je poslanik saw: nazvatio najbolje generacije. Medutim ove izreke gore sto sam postavio su izreke nekih od tih prvi 3 generacia nazvanim kao najbolje a takoder i nekih ucenjaka poslije tih generacija.

Dali su ti poznati neko od ovih ucenjaka gore sto sam postavio? Halali brate ali neznam kosi niti tvoj nivo znanja pa sam prinuzden da objasnim na jednostavan nacin. Nadam se da neces se naci uvrijeden.

Sta je to novotarije kao prvo? Da znamo sta se smatra novotarijom u islamu moramo znati znacenje novotarije.

Ima dva znacenja
1. jezicki
2. serijatski

1. jezicki znacenje novotarje (al bidah)

jest nesto novo, nesto novo u dunjajluku kao, auta, mikrofon, itd. sve sto je novo napravio u dunjajluku smatra se novotarijom.

2. Serijatski znacenje novotarije

Jeste sve ono sto sa cim poslanik saw: nije dosao, nije cinio, nije odobrio niti su to ashabi cinili koji su bili sa poslanikom.

U kolekciji 40 hadisa imama nevevija i takoder hadis zabiljezen muteffekun alejh (buharija i muslim)

hadis prenosi aisa r.a da je poslanik saw: rekao "ko uvede nesto u nasu vjeru ono sto nije od nje, to se odbacuje" a u tadoder u muslimovoj kolekciji sahiha se navodi da je poslanik saw: rekao

"ko cini akcije koje nisu od nase vjere, to se odbacuje"



Znaci sve ono sto sam poslanik nije cinio, niti odobrio niti su to prve 3 generacije nisu radile, to se djelo smatra novotarijom u vjeri ti treba se kloniti toga cina zto sto nije dobro. Da je bilo dobro, pa i oni bih to cinili.

Dali je potreba za novotarijom bilo za vrijeme poslanika saw: i ashaba i drugih generacija?

JESTE

Dali su oni cinili, znaci NE.

Ti si pitao koje su to novotarije. Brate ima ih mnogo da su neki pisali da bi ispasali vise novotarija nego sto ima hadisa. Medutim kao sto sam rekao Quran i sunnet je filter ove vjere. Sve sto nije od Qurana i sunneta to je novotarija.


Ali navesti cu neke od novotarija sto su poznate u bosni pa cak in na drugim mjestima.

U islamu imaju 2 vrste novotarija

Prva vrsta

Novotarija u ibadetu

1. naprimjer da covjek klanja npr. za sabah farz 3 rekijata a ne 2 smatrajuci da je to vise i bolje.

2. Da covjek caze, nemora se davati obavezni zekat koji je 2.5% nego naprimjer 1% da smanji.

3. U postu, da covjek kaze, ma nemora se postiti 30 dana u mjesecu ramazanu nego cu ja postiti 30 dana u mjesecu sabanu napr.

4. Da ljudi idu naprimjer na neki mezarluk i kazu da moras ici tamo kod tog i te osobe koja je umrla da cinis dovu da bi bilo primjljeno.

-Ova vrsta dove moze biti ona koja izvodi iz vjere zato sto covje cini sirk Allahu. Ide na mezarluk i cini dovu mrtvoj osobi da se zauzima kod ALlaha. ili idu na mezarluk poslanika saw: da cine dove.

A sta je poslanik saw: rekao za krscane i jevreje

Kaze "leanallahu alel jehude vennasara itekhadu qabure enbiyaaihim mesajide" Ev kema qale

da je poslanik saw: rekao, da je prokleo ALlah zidove i krscane koji su uzeli kaburove svojih poslanika kao mesajid (mesjid) nije samo mjesto kao dzamija medutim pravljenje dzamija na mezarlucima isto spada u ovo proklestvo ali mesjid dolazi od rijeci (Sedzede) gdje se mnogo sedzdi pravi, tj. mnogo se klanja i obavlja sedzdi.


2. Novotarija u muammelat (socialnim radnjama)

kao, u transakcijama, kupovanju i prodavanju, u zenidbi

naprimjer kako u zenidbi.

Pa ako neko dode i kaze da se ja mogu ozeniti bez starjesine (velij) i ja i djevojka onda je to novotarija. Zasto, pa zato sto je poslanik saw: reako u hadisu "la nikahe illa bi wallijj" nema zenidbe bez velija (starjesine/mahrema) sa strane covjeka i zene.

pa onda imaju isto novotarije u kaznama

Ako neko kaze da se nemora sjeci ruka kradljivcu, kamenovanje bludnice i bludnika it.


Takoder ove vrste novotarija prve i druge. Ibadeta i socialnim radnjama se moze isto reci da je to cin mimo ALlahovog zakona. Da ti ljudi pokusavaju da vladaju po nekim drugim zakonom a ne Allahovim. Da je bojli sud/zakon ljudi, znaci moj i tvoj sud je bolji od Allahovog a ALlah subbhane kaze u quranu

"inne hukmu ilia lillah" a sud pripada samo Allahu.

Znaci ako neko smatra da su te stvari uredu znaci i ova vjrsta novotarije moze biti ona koja vodi iz vjere.


A sad da pitamo, zasto ljudi cine novotarije?

Odgovor kad pitas ljude naprimjer zasto slave rodendan poslanika saw:? Kazu zato sto volimo poslanika saw:

Pa onda upitaj ih, sta to Abu bakr nije volio Allahovog poslanika, niti omer, niti osman, niti alija, niti zene poslanika niti generacije posle tih generacija. Pa zasto oni nisu slavili rodendan poslanika saw:

A pogotovo, zar sam poslanik nije mogao slavit svoj rodendan?

Znaci potreba ove novotarije je bila za vrijeme poslanika saw: i ashaba medutim oni to nisu cinili.


Isto gore navedene izreke za koje si ti pitao, ja sam samo naveo stasu i kako su oni smatrali ljude koje uvede stvari u vjeru. Medutim, niko odnas nece raditi i uzeti stvari u nase ruke.

Drugciji je stav novotarije prema onome koji uvode u vjeru i poziva njoj od onoga koji samo cini novotarije neznajuci bolje.

Sto se tice prve osobe ona koja poziva novotarija, pa prvo ljudi znanja trebaju da opominju sa dokazima a i ako poslije dokaza ostanu na istom stavu pozivanja u zabludu, e onda ta osoba spada u one gore izreke selefa (nasih predhodnika).

Sto se tice obicnih ljudi sto cine novotarije smatrajuci da je to od vjere a neznaju, pa njima se isto na lijep nacin pokaze vjera i ukaze na greske. Pa ako prihvate, elhamdulillah dobro za njih a ako ne onda je lose. Ali na njih se nece smatrati kao u izreke onih ucenika zato sto oni su obicni ljudi koji slije njihovih voda, ucenika novotara.

Medutim, to je posao ucenjaka. Oni imaju pravo da kazu ko je novotar a ko nije, kao sto je to stav za proglasiti nekog kafira ili otpadnika vjere. To je samo posao islamskog sudije (qadije) koji ima dovoljno znanja da to cini ali ne svaka osoba kao mi.

Moramo znati da je novotarija draza sejtanu nego grijeh zasto. Pa imam sufyan athawri koji je bio tabiin, treca generacije kaze

"novotarija je draza sejtanu nego grijeh, zato sto covjek koji grijesi on zna da je to grije i hoce da se pokaje, dok osoba koja cini novotariju nece se pokajati"


Pa ovo je jasno. Covjek koji grijesi naprimjer pije alkohol, on zna da je to zabranjeno i inshalLAh jednog dana se pokaje.

A sto se tice novotara, on smatra da je to djelo koje ga prblizava ALlahu. Da je to djelo lijepo i fino. Pa zasto bih se on pokajo za nesto sto smatra dobro i fino.

Eh zato je sufyan athawri rekao da je novotarija draza sejtanu nego grijeh zato sto se covjek nikad pokajati nece.

Svaku khutbu poslanik je pocinjau sa khutbetul haaadze i nakraju toga bi rekao

"ve kullu muhdathetin bida'a we kullu bidaa' tin dallale, ve kullu dalaaletin finnar"

svaka uvedena stvar/nova stvar je novotarija, a svaka novotarija je zabluda, a svaka zabluda vodi vatri.

Da nas ALlah sacuva novotarija. ameen

Ono sto je bilo dovoljno za vrijeme poslanika je dovoljno nama, ono na cemu su oni stali i mi trebamo stati, ono sto nije bilo dio vjere tad nije dio vjere sada kao sto je to Imam Al-awzai rekao rahimehullah.

Allah zna najoblje

Nadam se da je ovo jasno

Veselam
 

nermin_b

New Member
selam alejkum

onako kako biše u niku to mi je ime iz mećevica sam
Allah te nagradio na ovom odgovoru, pitanje je i bilo postavljeno tako da se mora opširno odgovoriti, jer u protivnom bi došlo opet do nejasnoće.
Kod nas u Zavidoviće su dolazili neke daije iz Austrije koji su svojim predavnjima na istu tu temu govroili, i na kraju su braća razumila (koja su mi prenijela) da mi poslije tih predavanja trebamo otići kući i rastaviti se sa vim komšijama rodbinom i roditeljima, pa neki čak i svojim ukućanima, zato sto oni čine novotarije. Jer to nije objašnjeno na ovaj način, objašnjeno je tako ako bi neko od tih ljudi činijo zikr recimo na tespih netrebamo mu nazivat selam niti snjim prijateljovati, ako plaća članarinu IZ, i slično. Tako da je nastao prvi metež. A osoba koja je to predavala je daija iz Austrije imenom Abu Idriz.
 

Lejlla

muslima
Staff member
Ve alejkumu selam!

To je zaista krajnje neozbiljno i nedobronamjeno traziti tako nesto od muslimana . Nek se on rastavlja sa svojom familijom i ukucanima ja sa svojim slobodno necu.Muslimani trebaju drugima biti primjer a ne da se nevjernici zgrazavaju nad nama. A pozivi na napustanje familije,rodbine,komsija,dzemata upravo vode ka tome. Mi ne trebamo pratikovati novotarije ali ne smjemo se ni odricati muslimana koji ih cine vec im trebamo najljepsi moguci nacin ukazati na to .Ko god mi kaze da se trebam odreci svoga baba i majke zato sto oni ne pratikuju vjeru nije moj prijatelj pa makar mu brada bila do pasa .:astag:

A osoba koja je to predavala je daija iz Austrije imenom Abu Idriz.

Jel postoji mozda negdje audio ili video zapis ovog ,voljela bih ovo poslusati ?
 

muharram23

New Member
Staff member
selam alejkum

onako kako biše u niku to mi je ime iz mećevica sam
Allah te nagradio na ovom odgovoru, pitanje je i bilo postavljeno tako da se mora opširno odgovoriti, jer u protivnom bi došlo opet do nejasnoće.
Kod nas u Zavidoviće su dolazili neke daije iz Austrije koji su svojim predavnjima na istu tu temu govroili, i na kraju su braća razumila (koja su mi prenijela) da mi poslije tih predavanja trebamo otići kući i rastaviti se sa vim komšijama rodbinom i roditeljima, pa neki čak i svojim ukućanima, zato sto oni čine novotarije. Jer to nije objašnjeno na ovaj način, objašnjeno je tako ako bi neko od tih ljudi činijo zikr recimo na tespih netrebamo mu nazivat selam niti snjim prijateljovati, ako plaća članarinu IZ, i slično. Tako da je nastao prvi metež. A osoba koja je to predavala je daija iz Austrije imenom Abu Idriz.


selamu alejkum

Pa to nije lijepo sto su radili. To je vrlo gadno kada ljudi nauce nesto ali ne sa razumjevanjem. Sto se tice Abu Idriza, ta mi osoba nije poznata niti ga znam. Nego dobro ti nama dosao nerminu.

weselam
 
Top