As salamu aleikom...sa ma prezint

maria_hajjaj

New Member
Ma Sha Allah ce bine e cand iti regasesti "turma"! Rataceam singura si iata ca acum avem o sansa sa fim o familie mare si fericita! In Sha Allah, Allah(swt) ne va ajuta sa tinem calea cea dreapta intr-o lume atat de agitata!! Impreuna ne va fi mai usor! Fie ca Allah (swt) sa ne calauzeasca pe drumul drept..
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
:salam2:

Alhamdulilah Maria ca ne-ai gasit..fetele ptr cine n-o cunoaste pe Maria este dinTimisoara o surioara draga mie ma sha Allah cu care am petrecut clipe de "neuitat":SMILY252::SMILY61::wavyarms:In sha Alah poate ajunge si pe la cafenea sa o cunoasteti mai bine.

waleikom salam
 

maryam_dyn

New Member
:salah: tuturor, v-am scris si la cafenea, va scriu si aici...
Inshaa ALLAH sa fiti in Paza lui ALLAH si sa faceti doar ceea ce El, Marire Lui, iubeste.:tti_sister:
 

awez

New Member
Alhumdullilah!!!MA BUCUR PENTRU TTI IN LIMBA ROMANA!

I feel so happy to see romanian section in the forum turntoislam,i think this is like my dream come true for romania....im staying since 4 years in romania,and had so much problems in translating things in romanian as i only knew english.but now Alhumdullilah...its so great to see romanian speakers,and translations...so that it will help romanian people to explore with ease.....:)))
Inshallah im always there for any guidance or help.....
Assalamualaikum warahmatullahi wabarakatuhu!!!

AWEZ,
CLUJ!
 

yasminysra

New Member
Asalamu alekom.Multumesc celor care au avut initiativa acestui forum.ALLAH sa va rasplateasca.:ma:[COLOR="Blue"s[/COLOR]
 

azizami

New Member
Salam !

Ma numesc Anamaria, sunt romanca musulmana( convertita) si e prima oara cand intru pe acest forum. Sunt f fericita ca exista o versiune a forumului si in limba romana.

:hearts:


and for our international brothers and sisters:

Salam !

My name is Anamaria, I`m a converted muslimah from Romania. I`m very happy that this famous forum has a romanian version.
Congratulations for this idea!
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Asalamu aleikom w rahmtullah w barakatu
Bine ai venit Ana Maria fie ca Allh sa faca benefica aceasta sedere a ta aici pe site si in shaALLAH SA NE AJUTI IN A transmite mesajul islamic
waleikom salam w rahmtulah w barakatu
 

awez

New Member
Alhumdullilah!!! BINE AI VENIT!:)

Eu sunt foarte fercit sa aud asta!:)

Inshallah we are all here to help you in any information about islam!(truth)

Assalamualaikum warahmatullahi wabarakatuhu(Allah's mercy be upon you)

mohammed awez,
cluj.:salah:
 

Aminah Khan

New Member
Assalam-o-alaykum Wa RahmatuAllah Wa Barakatuh

:bismillah:

Assalam-o-alaykum Wa RahmatuAllah Wa Barakatuh

MashAllah, vad ca romanii sunt peste tot, Alhamdulillah.:tti_sister:

Bine v-am gasit si felicitari pentru noul forum. :ma:

Fi Amanu Allah

Allah Hafiz


:SMILY139:
 

ummraschid

Active Member
Staff member
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

...bine ati venit, dragi surori si frati fiAllah, inshaAllah, fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa ne fii adunat aici spre Slava Sa si spre binele nostru, amin!

:tti_sister:
 

iman_alina

New Member
Inaugurarea forumului

Wassalam alaykum,surioare
Pot sa stau si eu in compania voastra la o cafea?
mai intai sa ma prezint...sunt Iman si mi-ar face multa placere sa invatam impreuna viata noastra",islamul".
Pe curand,inshALLAH:SMILY139:
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Fii binevenita printre noi, surioara Iman Alina, te intimpinam cu bratele deschise. Cum sa nu te primim alaturi de noi la cafea?! Ahlan wa sahlan :SMILY139:

In sha Allah sa reusim sa acumulam cit mai multe cunostinte despre Islam si sederea noastra pe acest forum sa fie folositoare. Te asteptam cu intrebari, in cazul in care ai vreo nelamurire, precum si cu propuneri despre subiectele pe care ai vrea sa le tratam aici, in sha Allah.

Inca o data, bun venit printre noi :hearts:

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

iman_alina

New Member
Assalamu 'alaykum wa rahmatu Allahi wa barakatu
Multumesc pentru buna primire in grupul vostru,sigur ca mi-ar placea sa acumulam cat mai multe cunostinte despre Islam,vazand ca eu sunt la inceput de strada(un an de cand sunt reantoarsa la Islam),am multe de invatat...Stiti surioarelor mie mi-ar placea mult sa tratam :QURAN-UL SI STIINTA MODERNA.
Pe curand,inshALLAH


Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Fii binevenita printre noi, surioara Iman Alina, te intimpinam cu bratele deschise. Cum sa nu te primim alaturi de noi la cafea?! Ahlan wa sahlan :SMILY139:

In sha Allah sa reusim sa acumulam cit mai multe cunostinte despre Islam si sederea noastra pe acest forum sa fie folositoare. Te asteptam cu intrebari, in cazul in care ai vreo nelamurire, precum si cu propuneri despre subiectele pe care ai vrea sa le tratam aici, in sha Allah.

Inca o data, bun venit printre noi :hearts:

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Surioara Iman Alina, am inceput deja sa pregatesc articolul care te intereseaza, In sha Allah sa il postez cit mai curind. Iti multumesc pentru ca ti-ai exprimat opinia in legatura cu subiectul pe care ti-ai dori sa il citesti aici, Jazak Allahu khairan.

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

AISCIA

New Member
Salam aleikum surioare.
Ma bucur nespus ca am posibilitatea de a scrie si pe acest forum.
Eu sunt aiscia,majoritatea ma cunoasteti si bine v-am gasit inshaallah.
Allah subhana wa ta'ala sava binecuvanteze pentru efortul si munca pe care o depuneti.:tti_sister:
 

ummraschid

Active Member
Staff member
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu

si bine ai venit surioara draga, in mijlocul nostru!...
...alhamdulillah, sa multumim lui Allah subhanahu wa ta'ala, Care ne inlesneste a fi impreuna, oricat de departe ne-am afla unii de altii, si sa ne rugam Lui, sa ne sporeasca stiinta si taqwa, si sa ne uneasca in credinta ,
amin.
 

anonim

New Member
Asalamu aleikom wa rahmatullah wa barakatu
Urmaresc de mult timp acest site si tot ce este postat aici,dar pana acum nu eram sigura ca doresc sa particip.InshAllah sa fi facut o alegere buna.
 

ummraschid

Active Member
Staff member
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu

si Bine ai Venit in mijlocul nostru, "anonim",

...inshaAllah sa petreci clipe benefice langa noi si inshaAllah, sa-ti inlesneasca Allah subhanahu wa ta'ala sa faci mereu alegeri bune, nu numai in ce priveste acest site...
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As salamu aleikom wa rahmatu llahi wa barakatuh

Bine ai venit printre noi "anonima" eu te-am trecut la feminin..sper ca nu te superi:shymuslima1: Insha Allah sa ne ajuti si tu cu subiecte interesante.Iti dorim..sedere placuta surioara

wa aleikom salam wa rahmatu llahi wa barakatuh
 

ummali

New Member
As'salamu aleykom wa rahmatullahi wa barakatuhu

:ma: acest forum e minunat alhamduliallah

bine v-am regasit bucuria mea este
enorma ... si felicitari pentru forum ,Allah subhanawa ta'alla
sa fie alaturi de noi toti .Ameen
:tti_sister:
 
Top