As salamu aleikom...sa ma prezint

ummraschid

Active Member
Staff member
Bine ai venit! Alexandra,

:ma: ne bucuram sa te avem intre noi, inshaAllah sa iti inlesneasca Allah subhanahu wa ta'ala marturisirea Shahadei cat mai curand...odata ce esti 100% convinsa de adevar si nu ai alta dorinta decat sa te supui lui Allah subhanahu wa ta'ala, nu mai ai decat un infim pas, pe care inima ta l-a si facut, pentru a re-deveni musulmana, si a trai inshaAllah, toata viata ta doar pentru Allah Azza Wa Jall!...

inshaAllah de oricate ori ai nevoie de noi, suntem alaturi de tine, nu te sfii, poti intreba orice...suntem alaturi de tine, si toate, alaturi de fiecare...inshaAllah...


caxc2dx3.gif



 

awez

New Member
Welcome Alexandra!!!

Subhanallah,
Its very happy news for all brother's and sister's of TTI(turn to islam) to know the feelings and interest in islam,inshallah if u need any information there are many sisters and brothers to Guide you.I suggest you to explore many books about islam in romanian found in any mosque (cluj,bucharest,timisoara,constanta,etc)and try to read online to0.(www.taiba.ro,www.islamulazi.ro)Insh...alikum warahmatullahi wabarakatuhu, awez,cj
 

alessandra

New Member
:salam2:

va multumesc pentru primirea calduroasa pe care mi-ati facut-o!
eu sunt convinsa de ceea ce cred..doar ca nu am nici o idee de vreo moschee sau de unde as putea procura un qu'ran..
:girl3:

Assalamualikum warahmatullahi wabarakatuhu:tti_sister:
 

awez

New Member
Assalamualaikum Alexandra!!!

Pentru informatie despre QURAN, si alte informatie despre islam, caut in Str-pastorului 17,cluj napoca,acolo este moschee de la cluj.

imi pare rau pentru limba mea,(sorry for bad romanian)hope i answered ur question.
:salah:awez,cluj
 

adrianrc_10

New Member
Assalamu aleikum wa rahmatullah wa barakatuh!
Sunt din Cluj shi vreau sa se stie mai multe despre moscheea din cluj.
Situl moscheei este www.islamcluj.ro
Pe site se gasesc poze cu moscheea,cati electronice,predicile de vineri,numere de telefon de la moschee,shi multe altele pe care o sa le descoperiti doar daca intrati.
Sper ca am fost de folos!:arabi1::D
 

Alessia

La ilaha illAllah!
As salamu aleikom wa rahmatu llahi wa barakatuh


eu sunt alexandra din turda!si ma bukur sa ma aflu printre voi.la momentul de fata eu nu sunt musulmanca.dar urmaresc aceasta religie de cand eram mica..acum am 17 ani si cea mai mare dorinta a mea este sa ma convertesc la Islam.iubesc islamul ku tot ce tine de el.dar mai am multe de invatat si am nevoie de ajutor..
si in legatura cu intentia mea de a ma converti la islam nu stiu ce s-ar putea face si unde..
am nevoie de ajutorul vostru..
Allah sa fie multumit de voi si sa fiti rasplatite!

Draga mea Alexandra, salam alaikum wa rahmatullahi wa barakatuhu!
Ma bucur nespus sa vad ca exista dorinta pentru islam in Turda!Eu sunt din Ludus si daca ai nevoie de ajutor nu ezita sa ma contactezi.

Apropo, eu sunt Aishah:)
 

Mirela

New Member
salam aleykum

:bismillah1:



salam aleykum wa rahmatulah wa barakatu

mashAllah mashAllah ce multe surioare suntem

ma bucur sa vad ca suntem tot mai multi si mai multe

Inshaa ALLAH sa fiti in Paza lui ALLAH si sa faceti doar ceea ce El, Marire Lui, iubeste:tti_sister:

maa salame
 

raly

New Member
Buna!

Eu sunt romanca, sunt crestina si ma bucur sa ma aflu printre voi.:shake: Sunt din Bacau si am terminat medicina la Iasi.:SMILY252:Aveti grija de voi!
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Buna Raly,bine ai venit pe TurntoIslam..sper cu voia lui Dumnezeu sa te putem ajuta in orice problema ai.Pana atunci,...sedere placuta pe la noi.
 

muslim68

New Member
as salamu aleikum. ma bucur foarte mult ca am gasit acest forum. sant muslim de 3 luni alhamdu lillah. eu traiesc in ungaria si nu am langa mine pe nimeni roman...muslim. ma bucur ca pot sa vorbesc cu frati romani.as avea o intrebare:stie cineva cum as putea sa invat araba on line,dar pe romaneste? giazaka allahu hairan
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu 3aleikom

Ma sha Allah.Alhamdulilah religia lui Allah se raspandeste din ce in ce mai mult si din ce in ce mai multi oameni o imbratiseaza.Fie ca Allah sa ne puna multa credinta in suflete si multa stiinta folositoare.

Araba on line--in sha Allah in curand..doar...rabdare

wa 3aleikom salam wa ra7matullahi wa barakatuhu
 

Alessia

La ilaha illAllah!
Bun venit!

Assalamu alaikum

As vrea sa le urez un calduros bun venit celor mai noi si totodata sa imi cer scuze ca nu am mai dat pe site de ceva vreme din lipsa conexiunii de net.
Allah sa fie multumit de noi de toti.Ameen:tti_sister:
 

umm djamyl

New Member
Assalamu alaikum ua rahmatullahi ua barakatuh!!! Imi pare bine ca am gasit acest forum, fiindca vad ca este informatie interesanta si utila, si in sha Allah ahlu sunna uali jamaa. Jazak Allahu hair.
Assalamu alaikum ua rahmatullahi ua barakatuh!
 

Anamaria

New Member
ma numesc Anamaria si sunt de religie ortodoxa.am indraznit sa va scriu deoarece as vrea sa aflu mai multe despre Islam.sper sa invat multe lucruri interesante despre Islam.multumesc anticipat.
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
:hearts:Asalamu 3aleikom wa rahmtullahi
Um Djamil-in sha Allah Ahlu sunnah wal Jamah..si iti vei da singura seama:blackhijab:


Ana Maria ne pare bine sa te avem alaturi
--:hearts:
 

Anamaria

New Member
as vrea sa incep prin a te intreba daca ai putea sa imi recomanzi niste carti din care as putea afla mai multe?multumesc anticipat :hearts:
 
Top