As salamu aleikom...sa ma prezint

jaydaa

New Member
Salamu aleikoum!

Salam aleikoum wa rahmatullah!

Sunt Jaydaa si sunt din Constanta. Multe surori ma stiu deja, dar am vrut sa fac si eu parte din familia turntoislam aici pe forum. Sunt muslima de aproape 6 luni Alhamdulillah! va felicit pentru minunata familie pe care ati format-o aici! Jazakum Allah khayran!
:tti_sister:
Wa salam!
 

angela cristina

New Member
salaamaleikum!sint tare bucuroasa k am gasit un site "deschis" romaniilor...am o "mare" problema...incerc sa aflu cat mai multe lucruri despre islam dar,nu am putut gasi nici o carte cu informatii in limba romana(locuiesc in marea britanie):mad:

daca exista cineva care ma poate ajuta va rog nu exitati in a ma contacta!
 

Alessia

La ilaha illAllah!
Alhamdulillah

wa aleikom salam draga Angela, bine ai venit printre noi, sper ca informatiile de pe acest site sa iti fie de folos inshallah.
 

marina.d

New Member
ASSALAM ALAIKUM

YES THERE ARE MUSLIMS IN ROMANIA ALSO.I LIVE IN BRASOV.JUST CAME FROM DUBAI.BASICALLY I AM FROM PAKISTAN.MY WIFE IS A CONVERTED ROMANIAN.I HAVE ONE KID...HOPE TO HEAR FROM MORE ROMANIAN MUSLIMS.PLEASE SEND ME MESSAGE OR MAIL IF ANY MUSLIM LIVE IN ROMANIA.

hi, i live in brasov also, im not a muslim yet but i will like to convert soon.i will like to talk with your wife.if u are still living here please write me
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
MARINA bine ai venit
Fie ca Allah sa faca folositoare sederea ta printre noi si sa te calauzeasca

Am vazut ca sti engleza..te anunt ca astazi ora 6.30 Ro time- avem lectie cu sheikh Assim al Hakeem...vei putea pune intrebari daca ai neclaritati legate de Islam

Te mai asteptam cu drag

:SMILY139:
 

mariam87

New Member
Salam...sa ma prezint

Salam alaykum! Numele meu este Mariam si sunt musulmanca de 1 an. Voiam sa va multumesc tuturor celor care administrati acest site care imi este de un real folos
 

ummraschid

Active Member
Staff member
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

bine ai venit in mijlocul nostru, surioara Mariam!...fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa ne ajute sa dobandim impreuna stiinta folositoare si fapte bune si sa ne indemnam unii pe altii pe drumul cel drept. BarakAllahu fiki.
 

khadijah ahmed

New Member
salam aleykum surioarelor!
numele meu este Alina,sunt revertita la Islam de aprox 8 luni el hamdulillah,locuiesc in egipt si mi-ar face placere sa imi impartiti si mie din cunostintele voaster despre islam inshaALLAH!
 

umm aisha

Junior Member
Wa aleikom asalam wa rahamatullahi wa barakatuh

As'salamu aleikom wa rahmatullah wa barakatuh

Bine ai venit printre noi surioara. Alhamdulillah ca Allah te-a indrumat spre Islam. Ne bucuram foarte tare ca esti parte din marea noastra familie, si inshaa'Allah sa invatam cat mai multe unii de la altii. Amin.

Pentru orice intrebari sau subiecte despre care esti interesata sa stii sau sa afli raspuns, noi suntem aici sa te ajutam, cu Voia Lui Allah.

Inca o data bine ai venit!!!:SMILY139:
 

Hajjerr

He is Dhul-Jalali Wal-Ikram
salam aleikum,

mai este cineva aici din romania ? eu sunt din bucuresti, may Allah bless you all
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Wa aaleykom salam wa rahmtu-llahi

Bine ne-ai gasit surioara..
Suntem...mai de peste tot:) alhamdu li Allah

Fie ca Allah sa te binecuvateze si pe tine si pe familia ta
 
Top