Sihr nemarnosti--kako ga se rijesiti?

Amica

New Member
Eselamu alejkum svima--

Naime, poslije dosta citanja pocela sam vjerovati da je moj licni problem vise od depresivnosti. Vjerujem da je u pitanju sihr nemarnosti. Naime, od moje 14 godine zivota, pocela sam se povlaciti u sebe, osjecala tugu koju nisam mogla objasniti, cak nekad sam mislila da zivot nije vrijedan ni zivjeti... i trazila sam da vise budem sama nego okruzena prijateljima. Dugo vremena mislila sam da je u pitanju depresija vezana za zivot, za ratna zbivanja u BiH. Ali, i kad smo izbjegli iz Bosne, moj zivot se nije mnogo izmjenio. Ja radim, zavrsila sam skolu, ali mnoge stvari ostale su ne promijenjene. Evo mojih simptoma:
1) Dugo vremena imala sam ruzne snove
2) Nemam drugarica, i prijatelje koje sam imala sam izgubila
3) 100% svog vremena van posla providim kuci
4) Ne mili mi se druziti sa ljudima, i ako slucajno odem negdje, jedva cekam kad cu kuci
5) Imala sam ponudu za brak od jednog divnog momka, vjernika, ali sam osjecala neizmjerni strah i nedoumice tako da sam to raskinula

Cesto razmisljam da odem psihijatru jer mozda mi trebaju lijekovi. Ali, mozda mi lijekovi pomognu psihicki, ali kako u ostalim aspektima mog zivota? Pocela sam vjerovati da je u pitanju sihr.
Pokusala sam uciti rukju (momak koji mi je ponudio brak mi je dao). Prvu noc culo se je jako glasno grcanje u mom stomaku, da nisam od straha do kasno u noc smijela zaspati.
Drugu noc ucenja rukje primjetila sam da mi se spava, i da zaspem na pola ili pred kraj rukje. U jednom trenu sam osjetila kao da spavam, ali u polusvjesti i da govorim nesto nerazumno sto me prepalo.
Trecu noc osjecala sam neizmjerni strah, da sam se preznajala. Imala sam osjecaj kao da je neko iza mene dok ucim rukju, nesto zlo. To je bio moj poslijednji pokusaj ucenja rukje samoj sebi.
Sta da radim? Jeli iko imao slican slucaj? Sta vi mislite--da li da odem psihjatru/psihologu?
 

Amica

New Member
Jos nesto...

Mislim da je od vaznosti dodati, da i moji roditelji takodje nemaju prijatelja. Kao i ja, prijatelje koje su stekli su brzo izgubili.
Cesto sam razmisljala, u redu. Ako sam ja uvijek problem te zato nemogu imati prijatelje, zasto ili kako onda da bude isto i mojim roditeljima? Za nepovjerovati.
Mislim da nismo zli ljudi. Mozda nismo naj naj vjernici, ali nismo zlobni ljudi. Jednostavno smo izolovani od naroda. Samo radimo i kuci smo cijelo vrijeme. Mozda je to i dobro na neki nacin (manje boli glava, sto bi rekli neki ljudi) ali mislim da nasa situacija nije normalna.
Jedna od mojih strina je uvijek napadala zenske goste moje mame kad sam ja bila mala, tako da mnoge zene su odustale da se posjecuju sa mojoj mamom. Na zalost, ta je osoba i ovdje u istom mjestu gdje i mi zivimo.
Grijeh je kazu sumnjati, ali Allahu dz.s. oprosti mi--ja sumnjam da nam i ovdje ona stvara prepreke da imamo prijatelje.
 

Lejlla

muslima
Staff member
Ve alejkumu Selam seko!

Dobro dosla na forum . Lijek i spas za svaku nasu boljku je u islamu .Da bi lijek bio djelotvoran treba se konzumirati redovno .

Evo ti jedna lijepa stranica gdje ces naci puno toga vezanog za problem koji tebe muci inshAllah. www.lijecenje-kuranom.com Tamo na forumu se mozes obrati bratu Enesu . On je inace admin tamo i ujedno ucac rukje tako da ce ti on puno bolje objasniti sta i kako dalje i dali se radi o sihru.

Weselam!
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Esselamu aleikum,
sestro i dobro nam dosla.
Na osnovu svega sto si navela postoji mogucnost da je sihr.
Sestra Lejla ti je dala stranicu pa je odmah posjeti, tu bi trebala naci odgovor na svoja pitanja. Ako hoces napisi nam gdje vani se nalazis mozda neko sa foruma zna ucaca rukje u blizini gdje zivis. Da te Allah uputi i pogne da rijesis taj problem amin.

weselam

p.s. sto se tice psihijatra, to ti nebi preporucivo sve sto moze uraditi jest da ti da dijagnozu i stavi te na tablete da se trujes.
 

Amica

New Member
Selam

Zivim u USA. Pokusala sam naci nesto o ucacima iz USA, ali nisam nasla nikog blizu. Opravdati nemogu da odem van savezne drzave u kojoj zivim, jer bi mi roditelji imali problema sa tim.
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Zivim u USA. Pokusala sam naci nesto o ucacima iz USA, ali nisam nasla nikog blizu. Opravdati nemogu da odem van savezne drzave u kojoj zivim, jer bi mi roditelji imali problema sa tim.


u kojoj si drzavi?

Pogledaj fetve, postavio sam fetvu sa nekim dovama pa mozda se okoristis inshAllah.

Da ti Allah olaksa.Amin!
 

Lejlla

muslima
Staff member
Amin!

Ja sam sigurna da ima ucaca koji ispravno lijece ,samo se trebas povezati sa dzematom te preko njih potraziti pomoc.Evo brat Gazija ti mozda moze pomoci a mozda i brat Muharem ima nekih informacija,jer ste svi tamo negdje u toj Cemerici pa bolje znate .
 

Hajrija

New Member
Draga sestro!

Selam svima na forumu!

Draga sestro, ako sumnjas da imas problem prirode sihira, onda bi to mogla i biti, jer nam je dano da osjetimo. Licno sam dosta iskusila kada je sihir u pitanju, pa sam mislila da mozda mogu nest i predloziti.
Prva linija odbrane je tvoje vjerovanje u Allaha dz.s. i samim time smanjena podloznost sihiru.
Sihir nije mudro slovo, Allah zna i svaki lijek nam je dao. Sihir je vrsta magije na psihu: sto vise o tome mislis, vise si podlozna, dakle, prvo ti to potisni iz glave u drugi, pa i treci plan i pocni uzivati u suncu i svoj ovoj ljepoti sto nam je podarena.
Noc ne zanoci bez abdesta i "Ajetul-kjursije", a lejl namaz neka ti bude obicaj bez kojeg ne mozes. Kulhuvallahu, Felek i Nas su izlijecili naseg Poslanika s.a.v.s i zato su te sure i objavljene, pa ti to lijepo iskoristi. Sabah neka ti bude terapija, tako se dan pocinje: tisina, svjez zrak, i polako klanjaj, uzivaj u svakom pokretu, svakoj rijeci i ni na sto drugo ne misli; postani jedno sa svojim namazom, skoncentisi se-znam da je tesko i da je sve muka u stomaku na pocetku, ali budi u*!*!*!*!a i pobijedi sebe; uskoro ces na jednom od sabah namaza osjetiti blagu nesvjesticu, ali tako lijep osjecaj da ces jedva cekati sljedece jutro da bi to ponovo ojsetila-e to je lijek, jer tad ces osjetiti potrebu da sto duze ostanes na sedzdi, a tad si Bogu dz.s. najbliza.

Ostale namaze moras se natjerati ma koliko ti muka bilo u pocetku: to ti je kad imas virus u kompjuteru, pa ti on ne da da odes na stranicu na kojoj je lijek za to, a na microsoft kao bazu lijekova da i ne spominjem-e isto ti je i sa sihirom, ne da da se ustraje uzimati lijek, ali ti budi u*!*!*!*!a i cini to sto vise, pobuni se, inati se, podijeli se na dvoje pa neka se onaj dobri dio bori i inati protiv onog loseg-pobijedit ce, inshallah!

Uzmi Kur'an, lijek za sve, nanijeti (pomisli) na to sto te muci, pa pusti neka ti se sama Knjiga otvori i tu stranicu uci, a sljedeci put sve to ponovi-bit ce jedna druga stranica, pa nju uci, i svaki put tako.
Aksam ne docekaj vani: "Kad bi ljudi mogli vidjeti sta sve u prvi aksam silazi s nebesa na zemlju, nikad ga ne bi docekali vani"-neka ti to bude sjet: u kucu i klanjaj, pa ti onda pod abdestom i izadji.

Ujutro kad izlazis iz kuce nemoj krociti izvan praga prije nego to pometes! Metlu i kreni od praga, razmeti sebi put da ti bude cist kad krocis. Uci!-prvi imperativ u Kur'anu, UCI i ne posustaj.

Mozes potraziti i neko dobrog lijecnika Kur'anom, ali ni to nema efekta ako se ti sama ne boris "Allah nece promijeniti stanje ljudi dok se oni sami ne promijene", tako da ti uz Allahovu pomoc mozes sama sebe izlijeciti, a i svoje roditelje-musliman nije sebican i ne trazi samo za sebe, nego i za roditelje i cijeli ummet.
Kad cujes ezan, trazi od Allaha sta ti treba, trazi da ti da lijek, jer dova se tad prima. Dova od srca, iskrena i pokorna dusa kad trazi, svojim rijecima sto je najoriginalnije jer tebe je Stvoritelj donio na ovaj svijet i ti se Njemu mozes obratiti na svakom jeziku-On sve zna i razumije, On nam je svo znaje dao (jedna trecina je dostupna ljudima, iskoristi sve sto mozes).

Eto, ja sam se tako izlijecila i sad sam sretna i zadovoljna, hvala je samo Allahu!

Esselamu-alejkum!:tti_sister:

Hajrija
 

Amica

New Member
Selam!

Hvala vam svima mnogo na vasim odgovorima. Potrudicu se da pratim vase savjete. Ovom prilikom bih takodje zeljela da se posebno zahvalim bratu koji mi se javio emailom.Iako sam ga naljutila zbog suprotnosti u nekim shvatanjima, ipak zelim da mu se zahvalim za njegove savjete i pomoc. Ja znam da mi je mislio dobro.
InshaAllah, bice bolje. Nadam se da cu postati bolja Muslimanka. Amin.
 
Top