tetovaze

haskoo

New Member
braco muslimani Salamu Aleikum We Rahmetullahi We Barakatuhu

ja sam novi ovdje i zelio bih vas pitati one koji znaju da mi daju odg u vezi tetovaza...neke ajete iz Kur'ana ili neke hadise nesto..

ja sam prije 5-6 godina uradio tetovazu ne znajuci da je to grijeh .. i sada ima nekoliko sam poceo klanjati hvala Allahu pa me okrenuo na pravi put..dali meni smeta sto ja ulazim u dzamiju sa tom tetovazom.?? iako sam se pokajao i trenutno nemam para da platim sebi lasersko skidanje tetovaze..pa akoBogda kad imadnem i kad pocnem raditi jer jos idem u skolu..dali mi smeta ta tetovaza hoce li mi se priznati namaz ako imam tu tetovazu..???

hvala svima i neka vas Allah dragi cuva od prokletog seitana..
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
braco muslimani Salamu Aleikum We Rahmetullahi We Barakatuhu

ja sam novi ovdje i zelio bih vas pitati one koji znaju da mi daju odg u vezi tetovaza...neke ajete iz Kur'ana ili neke hadise nesto..

ja sam prije 5-6 godina uradio tetovazu ne znajuci da je to grijeh .. i sada ima nekoliko sam poceo klanjati hvala Allahu pa me okrenuo na pravi put..dali meni smeta sto ja ulazim u dzamiju sa tom tetovazom.?? iako sam se pokajao i trenutno nemam para da platim sebi lasersko skidanje tetovaze..pa akoBogda kad imadnem i kad pocnem raditi jer jos idem u skolu..dali mi smeta ta tetovaza hoce li mi se priznati namaz ako imam tu tetovazu..???

hvala svima i neka vas Allah dragi cuva od prokletog seitana..


Aleikumu Selam brate da te Allah nagradi i uputi na pravi put,

nema problema sto ulazis u djamiju sa tetovazom. U slucaju da je neki lik onda moras da je prekrijes jer u Islamu je zabranjeno slikanje zivih bica. Pogledaj ovdje pod PITANJA I ODGOVORI ima fetva ili pitaj na amber.ba nekog od daija.

Esselamu Aleikum i da te Allah nagradi
 
Top