Um Abdur Rahman
Sclava lui Allaah
Asalamua leikom w rahmatulah w barakatu
Dragi surori,la solicitarea surorii sarahH VOM DESCHIDE UN NOU THEARD ci anume ptr invatarea Sfantului Quran.Pe langa in sha Allah vom aduce si comentari ale versetelor adica tafsir.Acum,pentru ca parerea voastra conteaza si cu toate suntem o familie trebuie sa si hotaram imreuna.Intrebarea mea este...cum v-ar place mai mult...sa invatam un verset pe zi?Sau o sura pe saptamana?
Aceasta este Cartea cea fara indoiala Ea este calauza pentru cei smeriti(Quran Traducerea sensurilor 2:2)
Fie ca Allah sa ne calauzeasca spre Calea Cea Adevarata calea pe care a urmat-o Profetul
si companioni lui (Allah sa fie multumit de ei)
waleikom salam w rahmatulah
Dragi surori,la solicitarea surorii sarahH VOM DESCHIDE UN NOU THEARD ci anume ptr invatarea Sfantului Quran.Pe langa in sha Allah vom aduce si comentari ale versetelor adica tafsir.Acum,pentru ca parerea voastra conteaza si cu toate suntem o familie trebuie sa si hotaram imreuna.Intrebarea mea este...cum v-ar place mai mult...sa invatam un verset pe zi?Sau o sura pe saptamana?
Aceasta este Cartea cea fara indoiala Ea este calauza pentru cei smeriti(Quran Traducerea sensurilor 2:2)
Fie ca Allah sa ne calauzeasca spre Calea Cea Adevarata calea pe care a urmat-o Profetul
si companioni lui (Allah sa fie multumit de ei)waleikom salam w rahmatulah
, este minunat ca ai reusit sa inveti Surat Al-Baqara, eu deocamdata nici nu indraznesc sa ma gindesc la asemenea performanta, dar In sha Allah, poate voi reusi si eu intr-o zi. Si eu vreau sa invatam Surat Ar-Rahman, In sha Allah, in varianta de recitare pe care o prefer eu dureaza putin peste 11 minute. 


surat Al Rahman sa fie:tti_sister:
Invatatul versetelor este un lucru nemaipomenit.A s vrea din toata inima sa pot invata tot Coranul,deocamdata nu stiu decat 16 sure.INSAALAH sa-l pot invata tot:tti_sister:Cu cat invatam mai mult ne putem ajuta si feri de pacate pe noi si copii nostrii