Conferinte despre Islam online (limba romana)

anka drugan

New Member
despre islam

bism allh alra7man alra7im.......
as dori mai multe informatii despre religia islamica
ma tenteaza foarte mult idea de ami schimba religia
sunt logodita cu un musulman din sirya traim amandoi in grecia unde neam cunoscut
cum as putea gasi un quraan in limba romana sau o carte in care pot gasi toate raspunsurile de care am nevoie
cum ar fi: de cand si cum a inceput religia despre mohamad etc...
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Sesiune de intrebari online -- cu sheikh Assim Al-Hakeem de la Huda Tv.

As'salamu 3aleikom
Incepem prin a-I multumi lui Allah Preainaltul pentru ca ne ajuta intotdeauna in cautarea stiintei, Allhamdulilah.

Sheik Assim Al-Hakeem a aceptat invitatia noastra si in sha Allah in fiecare duminica vom avea 45 de minute in care il vom avea cu noi pe Sheikh (Allah sa fie multumit de el si sa-l rasplateasca).

Conferinta va fi tinuta in limba engleza, dar pentru cele care doresc sa participe si nu cunosc foarte bine engleza... avem ajutoare, Alhamdulillah, care vor traduce pentru ele In sha Allah.

Cei care vor sa participe sint rugati sa ma contacteze printr-un PM, in sha Allah. Mai mentionam fapul ca surorile vor fi separate de frati in cadrul conferintei, Alhamdulilah ca am reusit si acest lucru.

[yt]50GsrK9nfFo[/yt]

jazakaAllah khairan
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu 3aleikom wa rahmtullahi wa barakatuhu
Vreau sa va anunt ca cursul online de limba araba s-a mutat Vinerea la ora 19 ora Romaniei..inshaAllah peste 2 sedinte vom incepe sa citim din Sfantul Quran InshaAllah.

Wa 3aleikom saAs'salamu 3aleikom wa rahmtullahi wa barakatuhu
 

anonim

New Member
Salamu Alaikom

:salam2:Am citit acum ca se tin cursuri de limba araba on line, pot participa si eu.Adevarul este ca nu prea am timp liber dar daca imi dati un orar as incerca sa ma eliberez.Imi doresc de mult timp sa invat limba araba dar nu am gasit nimic on line.
Va multumesc anticipat.:jazaak:
 

Alessia

La ilaha illAllah!
Mashallah

assalamu alaikum wa rahmatullahi wa barakatuhu

Draga Anca, nu stiu daca surioara Iman a vazut postul tau sa nu, in caz ca nu l-a vazut, te rog sa ii scrii un mesaj si inshallah ea te va ajuta si iti va da informatii
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu 3aleikom wa rahmtullahi

Alahmdulilah de mult o am pe scumpa Anka in lista mea.JazakaAllah khairan surioara Alessia.

wa 3aleikom salam
 

umm aisha

Junior Member
CONFERINTA cu fratele JIBREEL.

As'salamu aleikom wa ramatullah wa barakatuh.

Dragi frati si surori, asa dupa cum bine stim sarbatorile crestinilor sunt foarte aproape. Asa ca fratele Jibril a fost foarte amabil si a acceptat sa sustina o lectura despre Profetul Isus (aleihi sallam) asa cum este el descris de Islam si despre cat de distorsionata este imaginea lui in Crestinism si despre sarbatorile lor.


Inshaa'Allah va invitam pe toti joi (24 decembrie 2009) la ora 6 pm ora Romaniei, si 7 pm ora Mekkai in camera Turntoislam


Intrati pe:

http://www.islamchat.nl/chat/client/chat.html

Invitatii prietenii sa invete adevaratul Islam, Inshaa'Allah, Amin.
 
Top