Dr Zakir Naik: Kur'an i nauka

Haris88

Junior Member
Sa imenom Allaha, Svemilosnog, Milostivog

Allah Uzvišeni je slao svoje poslanike, alejhimus-selam, sa dokazima. Kur'an, kao objava od Allaha, u tom pogledu nije izuzetak. Kur'an je nadnaravan i dokaz onima koji ga čitaju u mnogim pogledima. U to spada i činjenica da su ajeti objavljeni u Kur'anu potpuno precizni što se nauke tiče, i ne postoji nijedan ajet kojeg je nauka opovrgla. Naprotiv, kao što već rekoh, ajeti su zapanjujuće preciznosti. S obzirom da se radi o stvarima koje su u većini slučajeva otkrivene tek u skorije vrijeme, naučni 'idžaz je još jedan dokaz da Kur'an nije potekao iz glave poslanika Muhammeda, sallallahu 'alejhi ve sellem. Želio bih da napomenem da Kur'an NIJE naučna enciklopedija, već se radi o tome da ne postoji jedan ajet koji je u suprotnosti sa naukom!


Ja vam nećem reći: "Vjerujte mi," nego kažem: "Uvjerite se sami!"


 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Sa imenom Allaha, Svemilosnog, Milostivog

Allah Uzvišeni je slao svoje poslanike, alejhimus-selam, sa dokazima. Kur'an, kao objava od Allaha, u tom pogledu nije izuzetak. Kur'an je nadnaravan i dokaz onima koji ga čitaju u mnogim pogledima. U to spada i činjenica da su ajeti objavljeni u Kur'anu potpuno precizni što se nauke tiče, i ne postoji nijedan ajet kojeg je nauka opovrgla. Naprotiv, kao što već rekoh, ajeti su zapanjujuće preciznosti. S obzirom da se radi o stvarima koje su u većini slučajeva otkrivene tek u skorije vrijeme, naučni 'idžaz je još jedan dokaz da Kur'an nije potekao iz glave poslanika Muhammeda, sallallahu 'alejhi ve sellem. Želio bih da napomenem da Kur'an NIJE naučna enciklopedija, već se radi o tome da ne postoji jedan ajet koji je u suprotnosti sa naukom!


Ja vam nećem reći: "Vjerujte mi," nego kažem: "Uvjerite se sami!"



Esselamu Aleikum

Brate predlazem ti da kad imas vremena gledas PEACETV a i svi ostali posto se dosta toga moze nauciti; http://www.peacetv.tv/watchpeacetv.php a moze i preko satelita samo neznam kordinate. Oni koji su u USA ako imaju nase programe onda mogu pratiti i PEACE TV.

weselam
 

Haris88

Junior Member
Ve 'alejkumus-Selam ve rahmetullah...

Inače ne gledam emisije preko neta, zbog protoka, već se više više orjentišen na knjige, ali džezak'Allahu hajren!
 

AAminAA

Amatullah
:salam2:

He's my biiig favorite. Uživam pratiti njegova predavanja Allah ga nagradio. Amin ! :blackhijab:
 
Top