Quranul

UmuZakariya

New Member
As salaam aleikum wa Rahmatullah

As vrea sa cumpar Quranul in romana/araba. Stie cineva cum as putea sa intru in posesia lui? Locuiesc in Londra si as vrea sa il cumpar de la editura daca este posibil Inshallah
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu aaleikom

Bine ai venit surioara pe TurntoIslam...Inshaa'Allah sa te putem ajuta..cu traducerea sensurilor Quranului Cel Sfant..

Wa aaleikom salam wa rahmtu-llahi wa barakatuhu
 

Alessia

La ilaha illAllah!
assalamu alaikum

Assalamu alaikum

Inshallah o sa ma straduiesc sa iti aduc ambele versiuni si in romana si in araba.Inshallah sper sa ajung la Londra in curand si atunci sper sa ne putem intalni.Te rog sa imi trimiti un mesaj cu nr tau de telefon si o sa te sun inshallah sa vedem cum facem.Daca nu pot veni, Quran in araba gasesti la orice moschee, esti convertita si cred ca poti avea pe gratis,daca nu mergi lao orice shop islamic unde vand carti si acolo vei gasi.
In romana avem se pare o criza de Quran, nu prea se gaseste, mi0am facut si eu rost de unul de la un magazin din romania, mi-a pus mama pachet si tre sa ajunga.Daca pot ti-l aduc pe acela.
 

UmuZakariya

New Member
Wa Aleikum salaam Alessia

Ultima oara cand am fost in Romania am cautat Quranul dar nu am reusit sa gasesc nici o traducere autentica. Am cumparat o carte care parea sa fie traducerea Quranului dar, cand am comparat-o cu traducerea din engleza nu se asemana de loc. Eu Alhamdulillah il inteleg si in engleza dar mamei mele, care a acceptat islamul de curand, ii este mai greu sa inteleaga intr-o limba care nu-i este materna si speram sa il pot cumpara pt ea. O carte ce poate lua cu ea oriunde Inshallah
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu aaleikom
M asha Allah..Allah sa ajute si pe parintii nostri sa accepte islamul
Allah akbar..

surioara unde e mama ta?Daca e in romania e mult mai usor sa-i trimitem?

Wa aleikom salam
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

In sha Allah, cind ma intorc in Romania pot sa ii expediez eu prin posta mamei tale un exemplar al traducerii sensurilor Qu'ran-ului. Dar cred ca mai dureaza o luna pina revin in tara, In sha Allah, daca nu este prea tirziu - lasa-mi un mesaj pe forum sau un PM, te rog.

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

moraru

New Member
In numele lui Allah, Milostivul, Induratorul.

Assalam aleikum!

Daca mama surorii noastre locuieste in Romania, ii pot da un exemplar al traducerii sensurilor Qoranului in limba romana, inshallah.De asemenea, daca cineva mai doreste traducerea, am cateva exemplare in plus.Bineinteles, sunt gratuite.


Allah sa ne sporeasca credinta,intelepciunea si dragostea fata de El si fata de ceea ce El ne spune sa iubim!
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu aaleikom

M ahsa Allah...Allah sa fie multumit de voi toti
Amen la ruga fratelui Moraru
Asteptam sa ne scrie surioara noastra inshaa'Allah

Wa aaleikom salam
 

UmuZakariya

New Member
As salaam Aleikum wa Rahmatullah

Jazakallah pentru toate raspunsurile.
Amin si Inshallah iman99
Mama mea nu locuieste in Romania ci in Norvegia, va veni in vizita la mine pe 21 Inshallah.
Matusa mea, care este acum in Romania, va veni in Anglia pe 25 octombrie. Daca este posibil frate moraru esti de acord sa se intalneasca cu tine?
Va multumesc inca o data,
as salaam aleikum
 

moraru

New Member
In numele lui Allah, Milostivul, Induratorul.

Assalam aleikum!


Fara nici un fel de problema, inshallah, ma pot intalni cu matusa dumneavoastra, contactati-ma pe PM pentru a va da numarul meu de telefon si cand ma va suna, ne intalnim si ii dau traducerea in romana a sensurilor Quranului.
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Ma sha Allah, frate Moraru, fie ca Allah Subhanu Wa Ta'ala sa te rasplateasca pentru gesturile tale frumoase, jazak ALlahu khairan.

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

aaya

New Member
As salam aleikom eu sint natalia,musulmana alhamdulillah, locuiesc in italia ma simt incomod dar si eu as vrea sa am traducerea sensurilor coranului daca cineva ma poate ajuta sa mi-l trimita aici am cumparat in italiana dar nu este acelasi.
va multumesc anticipat fratilor si surorilor dispusi.
 

moraru

New Member
بسم الله الرحمن الرحيم

Assalam aleikum!

Va pot da un exemplar din traducerea sensurilor Quranului in limba romana, precum si alte carti despre islam in limba romana.Va rog sa imi trimiteti un PM pentru a stabili modalitatea prin care puteti intra in posesia cartilor.
 
Top