Muhabethana/svashtara

AAminAA

Amatullah
INDIJANKE, INDIJANCI, INDIJANSKO SELO...kako god obrnesh isto je :D

6 jaja ( odvojiti bjelance i zhumance )

U zhumanca dodati fildzak shecera, fildzan ulja, fildzan mlake vode, malo brachna i prashak za pecivo.

Peci .

Od bjelanaca i 200 gr shecera umutiti sham. Prvo bjelanca sa malo malo soli ( bolje se ulupaju ) Onda shecer.

U sherpi uzavreti 300 gr shecera sa malo vode, tek da pokrije shecer.
Kad pochnu balonchici, viljushkom umochiti i puhnuti u nju. Ako se pravi balon dovoljno je kuhan.

Sipati sherbet u tankom mlazu u shampitu i mutiti mikserom non-stop dok se ohladi sham.

Pecheni biskvit politi s malo soka , kad je hladan uzeti fildzan i njime vaditi krugove.

Onda slijedi oblikovanje.

Vrecu od velofana malo prerezati na vrhu. Puniti sham u nju. Onda u kruzhnom pokretu ukrashavati kolache.

Politi glazurom od chokolade.

300 gr., chokolade otopiti sa 120 gr., margarina, i malo vode.

A sad rukave zasuchite i na posao. Mislim ne sad sad... ali prva shansa

Meni je ovo prvi pokushaj, mada drugi put insha'Allah spajacu dva po dva kruzhica. Izmedju takodje filovati shamom...
:lol:
 

Dinaa

Junior Member
Lejla prepisi ovaj recept, i sutra inshAllah kad dodjem sa posla hocu da me cekaju indijanci na stolu :muslim_child:(hehe kako sam pametna :ma:)



Hvala seko AAminAA:SMILY252:
 

AAminAA

Amatullah
14xl8on.gif
14xl8on.gif
14xl8on.gif


E moja Dino, umalo sa stolice ne padoh
14xl8on.gif
 

AAminAA

Amatullah
:salam2:

E, shta si ti pametna...masha'Allah :D

Kahvu pravi ko prvi dodje...dakle....marsh u kuhinju ( google ) i spremi kaHvu
:lol:
 

Lejlla

muslima
Staff member
Jupi ja sam zadnja samo izgleda nista od kahve opet .Na kraju cu ja izgleda morati ipak u kuhinji iako sam zadnja stigla .
 

AAminAA

Amatullah
Ooooo vidi vidi Lejle :lol:

Masha'Allah, nego spremili ti indijanke Dini ? E kako sam se slatko ismijala sinoc kad prochitah njen zadnji post :lol:
 

Lejlla

muslima
Staff member
Jasta sam bas ce se pocastiti hehe.

\inace danas sam ja slobodna a ona radi .Sta ti danas radis kako djecica slusaju li ?
 

AAminAA

Amatullah
Elhamdulillah dobro su, u shkoli su...Kisha nam pada evo neko vrijeme, hladno ko da nije skoro kraj maja subhan'Allah ....

A ti Lejla ...shta ima kod tebe ?
 

Lejlla

muslima
Staff member
Elhamdulillah sve je dobro.Ja evo spremala lazanju i tako nista evo pomalo se dosadjujem i cekam da ovi koji rede dodju sa posla da pijemo kafu zajedno inshAllah.
 

AAminAA

Amatullah
Moj originalan post:

:salam2:

E, shta si ti pametna...masha'Allah :D

Kahvu pravi ko prvi dodje...dakle....marsh u kuhinju ( google ) i spremi kaHvu
:lol:


Halali ako sam te ovim uvrijedila, a ti mene sigurno nebi da si mi u shali to rekla. Mada nama treba "stvarno jaka sestrinska ljubav" da nebi takve ispade shvatali kao uvrede. Marsh se govori u shali i onima koje cijenish i poshtujesh, ironichnim i blagim tonom... onda kad je shala tu, kad smo mehki i raspolozhni. Helem nejse, shala je chesto nepozheljna kad se neko dovoljno i ne poznaje...
Halali josh jednom. Dzezzak Allahu Khajren !
 

Zehra

Junior Member
:salam2: sestro Amina
Ma hajde nema veze Allah najbolje zna sta se u cijoj glavi vrti, ja nisam navikla na takve rijeci a pogotovo nisam ocekivala na ovom forumu.
Moj halal imas ali nije lijepo da se pojavljuje takvo nesto ovdje jer ako smo braca i sestre po vjeri treba da se postujemo a kakav je ko to zna Allah dz.s. najbolje.
:wasalam:
 

Lejlla

muslima
Staff member
Od Safijje bintu Hujejj, radijallahu anha, se prenosi da je rekla: "Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: „Zaista sejtan kola covjekovim tijelom kao sto kola krv.“Hadis prenose: El-Buhari: 4/282 i Muslim: 14/155.

Zato halalimo jedni drugima i idemo dalje inshAllah.
 

Lejlla

muslima
Staff member
Nego googlajuci naidjoh na ovo pa eto da vas pitam znali neko sta vise o ovome?

Evo upravo citiram knjigu od Muharema Stulanovica: "Mensur Abdul-Kerim Muhammed napisao je knjigu u kojoj je na temelju medicinskih eksperimenata i analiza koje je vrsio dr. Muhammed el-Husejni, magistar medicinskih znanosti, sa svojim saradnicima dosao do frapantnih otkrica. Naime, krvna grupa uzoraka krvi koju je uzimao od osoba sa bolescu sar'a ili sihra u vrijeme ucenja rukje, razlikuje se od njihove krvne grupe kada se ne uci rukja. Krv iste osobe uzeta u momentu ucenja rukje i sa istog mjesta (uboda) kad se rukja ne uci imala je razlicitu krvnu grupu. Crvena krvna zrnca te krvi ne samo da nisu odumirala poslije 12 sahata, nego su se umnozavala." On dalje kaze: "Naravno, nije nam cilj vodjenja polemike oko ovih pitanja, nego ovo navodimo samo kao publikovane primjere, do kojih je lahko doci."
 

AAminAA

Amatullah
Zehra, ako se kad vishe budem tebi obracala biracu ozbiljne rijechi , a sa ostalima cu onako ko i do sad shto smo...Shto se tiche tvog sluchaja, za mene je diskusija zavrshena...Nisam ovdje da bi se raspravljala ! Zatrazhila sam ti halala , ako smatrash da nije dovoljno, reci shta treba samo me poshtedi dalje rasprave molim te... Zaista shejtan kola ljudskim tijelom... Ne stvarajmo svadju bez potrebe i ne zaboravimo s kojim smo nijjetom ovdje !

@ Lejla, nisam to seko chitala , a hvala ti shto si postavila ovdje :)
 
Top