Savjeti sestri muslimanki

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Wife4.jpg

Neka je neizmjerna hvala Allahu dž.š., Gospodaru svih svjetova i neka je salavat i selam na Njegovog poslanika, Muhammeda sallallahu alejhi ve sellem!

Cijenjena sestro u Islamu

Zaista je ovaj poziv i savjet tebi upućen, savjet u vremenu kada Ijudi nažalost, malo savjetuju druge, a oni opomenuti ne primaju savjete, iako je davno rečeno : "Prijatelj ti je onaj ko te savjetuje i od zla odvraća i ko ti ukazuje na puteve spasa i sreće, a neprijatelj ti je onaj ko te vara, ko se tvojoj nesreći raduje i tvoje mahane drugima otkriva ".

Živimo u vremenu, sestro moja, kada je zlo kao nikad do sad, uzelo maha i raširilo se od istoka do zapada. Ljudski grijesi su zahvatili kopno i more, a nemar ljudi nikada nije bio veći. Većina ljudi nažalost, svojim ponašanjem i načinom života, strmoglavo juri u džehennemsku provaliju, juri ka svojoj propasti i ne primjećujući to, jer su previše zaokupljeni dunjalučkim ljepotama, žive samo za danas, a ne misle na sutra, dok vrijeme brzo i nepovratno prolazi i smrt im je svakog dana bliža.
Za takve Allah dž.š. kaže: "Oni se raduju životu na ovom svijetu, a život na ovom svijetu, prema onom svijetu, samo je prolazno uživanje"'.(Ar-Ra'd,26ajet)
A Poslanik s.a.v.s kaže: "Čas nastupanja Sudnjega dana je sve bliži, a Ijudi se sve više prepuštaju dunjaluku, a odAllaha se sve više udaljuju".( Buharija i Muslim)

imgres
Cijenjena sestro u islamu, obraćam ti se na ovaj način, želeći da te posavjetujem, da ti u ovom vrtlogu životnih valova pružim slamku spasa, da u zamršenom lavirintu puteva, pronađemo jedini pravi put kojim ćemo inša-Allah stići do našeg cilja.
wife7.jpg

Molim Allaha s.v.t. da ti širom otvori vrata Svoje neizmjerne milosti, tvoje srce osvjetli svjetlom Islama i upute, tvoju dušu i cijelo tvoje biće, učini sretnim i zadovoljnim i na ovom i na budućem svijetu.

Naš Gospodar nas bezbrojnim blagodatima obasipa, a mi, ljudi smo nezahvalni na tome, i nudi nam sreću i blagostanje na oba svijeta, a mi, Njegovi robovi, okrećemo leđa našem Uzvišenom Stvoritelju. Bacamo i nogama gazimo najskupocjeniji poklon na svijetu, koji se zove Islam, a kojeg nam Gospodar svih svjetova nudi, dok bezvrijedne i prolazne poklone, koje od Ijudi dobijamo, sa divljenjem posmatramo, zahvaljujemo se, i sa zadovoljstvom prihvatamo.
Teško nama, cijenjena sestro, ako budemo od takvih; svojim rukama bacamo se u propast, svojim izborom -izabiremo vječnu patnju, a odbijamo vječno uzivanje!

imgres
Naš Gospodar nudi nam oprost svih naših grijeha, bez obzira na njihov broj, samo ako mu se iskreno pokajemo, i ako se Njemu Uzvišenom pokorimo.
Zaista čovjek nije svjestan svoje niskosti i slabosti, nego se sili i oholi pred Onim koji je Svemoguć, a ne možemo ni okom trepnuti bez Allahove volje. I zaista su jadni svi oni koji se odaju slastima i uživanjima ovog prolaznog života, čineći ono što je vjerom zabranjeno i misleći da je sva sreća ovog svijeta u tome!
Jadni su, jer oni pamet imaju, ali je ne koriste, oči imaju, ali njima ne vide, uši imaju, ali njima ne čuju; nijemi, slijepi i gluhi su prema Istini koja je svuda oko njih.
A kajaće se sigurno svi, onog dana kad im kajanje neće od koristi biti. Onog dana kada budu proživljeni, pa će tada od silnog kajanja ruke svoje gristi govoreći: "Da nam je samo da na dunjaluk budemo vraćeni, pa da i mi vjernici postanemo!"
imgres

Allah dž.š., za njih u Kur'anu kaže: Na dan kad nevjernik prste svoje bude grizao govoreći: „Kamo sreće meni, da sam se uz poslanika pravog puta držao, kamo sreće, teško meni, da toga i toga za prijatelja nisam uzeo, on me je od Kur'ana odvratio, nakon što mi je dostavljen bio", a šejtan čovjeka uvijek ostavlja na cjedilu\ EI-Furkan, 27-29, ajet)

Ne dozvoli uvažena sestro, da i ti budeš jedna od njih, ne dozvoli da preseliš na Onaj svijet kao ona koja je nepokorna svome Gospodaru, koja ne klanja i ne posti, jede i pije ono što je zabranjeno, koja po plažama mora i bazena otkriva svoje tijelo!!! Jer, cijenjena sestro, ako te takvu smrt zadesi, a niko ne zna kad će mu melek smrti na vrata pokucati i ti ćeš se strašno kajati, ali ti tada kajanje neće od koristi biti!

Svi smo svjedoci toga, da život prolazi brzo i nepovratno, smrt neminovno dolazi i niko je nemože izbjeći. Znaj da će život proći "ko dlanom o dlan", a šta poslijc toga.... ???
I trebaš znati da nas čeka proživl jcnje nakon smrti, a zatim: ili prelijepi džennetski dvorci i vječna uživanja, ili razbuktala džehennemska vatra i vječna patnja!!!

Ne mogu da shvatim da neko ko je razuman, može sam sebi željeti zlo, da može u*!*!*!*!o činiti grijehe, znajući da time sam sebe u propast baca.
Kaže Allah s.v.t: "Allah će spasiti one koji su Njegova naređenja izvršavali, a Njegovih se zabrana klonili, oni će postići ono što su željeli; zlo ih se neće doticati i oni neće tugovati'. (Ez-Zumer, 61 ajet).
Rekao je Allahov Poslanik s.a.v.s: "Svi moji sljedbenici će ući u Džennet, osim onih koji to odbiju ", pa prisutni upitaše: "Allahov poslaniče, a ko će to odbiti da uđe u Džennet", a on odgovori: "Onaj ko mi se bude pokoravao ući će u Džennet, a ko mi se suprostavi taj je odbio da uđe u Džennet". (Buharija)

Dakle, izbor je na nama. Ako zaista želimo ući u kuću vječnog uživanja, moramo se pokoravati Allahovim naredbama, a ostaviti Njegove zabrane. Jedna od Allahovih naredbi nama, muslimankama, je da se oblačimo na islamski način, našu ljepotu sakrivamo pred onim muškarcima koji nisu od užih članova naše porodice.

Znaj da tvoje tijelo polahko stari i tvoja ljepota vehne i prolazi, bez obzira da li je pokazivala na ulici, pa da te sa divljenjem posmatraju ili je sakrila, onako kako ti je naredio Onaj koji ti je tu Ijepotu dao. Uzvišeni Allah ti je stvorio, lijepo tijelo ne zato, da zavodiš njime tuđe muškarce, nego da samo tvoj muž uživa u tvojoj Ijepoti, da se samo njemu dotjeruješ i uljepšavaš, pa da tako zadobiješ muževu ljubav i Allahovo dž.š. zadovoljstvo i nagradu.

Ljepota dunjalučkih žena je prolazna, ali znaj cijenjena sestro, da ljepota prelijepih džennetskih hurija nikad ne prolazi, one nikad ne stare, vječno su mlade i lijepe, a tvoj Gospodar ti nudi da i ti budeš kao one, da nakon oživljenja na onom svijetu budeš i ti džennetska ljepotica.

Nudi ti da ziviš u raskošnim dvorcima, čiji su zidovi od zlata i srebra, da oblačiš najljepše i najskupocjenije haljine čiju ukrašenost i sjaj ne možeš ni zamisliti, da se kitiš nakitom od dragulja, dijamanata i bisera kakve naše oči nikad nisu ni vidjele, da se mirišeš mirisima kakvim budeš željela, da uživaš u raskoši i sjaju kakav ni zamisliti nisi mogla, da vječno budeš mlada, lijepa i zdrava, vječno sretna i zadovoljna, jer u Đžennetu nema starosti niti bolesti, nema tuge i nesreće, umora niti tegobe i nema smrti, nikad više.

Hoćeš Ii sve ovo odbiti, sestro moja, i izabrati ovosvjetsko, kratko i prolazno „uživanje", gdje ima bolesti i tuge, razočarenja i bola, samoće i potištenosti, uspona i padova... i sve to traje nekoliko godina i nakon toga smrt i patnja na ahiretu. Ali toj patnji, sestro moja, nema kraja - ona je vječna!!!
Pa zar nam se onda ne isplati sestro, žrtvovati prolazni dunjaluk za vječni ahiret, zar nam se ne isplati mijenjati bezvrijedno za skupocjeno ?!

A zaista je bezvrijedno ono što je prolazno, ono što će sigurno jednog dana, možda već sutra nestati, pa makar to bilo bogatstvo i raskoš, vlast i ugled, popularnost i slava, sve je to sestro, kao pjena od sapunice: sadje tu, a već narednog trena, ničeg više nema. Sve nestaje onog momenta kad nam melek smrti dušu uzme, sve ostaje drugima, a mi sa sobom nosimo, samo naša dobra i Ioša djela!

Zaista u Džennetu, nema želje koja ti se ne može ispuniti, tamo ima ono što ljudsko oko nikad nije vidjelo, niti je uho čulo, niti je Ijudski um mogao zamisliti. Beskrajne ljepote i uživanja nudi nam nas Gospodar, kao nagradu za pokornost Njegovim naredbama na dunjaluku.
Kaže Allah dž.š. u Kur'anu: "O robovi Moji, za vas danas straha neće biti, niti ćete i za čim tugovati; oni koji su u Naše ajete vjerovali i poslušni bili - uđite u Džennet, vi i vaše žene,radosni! Oni će biti služeni iz posuđa i čaša od zlata, u njemu će biti sve što duše zažele i čime se oči naslađuju i u njemu ćete vječno boraviti. Eto to je Džennet koji vam je darovan kao nagrada za ono što ste radilu (Ez-Zuhruf, 68-72 ajet)

S druge strane, svi oni koji ne vjeruju, koji griješe prema Allahu Uzvišenom, koji žive onako kako se njima sviđa, oblače, jedu i piju ono što njima odgovara i kako im šejtan došaptava, ne obračajuću pažnju na Allahove naredbe i zabrane, koji vjernike uznemiravaju i ismijavajii, koji ne ispunjavaju obaveze kojima ih je Allah zadužio i čine ono što im je On zabranio svi oni će, ako se ne pokaju i ne poprave svoje stanje, biti u vatru bačeni, iz koje nikada neće izaći, u kojoj će ih ogromne zmije i akrepi ujedati, a odječa će im od vatre biti, jelo trnje, a piće ključala voda!!!

Subhanallah, strašnog li kraja i užasnog li boravišta, da nas Allah đž.š. sačuva toga!!!

Zato, poštovana sestro, osvjesti se što prije, shvati da je kraj blizu, pokaj se Milostivom za svoje grijehe, zaplači pred Njim i zamoli Ga za oprost. Zaplači sestro, zbog svoga nemara i propuštenog vremena, i iskreno od srca zamoli AHaha Uzvišenog, da te On uputi putem koji Njegovoj milosti i Njegovom zadovoljstvu vodi, da te iz tame na svjetlo izvede, da te spasi džehennemske vatre i da te uvede u Džennet.

Uzvišeni Gospodar poručuje: "Reci: "O robovi moji koji ste se prenta sebi ogriješili, ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah će, sigurno, sve grijehe oprostiti. On, doista, mnogo prašta i Onje milostiv". (Ez-Zumer, 53 aj et)

Molim Allaha Uzvišenog, Milostivog i Plemenitog da naša srca osvjetli svjetlom imana i upute, da naše duše ispuni ljubavlju prema Allahu dž.š. i Njegovom Poslaniku s.a.v.s, da nam olakša činjenje dobrih djela koja Njegovom zadovoljstvu vode, te da nam olakša ostavljanje grijeha i da nas učvrsti na putu Istine.

nur-islam.com
 
Top