Vjencanje izmedju dva Bajrama

Aneri71000

New Member
Cula sam da se nevalja vjencati izmedju dva bajrama, a opet neki tvrde da je fino. Jel ima iko da zna koje je pravi odgovor? Hvala!
 

muharram23

New Member
Staff member
Cula sam da se nevalja vjencati izmedju dva bajrama, a opet neki tvrde da je fino. Jel ima iko da zna koje je pravi odgovor? Hvala!

Selamu alejkum sestro

Da te Allah nagradi. Sto se tice zabrane vjencavanja izmedu dva bajrama to mi nije poznato. Nisam dosada nigdje cuo tako nesto niti ijedan hadis od poslanika :saw:. A sto se tice da je lijjepo zeniti se izmedu dva bajrama, i to mi ni je poznato. Poznato mi je da je poslanik :saw: u jednom hadisu rekao "o djecaci ko je odvas u mogucnosti da se ozeni neka to ucini a ko nemoze, neka posti" (ev kema qal). Te osobe koje tvrde da je zabranjeno ili lijepo da se zeni izmedu dva bajrama moraj donijeti dokaz iz kurana i sunneta da potvrde to sto govore. A ako nemogu, onda to se odbaciva. OVa vjere se bazira na dokazima a ne sta ko misli ili cula kazala. Da te ALlah nagradi.


Veselam
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Cula sam da se nevalja vjencati izmedju dva bajrama, a opet neki tvrde da je fino. Jel ima iko da zna koje je pravi odgovor? Hvala!

Esselamu Aleikum,

sestro ima fetwa(pitanja i odgovori) koju sam postavio, zato otidji i pogledaj.

weselam
 
Top