Muhabethana/svashtara

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Jesam, el hamdu lillah, i odmah mogu reći da je džemat jedan od najboljih u kojima sam boravio. Hvala Uzvišenom, pored džume klanjaju se još i podne, akšam i jacija. Nemamo stalnog imama, jer ovaj naš šejh (prof. Ferid Orahovac, inače završio al-Azhar) ne živi u PG. A ona džamija kod Mešihata je prazna, čak ni sami "vjerski službenici" ne dolaze. Reisa na namazima nema, ne bih se smio zakleti da ga mogu i na džumo gledati. Na dnevnim namazima, ta džamija je prazna, dođe možda jedan čovjek.

Otkako je šejh Ferid došao, el hamdu lillah, džamija je živnula, džemat je živnuo, jer prof je odmah počeo sa predavanjima, hutbe su mu samo takve, čak se snimaju i besplatno dijele, imamo časove harfova i tedžvida, el hamdu lillah, el hamdu lillah, a većina toga ide po njegovim leđima. Sve u svemu, nije stanje odmah za šerijatske države, ali živnulo je.

Izgleda vi svi iz istog sreza, a zakasnio sam i na kahvu:tantrum1: Harise zovi ziv bio zovi kad se pristavi inshAllah:)
 

Haris88

Junior Member
Nema kod nas srezova, samo nahije. :p

In ša Allah, sljedeći put ima ili kafa ili ćevapi da puknu. :)
 

AAminAA

Amatullah
:salam2:

Evo kaHva u sluchaju da neko trazhi

63494ec8f011eddfc1699a679ebb2e09_content_large.jpg


a evo i cevapi samo se nemojte prejest', ne valja nikako :D

cevapmrak.jpg
 

Haris88

Junior Member
MashAllah bas se radujem da se stanje popravlja na bolje .A sto se tice mesihata uopste me ne cudi sto je tako oni su uvijek i imali takav odnos prema poslu za koji su placeni da ga obavljaju.

Što se mešihata tiče, ovdje je nula. Nevjerovatna spletka: od svih gradova gdje ima iole muslimana, po priči koju sam čuo i po nekim ličnim iskustvima, Podgorica je najslabija. I zamislite: tu se nalazi sjedište IZ-a! Glupost!

Pretpostavljam da je i dzamat vecinom cini omladina koja se Allahovom voljom vraca islamu i pored svih poroka i nemorala kojim je y Podgorici okruzena.

El hamdu lillah, omladine ima. Od 15 godina pa nadalje, hvala Allahu Uzvišenom. Nije kao recimo u Taslidži gdje su većina redovnih džematlija u penziji. I kako se tu neko nada da nastavi islam, na čijim leđima da ostane, ko da radi za Islam? Kao što š. Safet reče: "Istina je da će Allah, azze we džell, čuvati ovu Vjeru, ali će je čuvati putem učenjaka. I Allah dželle šanuhu je kadar svakog muslimana na Zenlji da umsrti i umjesto njih da dovede druge."

Reci mi jos ima li sta za sesstre da se organizuje u dzamiji imam neke pa ako ima da im preporucim inshAllah?

Hmmm... Ovdje žene dolaze na džumu (doduše ne bi me čudilo da ih banuju, jer mi se dešavalo da kod ulaznih vrata klanjam :D), pa bi bilo vjerovatno hajra da pokupe nešto od hutbe. S vremena na vrijeme profesor održi predavanje u džamiji, o tome uvijek bude obavještenje (proslijedi brojeve sestara pa ću ih ja obavjestiti :D). A onda časovi harfova i tedžvida se drže i za žene, čini mi se da su bile nekol'ke grupe. Ova jedna za koju znam je prošla harfove, ide sa tedžvidom nekih karakterističnih fraza, onda na tedžvid posljednjih sura i sl. Pa bujrum.
 

AAminAA

Amatullah
:salam2:

Draga braco i sestre,kako ste mi danas ? Chuj Harisa, ohladili se cevapi... E, shto me obruka :D
 

Haris88

Junior Member
Spreman na salu kao i uvjek :SMILY139:

Kako si ti,sta ima novo po mojoj mahali???

Dobro, hvala Allahu, malo se oko ovih glupavih ispita jadam, ali je OK, el hamdu lillah. Trenutno nisam u PG, pa mogu samo pretpostavljati da u nečijoj mahali trenutno ima mahaluša. :D
 

Dinaa

Junior Member
Dobro, hvala Allahu, malo se oko ovih glupavih ispita jadam, ali je OK, el hamdu lillah. Trenutno nisam u PG, pa mogu samo pretpostavljati da u nečijoj mahali trenutno ima mahaluša. :D

Ne pricaj ne mogu da vjerujem:SMILY286:
Ja sam isto dobro hvala na pitanju.:SMILY139:
 

Haris88

Junior Member
@ Dina, a ti kako si? :) Samo nemoj da ispadne da su Sandžosi neki proždrljivi ljudi. :D No biće ova petica dobra za predjela. :D

@ Amina: Ja taman htio da tražim na Google ima li kakva GZPLjRHĆ - grupa za zaštitu prava ljudi razočaranih hladnim ćevapima. :D
 

AAminAA

Amatullah
:lol: I jesi li shta nashao ? Danas ima svashta pa me nebi chudilo da i to ima :lol:



Vidi ti sad Dine, umjesto da kazhe Bismillah pa da podijele to crkavice, taman bi im bilo...ona trazhi josh :SMILY286: nije zdravo :D
 

Dinaa

Junior Member
Hvala na pitanju i ja sam dobro danas slobodna pa vam pravim drustvo.:SMILY139:

I ne morate ni napisati, znam ja da sam vam nedostajala :SMILY149:

Sto se tice tih cevapa u pravu si Harise, mi iz Sandzaku bas nesto ne volimo da jedemo zato smo svi slank:laughing-dancing:
 

AAminAA

Amatullah
he he , pa za trecinu ima dosta, treba i kahvi dati prostora, pa onda balkava, pa svashta neshto... sve to ide u jedan stomak :D
 

Dinaa

Junior Member
:lol: I jesi li shta nashao ? Danas ima svashta pa me nebi chudilo da i to ima :lol:



Vidi ti sad Dine, umjesto da kazhe Bismillah pa da podijele to crkavice, taman bi im bilo...ona trazhi josh :SMILY286: nije zdravo :D

Ada izvini mi se :jumpclap:

Meni izleda oci gladne :shymuslima1:
 
Top