hitno!!! potrebno mi je vase misljenje

-selma-

New Member
S.a.wr.wb

Vec neko vreme me muci nesto. Stid me je (a I nebi da zabrinjavam moje) da pitam nekoga mojeg za savjet pa sam se odlucila da vas upitam za misljenje…

Ne znam kako da pocnem…

Od pocetka…

Udala sam se pre godinu dana.Pocela sam sa namazom malo pre nego sto sam ga upoznala, i nameravala sam da se pokrijem.On je zavrsio medresu i takoodje obavlja namaz. Prije nego sto sam ga upoznala trazila sam coveka u islamu za brak.Htela sam islamski brak,islamsku porodicu…

Onda sam njega upoznala nakon kratkog vremena sam pocela da razmisljam o braku koji mi je ponudio.Nakon godinu dana sam se udala i sve je bilo kako treba u pocetku.

Ja zivim u Njemackoj a covek mi je iz bosne. Nakon svadbe sam se vratila u Njemackoj.Predali smo da dodje u evropu i jos cekamo odgovor.
Svakog dana molim Allaha dan podari strpljenja i da nam podari lijep brak.

Poslije nekoliko meseci smo poceli da se svadjamo oko nekih stvari.Ja radim i spremam polako sve da bi imali gdje da zivimo kada on dodje.

Jako mi je tesko jer moram sama o svemu da se brinem.On ni jednom nije ponudio svoju pomoc. Od malena sam navikla da radim i da imam povoljno za sebe.Zapravo ja i ne trazim od njega pomoc ,mada on mora da mi pomogne jer sam mu zena,i on ima platu, ali ocekujem bar da mi posalje neku lijepu poruku. Ni jednom nije rekao hvala.Odem da ga vidim kada imam mogucnosti ,radim po ceo dan da imam stan da placam,kupim neke stvari za stan i tako…
Imalo je meseci kada nisam imala 10 eura u dzepu. Hvala Allahu ja imam da jedem, da pijem. Zivim kod mojih kuci i mama mi cesto da para za pauzu na posao ali ja odbijem i onda uzmem sendvic od kuce.

Covek je sve to znao, znao je koliko stan placam,koliko potrosim kada nesto kupim, i za sve moje troskove. I znao je da mi ne ostane nista pogotove ne kada odem kod njega.

Pocela sam da se hladim od njega.Mnogo noci sam provela placuci jer mi je krivo.
Nas intimni odnos takoodje nije kako treba.Ne osecam ikakvu potrebu za njim sto se toga tice.Nista nije kako treba i ne znam sta da radim. Moja osecanja prema njemu nisu kao pre.

On voli da manipulise ljudima i kada god ja pocnem nesto da pricam sa njim ona baca krivicu na mene.To me izludjuje.

Ne znam st da radim. Molim za vase misljenje.

Kako bi ste vi reagovali da ste na moje mesto?

Sta bi ste preduzeli?

Allah vas nagradio

Selma
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
S.a.wr.wb

Vec neko vreme me muci nesto. Stid me je (a I nebi da zabrinjavam moje) da pitam nekoga mojeg za savjet pa sam se odlucila da vas upitam za misljenje…

Ne znam kako da pocnem…

Od pocetka…

Udala sam se pre godinu dana.Pocela sam sa namazom malo pre nego sto sam ga upoznala, i nameravala sam da se pokrijem.On je zavrsio medresu i takoodje obavlja namaz. Prije nego sto sam ga upoznala trazila sam coveka u islamu za brak.Htela sam islamski brak,islamsku porodicu…

Onda sam njega upoznala nakon kratkog vremena sam pocela da razmisljam o braku koji mi je ponudio.Nakon godinu dana sam se udala i sve je bilo kako treba u pocetku.

Ja zivim u Njemackoj a covek mi je iz bosne. Nakon svadbe sam se vratila u Njemackoj.Predali smo da dodje u evropu i jos cekamo odgovor.
Svakog dana molim Allaha dan podari strpljenja i da nam podari lijep brak.

Poslije nekoliko meseci smo poceli da se svadjamo oko nekih stvari.Ja radim i spremam polako sve da bi imali gdje da zivimo kada on dodje.

Jako mi je tesko jer moram sama o svemu da se brinem.On ni jednom nije ponudio svoju pomoc. Od malena sam navikla da radim i da imam povoljno za sebe.Zapravo ja i ne trazim od njega pomoc ,mada on mora da mi pomogne jer sam mu zena,i on ima platu, ali ocekujem bar da mi posalje neku lijepu poruku. Ni jednom nije rekao hvala.Odem da ga vidim kada imam mogucnosti ,radim po ceo dan da imam stan da placam,kupim neke stvari za stan i tako…
Imalo je meseci kada nisam imala 10 eura u dzepu. Hvala Allahu ja imam da jedem, da pijem. Zivim kod mojih kuci i mama mi cesto da para za pauzu na posao ali ja odbijem i onda uzmem sendvic od kuce.

Covek je sve to znao, znao je koliko stan placam,koliko potrosim kada nesto kupim, i za sve moje troskove. I znao je da mi ne ostane nista pogotove ne kada odem kod njega.

Pocela sam da se hladim od njega.Mnogo noci sam provela placuci jer mi je krivo.
Nas intimni odnos takoodje nije kako treba.Ne osecam ikakvu potrebu za njim sto se toga tice.Nista nije kako treba i ne znam sta da radim. Moja osecanja prema njemu nisu kao pre.

On voli da manipulise ljudima i kada god ja pocnem nesto da pricam sa njim ona baca krivicu na mene.To me izludjuje.

Ne znam st da radim. Molim za vase misljenje.

Kako bi ste vi reagovali da ste na moje mesto?

Sta bi ste preduzeli?

Allah vas nagradio

Selma

We aleikumu selam werahmetullahi weberakatuhu sestro,

dobro nam dosla na stranicu.

Sestro da te Allah uputi i da ti dadne sabura i razuma da prebrodis situaciju u kojoj si se nasla. Allah nas iskusava na razne nacine, pa mozda je i to jedno od iskusenja. Najvaznije u svemu ovome jeste da neostavljas namaz i ne gubis nadu u Allahovu pomoc.
http://www.turntoislam.com/forum/showthread.php?t=36619

Ovdje se postavlja pitanje sestro koliko ste se znali prije nego ste se vjencali? Mozda nijet nije bio isti kod vas i kod njega?

Po onome sto si napisala izgleda da ti mucis muku kako da ga dovedes tu gdje zivis a njega to i neinteresuje?
Isto tako sestro nemozete biti odvojeni jedno od drugoga vise od 6 mjeseci a da se nevidite, ima u fetvama ovdje na stranici pa potrazi, najbolje je da sjednete sa njim i popricate sta dalje da radite i dogovorite se fino.

Mozda neke od sestara mogu bolje odgovoriti na ovo:)

mozes isto otici ovdje; www.minber.ba i trazi seriatsko pravni odgovor na svoje pitanje, mada pogledaj prvo fetve ovdje mozda sam postavio fetvu uvezi takve situacije.

Da ti Allah olaksa i dadne sto je najbolje za tebe. Amin.

weselam
 

Lejlla

muslima
Staff member
Esseamu alejkum seko.

Dobro dosla na forum .Dali imas neku od sestara koja praktikuje vjeru a sa kojom bi mogla malo vise da popricas o problemu koji te muci? Ipak ovo je forum a i svi se ustezu da daju neki konkretan odgovor i savjet ,jer ipak ne poznaju dovoljno vasu situaciju .
 
Top