Kako vratiti djevojku

sajix

New Member
Selam alejkum
Bio sam u dugogodisnjoj vezi sa djevojkom,
Imali smo finansijskih problema,sto se odrazili na nase odnose jedno prema drugome.
Ona se sada udala,
Imam li ja pravo moliti Allaha da mi se vrati?
 

sakuranohana

New Member
Po logici, to što ste imali financijskih problema nije trebalo dovesti do kraja veze. Potrebno je razgovarati; ako te je ostavila samo zbog toga, očito nije bilo suđeno da s njom živiš.
 

Agenda

New Member
Slažem se sa sakuranohanom, u svim brakovima ima problema tako da to ne bi trebao biti razlog za razvod. Što se tiče prava da moliš da ti se vrati, nisam ekspert, ali mislim da ne bi trebao priželjkivat tako nešto jer bi to značilo razvod između nje i njenog trenutnog muža, a najružnija dozvoljena stvar Allahu s.v.t. je razvod.
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Selam alejkum
Bio sam u dugogodisnjoj vezi sa djevojkom,
Imali smo finansijskih problema,sto se odrazili na nase odnose jedno prema drugome.
Ona se sada udala,
Imam li ja pravo moliti Allaha da mi se vrati?

Aleikumu selam brate i dobro na dosao. Nadam se da ces se okoristiti materialom koji imamo ovdje i ucvrstiti svoje vjerovanje u Allah subhanehu weteala.

Brate kao prvo u Islamu nema momak djevojka, niti ima hodanje ili cosanje.
Drugo ti si zavrsio sa njom i ti nemas tu sta vise traziti, posebno zato sto se ona udala.
Trece ti mozes moliti Allaha, ali ti ustvari dovis da razvalis neciju familiju sto nebi ni ti volio da se tebi desi.

Sa ovim hocu da kazem da si se dovoljno grijesio a da nisi mozda svjestan toga bio, pa prema tome treba da dovis Allahu da ti oprosti grijehe i uputi te na pravi put. Nemoj trositi svoju energiju na nepotrebne stvari, vec trazi znanja i pokusaj da se ponasas u skladu Islamskih normi i propisa.

Nadam se da mi neces zamjeriti na ovome vec uzeti pouku iz toga sto ti se desilo i krenuti pravim putem inshAllah.

Da nas Allah uputi na pravi put i skupi u Dzenetu inshAllah.amin

Esselamu Aleikum
 

sajix

New Member
Selam alejkum,
Nemam zamjerki,mislim da cu uz Allahovu pomoc izvuci pouku i nastaviti dalje,
sigurno je da sam grijesio,ali uz Allahovu pomoc idem dalje.
Neka vas Allah nagradi,
Esselamu alejkum
 

GAZIJA

Well-Known Member
Staff member
Selam alejkum,
Nemam zamjerki,mislim da cu uz Allahovu pomoc izvuci pouku i nastaviti dalje,
sigurno je da sam grijesio,ali uz Allahovu pomoc idem dalje.
Neka vas Allah nagradi,
Esselamu alejkum

Amin na tvoju dovu i da ti Allah subhane weteala dadne sto je hajr za tebe inshAllah.

Esselamu Aleikum
 
Top