As salamu aleikom...sa ma prezint

moraru

New Member
Assalam aleikum!

Assalam aleikum!

Ca si raspuns la intrebarea surorii Iman99, sunt din Bucuresti si sunt unul dintre cei mai vechi convertiti la islam din oras (dupa stiinta mea).Am avut si momente mai grele dar acum , alhamdulilla, sunt pe calea cea buna, zic eu , in ceea ce priveste credinta.:salah:
 

salek

Junior Member
waalaikumus salam brother,
though i couldn't understand anything more you wrote. welcome and enjoy your stay. let's be a true muslim on the way of sunnah.

a brother,
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Bine ai venit printre noi, frate, In sha Allah sa fie cit mai benefica sederea ta pe acest forum si iti multumim pentru cuvintele frumoase, jazak Allahu khairan.

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa baraktuhu.
 

umm aisha

Junior Member
Asalamu aleikum

as dori sa ma prezint pentru ca sunt noua pe forum
numele meu este Noor(Umm Aisha). Sunt musulmana de 5 ani. Locuiesc in Kuwait si sunt foarte bucuroasa ca v-am gasit.
Inshallah Allah sa ma binecuvanteze cu multa invatatura de la voi.
 

umm aisha

Junior Member
Asalamu aleikum

Vreau sa spun ca sunt surprinsa sa vad ca sotul meu este si inscris la voi din luna iunie. Dar el intra pe araba si eu nu am stiut ce face el. Wilydily este Abu Aisha, sotul meu. :SMILY303:
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
Wa 3aleikom salam wa rahtmullahi wa barakatuhu

Allah sa va binecuvanteze pe aman'trei:) ma sha Allah.La hawla wa la quata illa billah.
Allah sa ne ajute in dawah noastra in a raspandi religia Lui Subhana w Taala.Amen

JazakaAllah khairan w barak Allah fikum
Wa 3aleikom salam wa rahmtullahi wa barakatuhu
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Bine ai venit printre noi, Umm Aisha, In sha Allah sa reusim sa invatam cit mai multe lucruri folositoare si sa ne sporim cunoasterea, In sha Allah.

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

umm aisha

Junior Member
Asalamu aleikum

dragii mei frati si surori, Allah sa ne adune pe toti pe calea dreapta si sa ne tina pe aceasta cale.

Am si eu cateva carti in pdf si inshallah in curand voi putea sa incep sa postez si eu tot materialul care il am.

Stau cu orele pe forum si salvez tot ce pot, si fiecare topica pe care o deschid nu ma pot desprinde din citit.

Inshallah dragii mei sa invatam cat mai mult unii de la altii si sa fim printre cei indrumati.

Ameen.
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu 3aleikom wa rahmtullahi wa barakatuhu


MashaALLAH surioara abia asteptam sa citim pd-urile

inshaAllah

barakaAllah fiky w jazakaAllah khairan
wa 3aleikom salam wa rahmtullahi wa barakatuhu
 

umm aisha

Junior Member
Asalamu aleikum

Assalamu 'alaykum wa rahmatu Allahi wa barakatu
Multumesc pentru buna primire in grupul vostru,sigur ca mi-ar placea sa acumulam cat mai multe cunostinte despre Islam,vazand ca eu sunt la inceput de strada(un an de cand sunt reantoarsa la Islam),am multe de invatat...Stiti surioarelor mie mi-ar placea mult sa tratam :QURAN-UL SI STIINTA MODERNA.
Pe curand,inshALLAH

Draga surioara am doua carti foarte bune care trateaza aceasta tema sper sa le pot posta cat de curand. Sunt Umm Aisha si imi pare bine sa te cunosc.
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu 3aliekom wa rahmtullahi

Diana bine ai venit si bine te-ai intors la Islam :muslim_child::muslim_child::ma::ma:



Allah sa te calauzeasca in continuare surioara

wa 3aliekom salam wa ahtmullahi
 

ummraschid

Active Member
Staff member
assalamu alaikum wa rahmatu-lahi wa barakatuhu,

mashaAllah, cat de multi noi frati si surori fi Allah, in mijlocul nostru!...ALHAMDULILLAH YA RABB!!! :tti_sister:

surioara umm aisha, iti urez bun venit, surioara Leila, bine te regasesc, tuturor fratilor si surorilor noi veniti, fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa ne inlesneasca numai faptele bune, sa ne intareasca credinta si sa ne sporeasca stiinta, spre folos si nu spre ratacire, si sa ne tina aproape de EL pana la ultima noastra suflare, amin!...

 

Suraya

New Member
assalamu alaikum wa rahmatu-lahi wa barakatuhu,

Ma numesc Suraya,am aproape 19 ani si am inceput anul cu o schimbare majora in viata mea.convertrea mea la islam...
Sunt fericita ca m-am alaturat voua pe acest forum:SMILY259:
Salam,
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
As'salamu 3aliekom

Suraya bine ai venit pe Turntoislam.Alhamdulilah,Allah Akbar pentru reaintoarcerea ta la Islam:ma:fie ca Allah sa-ti calauzeasca pasii in continuare si inshaAllah sa fim dintre locuitorii Paradisului.


O zi buna tuturor

wa 3aleikom salam
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Alhamdu lillah, devenim din ce in ce mai multe, Allahu akbar. Bine ati venit la noi pe forum, Leila si Suraya, In sha Allah sa fim indrumate numai pe Siratul Mustaqeem si sa invatam cit mai multe lucruri folositoare. :ma:

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

umm aisha

Junior Member
Asalamu aleikum

Mashallah, te primim cu mare drag.
Sunt umm Aisha. Daca ai nevoie de orice fel de informatie, carte, ajutor sa nu eziti in a-mi scrie.
 

nurhan

New Member
salam alekum! eu sunt ortodoxa si in curand o sa ma casatoresc cu un musulman..insha allah! vreau sa stiu cat mai multe despre islam....am citit cateva carti despre islam! si astazi am citit aici pe forum mai multe lucruri.....sunt cam nedumerita! :tti_sister:
 
Top