As salamu aleikom...sa ma prezint

mnadeems

New Member
ASSALAM ALAIKUM

YES THERE ARE MUSLIMS IN ROMANIA ALSO.I LIVE IN BRASOV.JUST CAME FROM DUBAI.BASICALLY I AM FROM PAKISTAN.MY WIFE IS A CONVERTED ROMANIAN.I HAVE ONE KID...HOPE TO HEAR FROM MORE ROMANIAN MUSLIMS.PLEASE SEND ME MESSAGE OR MAIL IF ANY MUSLIM LIVE IN ROMANIA.
 

nadya

romanian muslimah
ASSALAM ALAIKUM

YES THERE ARE MUSLIMS IN ROMANIA ALSO.I LIVE IN BRASOV.JUST CAME FROM DUBAI.BASICALLY I AM FROM PAKISTAN.MY WIFE IS A CONVERTED ROMANIAN.I HAVE ONE KID...HOPE TO HEAR FROM MORE ROMANIAN MUSLIMS.PLEASE SEND ME MESSAGE OR MAIL IF ANY MUSLIM LIVE IN ROMANIA.

Aleykum Salaam brother, mashaAllah for your family, may Allah keep them save and healthy.

And yes there are many muslims who live in Romania, in specially in Bucharest, Constanta. Brasov is a beautifully city. Hope to hear more from you and maybe from your wife to.


masalaama
 

maryam_dyn

New Member
Originally Posted by mnadeems
ASSALAM ALAIKUM

YES THERE ARE MUSLIMS IN ROMANIA ALSO.I LIVE IN BRASOV.JUST CAME FROM DUBAI.BASICALLY I AM FROM PAKISTAN.MY WIFE IS A CONVERTED ROMANIAN.I HAVE ONE KID...HOPE TO HEAR FROM MORE ROMANIAN MUSLIMS.PLEASE SEND ME MESSAGE OR MAIL IF ANY MUSLIM LIVE IN ROMANIA.


Alhamdulillah for our Ummah, but if your wife is romanian why she didn`t enter here?
Is a section with romanian language. :hijabi::muslim_child:
 

mnadeems

New Member
ASSALAM ALAIKUM BROTHERS AND SISTERS

HOPE EVERY BODY IS FINE.WELL I WANT TO POST MANY THINGS RELATED TO ISLAM BUT UNFORTUNATELY I HAVE NO IDEA HOW TO ENTER INTO POST.I CAN JUST REPLY THE POSTS.ANYBODY CAN HELP ME OUT WITH THIS PLEASE.
BUT MY POSTS WOULD BE IN ENGLISH LANGUAGE BECASUE AT THIS TIME I AM STUDENT OF ROMANIAN LANGAUGE AT A VERY BASIC LEVEL.I WILL APPRECIATE IF SOME ONE OPENA FORUM OF LEARNING ROMANIAN LANGUAGE AND I WILL HELP OTHERS LEARNING ENGLISH AND URDU LANGUAGES.AS IN URDU LANGUAGE THERE ARE SO MUCH ISLAMIC STUFF AVAILABLE TO LISTEN TO AND READ.


WASSALAM O ALAIKUM
 

samira88

New Member
Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu. Fii binevenita Um Tarek, iti multumim pentru cuvintele frumoase, barak Allahu feeky. In sha Allah sa ne foloseasca tuturor acest forum si sa invatam cit mai multe lucruri bune
ce sa zic...bravoooo celor care au realizat acest site..si ma bucur ca ma ajuta intr-o oarecare masura sa invat mai bine ,lb araba, si mai multe despre islam.ma'a salama ;)
 

salemi

New Member
Assalamu alaikum!

Assalamu alaikum!
Am devenit musulman acum un an de zile,traiesc in Palermo-Sicilia si as dorii sa stiu cum pot intra in posesia unui certificat de musulman pentru a putea merge la Mecca sau pentru inmormantare,casatorie.
Am incercat prin consulatul Tunisiei dar e putin cam dificil pentru mine pt ca trebuie sa merg in Tunisia pentru o saptamana
As vrea sa stiu la noi in tara unde trebuie sa ma adresez sau cum se procedeaza?
Allah sa va binecuvanteze!
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Salemi, abia acum am vazut postarea ta. Ti-am trimis un PM.
 

gabi gharabli

New Member
Bine v-am gasit!

:bismillah:
Salma aleikum! Ma bucur mult ca v-am gasit! Sunt noua in Islam Alhamdulillah si vreau sa invat multe de le voi.Desi traiesc in Palestina si stiu araba, parca tot mai bine inteleg in romana.
Va multumesc ca m-ati primit printre voi!
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Gabi, fii bine-venita printre noi, In sha Allah ca sederea ta pe acest forum sa se dovedeasca a fi folositoare. Ne bucuram ca numarul nostru creste, Alhamdu lillah, Jazak Allahukhairan pentru cuvintele frumoase. :hearts:

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

ummaymanabd

Junior Member
:salam2:

Am facut un nou acount...nu am reusit sa recuperez password-ul pe care il aveam inainte...
Sunt vechia Aiscia :shymuslima1:

:wasalam:
 

Made Sarah

Servant of Allah
Staff member
Assalamu 3alaykum wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.

Bine-ai revenit printre noi, surioara Aiscia :hearts: In sha Allah sa invatam cit mai multe lucruri despre Islam prin intermediul acestui forum, te asteptam sa continui cu comentarii si articole, dupa cum ne-ai obisnuit deja, Jazak Allahu khairan!

Wa 3alaykum assalam wa ra7matu Allahi wa barakatuhu.
 

ummraschid

Active Member
Staff member
assalamu alaikum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

...ma alatur surioarei Aiscia, (in urma unei absente de neiertat, pe care, va rog totusi sa o iertati, inshaAllah... ) si va salut cu drag, fie ca Allah subhanahu wa ta'ala sa fie multumit de voi si sa vi se scrie tone de hassanad pentru tot ce faceti aici, si pretutindeni, inshaAllah, amin!
 

nurah08

New Member
As Salaam Aleikum wa rahmatullah wa barakatu

As salaam aleikum wa rahmatullah wa barakatu
sunt Nurah si sunt noua pe aici, ca si in islam deasemenea. :shymuslima1:
Felicitari pentru acest forum minunat. Insha Allah sa inavatam cat mai multe unii de la altii. Allah sa fie multumit de voi si sa va rasplateasca efortul vostru.
 

Um Abdur Rahman

Sclava lui Allaah
:shake::shake::hearts:Asalamu aleikom wa rahmtullahi wa barakatuhu

Nourah,Allah sa fie multumit de tine.InshaaAllah sa fim fermi in calea lui Allah azza wa jell si sa nu deformam islamul.Bine ai venit si inshaaAllah sa te simti bine aici
.:hearts:

waa leikom salam
 

awez

New Member
TTI welcomes you!

Assalamualaikum,
I am very glad and happy that day by day many romanian people are getting closer to TTI and exploring and getting answers to their questions...Subhannallah:))....just do remember in ur Dua's and Allah bless and Guide everyone here to the best of its knowledge ameen:)
:salah: awez,cluj
 

pucca1

New Member
As salamu aleikom wa rahmatu llahi wa barakatuh


eu sunt alexandra din turda!si ma bukur sa ma aflu printre voi.la momentul de fata eu nu sunt musulmanca.dar urmaresc aceasta religie de cand eram mica..acum am 17 ani si cea mai mare dorinta a mea este sa ma convertesc la Islam.iubesc islamul ku tot ce tine de el.dar mai am multe de invatat si am nevoie de ajutor..
si in legatura cu intentia mea de a ma converti la islam nu stiu ce s-ar putea face si unde..
am nevoie de ajutorul vostru..
Allah sa fie multumit de voi si sa fiti rasplatite!
 
Top